0

پرندگان

پرندگان
بازدید 1992

پرندگان زینتی امروزه از محبوب ترین حیوانات خانگی به حساب می‌آیند و در اندازه‌ها و رنگ‌های زیبا در خانه‌ها نگهداری می‌شوند.

به گزارش خوبو، برخی پرندگان زینتی علاوه بر زیبایی ظاهری، می‌توانند با تولید صداهای گوش‌نواز باعث ایجاد لطافت و آرامش در محیط خانه شوند. وقتی فضای محدود و تحرک محدود دارید و بیشتر اوقات خود را تنها سپری می‌کنید، یک پرنده خانگی یا یک جفت از آن‌ها می‌تواند مناسب شما باشد.

تاریخچه پرندگان

بر اساس شواهد فسیلی و بیولوژیکی، بیشتر دانشمندان پذیرفته‌اند که پرندگان یک زیر گروه تخصصی از دایناسورها هستند. نظر اجماع در مطالعات باستان‌شناسی معاصر این است که دایناسورهای پرنده، نزدیک‌ترین نژاد به نوع امروزی هستند.

تاریخچه پرندگان

آرایه شناسی

پرنده‌ها از شاخه طنابدارن و بالارده چهاراندامان هستند.

آناتومی پرنده

تنوع و پراکندگی پرندگان

این موجودات در اکثر زیستگاه‌های زمینی و در هر هفت قاره زندگی و تولید مثل می‌کنند. بیشترین تنوع پرندگان در مناطق گرمسیری وجود دارد. بسیاری از گونه‌ها سالانه با طی مسافت زیاد و عبور از فراز اقیانوس‌ها مهاجرت می‌کنند. چندین نوع از پرندگان نیز در اقیانوس‌های جهان با زندگی سازگار شده‌‎اند و بعضی از آن‌ها فقط برای تولید مثل به ساحل می‌آیند. برخی نیز با عادت به شرایط سرما در مناطق قطبی زندگی می‌کنند.

قد و وزن

آن ها از نظر قد و وزن بسیار متغیر هستند. کوچکترین پرنده، پرنده زنبوری یا مرغ مگس خوار نام دارد که طولی معادل 5 سانتی متر و وزنی در حدود 2 گرم دارد. بزرگترین پرنده، شترمرغ نر بالغ است که قدی در حدود 2.5 متر و میانگین وزنی معادل 120 کیلوگرم دارد.

پرنده کوچک
مرغ مگس خوار

حواس پرندگان

حواس آن ها شامل شنوایی، بویایی، چشایی، لامسه و بینایی است. در بین این حواس، بینایی حساس‌ترین حس پرنده است و بیشترین اطمینان را برای پرواز، فرار از شکارچیان و یافتن غذا به آن دارد.

چشم پرنده
چشم جغد

طول عمر

عوامل زیادی در سال‌های زندگی پرندگان تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، طول عمر گونه‌های بزرگتر مانند طوطی‌های بزرگ بیشتر است. به طور خلاصه‌تر بسته به نوع، طول عمر آن‌ها می‌تواند بین 4 تا 100 سال باشد.

تکثر و شکار پرندگان زینتی

این گونه از طریق تکثیر در مراکز مربوطه و شکار توسط شکارچیان به منزله فروش در دسترس قرار می‌گیرند. اگر چه امروزه در اکثر مناطق و حتی در داخل خانه‌ها امکان تکثیر محبوب ترین نژاد پرندگان فراهم است، اما باز هم شاهد شکار و قاچاق غیر قانونی پرندگان جنگل‌ها هستیم.

شکار پرندگان

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *