0

حیوانات خانگی (Pets)

حیوانات خانگی

حیوانات خانگی (Pets) بخش وسیعی از زندگی افراد را در زمان حاضر در بر می گیرند به طوریکه امروزه در اکثر خانه ها حیوانات خانگی بزرگ و کوچک یافت می شوند. برای شناخت حیوانات خانگی در ابتدا باید حیوانات اهلی را بشناسیم.

به گزارش خوبو، حیوانات به طور کلی به دو گروه حیوانات وحشی و اهلی تقسیم می شوند. حیواناتی که در طبیعت رشد می کنند و غذای خود را بدست می آورند، حیوانات وحشی هستند. اما در میان حیوانات وحشی حیواناتی هستند که توسط انسان پرورش داده می شوند و از زیستگاه طبیعی خود دور و حیوانات رام هستند. بنابراین به طور خلاصه، دسته ای از حیوانات وحشی هستند که می توانند رام شوند؛ حیواناتی که توسط انسان تغذیه می شوند، زندگی با مردم را یاد گرفته اند و از زیستگاه طبیعی دور هستند حیوانات اهلی نامیده می شوند.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

نگهداری از حیوانات در خانه

در میان حیوانات اهلی، دسته ای به نام حیوانات خانگی قرار می گیرند که می توان از آن ها در داخل خانه هم نگهداری کرد. حیوانات خانگی همیشه به عنوان بهترین دوست مردم شناخته می شوند. هم نشینی با این حیوانات مزایای زیادی برای افراد دارد. آن ها می توانند دوستان بسیار خوبی برای شما باشند و از خود عشق بی قید و شرطی را نشان دهند؛ برخی از آن ها می توانند از صاحبان خود محافظت کنند و نسبت به صاحبشان احساس مسئولیت می کنند. این حیوانات می توانند خیلی سریع به صاحبان و خانه جدیدشان عادت کنند و محبت خود را با انسان ها تقسیم کنند.

انواع حیوانات خانگی

حیوانات خانگی گوناگونی جهت نگهداری وجود دارند که رایج ترین آن ها در زیر لیست شده است:

سگ

سگ از دسته پستانداران و راسته گوشتخواران می باشد. این حیوان از اولین حیوانات رام شده به دست انسان است و بیش از 12000 سال به عنوان یک دوست، همکار در شکار، محافظ و غیره مورد استفاده قرار گرفته است.

سگ

گربه

گربه هم مانند سگ از دسته پستانداران و راسته گوشتخواران می باشد. گونه خانگی آن ها به دلیل همنشینی با انسان و توانایی شکار جوندگان بسیار محبوب هستند. حدود 60 نژاد گربه ثبت شده است.

گربه

پرندگان زینتی

پرندگان گروهی از مهره داران خونگرم هستند که نوع زینتی آن ها پرهایی به رنگ های گوناگون دارند و در اندازه های کوچک مانند فنچ تا اندازه های بزرگتر مانند کاسکو وجود دارند.

پرنده

همستر و خوکچه هندی

همستر و خوکچه هندی از دسته پستانداران و جوندگان می باشند. آن ها به عنوان حیوانات خانگی کوچک، محبوب می باشند.

همستر

خرگوش

خرگوش هم مانند همستر از دسته پستانداران و جوندگان می باشد. آن ها در دو اندازه کوچک (مینیاتوری) و بزرگ نگهداری می شوند.

خرگوش

ماهی

ماهی ها حیوانات آبزی هستند که به دو دسته ماهی های آب شور و شیرین تقسیم می شوند. همچنین ماهی های آب شور و آب شیرین نیز خود به دسته ماهیان گوشت خوار و ماهیان علف خوار دسته بندی می شوند.

ماهی

لاکپشت، ایگوانا و مار

این سه گروه از خزندگان نیز به عنوان حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. اما با توجه به شرایط نگهداری و خصوصیت ذاتیشان، این حیوانات از محبوبیت کمتری نسبت به دیگر حیوانات خانگی برخوردار هستند.

ایگوانا

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *