0

معرفی پروتکل و ارز دیجیتال هندشیک Handshake

پروتکل و ارز دیجیتال هندشیک handshake-coin

پروتکل و ارز دیجیتال هندشیک Handshake “مرجع نامگذاری و گواهی غیرمتمرکز” یک پروتکل نام‌گذاری غیرمتمرکز و بدون مجوز است که در آن هر همتای اعتبارسنجی و مدیریت منطقه نام‌گذاری ریشه DNS را با هدف ایجاد جایگزینی برای مقامات گواهی و سیستم‌های نام‌گذاری موجود انجام می‌دهد. نام‌های موجود در اینترنت (دامنه‌های سطح بالا Top Level Domain (به‌اختصار TLD)، دسته‌های شبکه‌های اجتماعی و غیره) در نهایت به بازیگران متمرکز با کنترل کامل بر سیستمی متکی هستند که صادقانه به آن‌ها اعتماد می‌کنند، زیرا در برابر هک، سانسور و فساد آسیب‌پذیر هستند.

بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان و پر ریسک است. قبل از ورود و خرید و فروش خوب بررسی و تحقیق کنید.

هدف Handshake آزمایش راه‌های جدیدی است که اینترنت می‌تواند امن‌تر، انعطاف‌پذیرتر و از نظر اجتماعی مفیدتر باشد، با یک سیستم همتا به همتا که توسط شرکت‌کنندگان شبکه تأیید شده است.

Handshake آزمایشی است که به دنبال کشف راه‌های جدید است که در آن ابزارهای لازم برای ایجاد اینترنت غیرمتمرکزتر وجود دارد. خدمات در اینترنت در ابتدای دهه 1990 متمرکزتر شدند، اما دیدگاه غیرمتمرکز اولیه اینترنت را برآورده نمی‌کنند. ایمیل به جیمیل تبدیل ش، یوزنت به ردیت تبدیل شد، پاسخ‌های وبلاگ به فیس‌بوک و مدیوم، پینگ‌بک‌ها به توییتر، squid became به Cloudflare تبدیل شد، حتی gnutella تبدیل به Pirate Bay شد.

تمرکز وجود دارد زیرا نیاز به مدیریت اسپم‌ها و حملات sockuppet/sybil وجود دارد. سیستم‌های غیرمتمرکز قبلی عمدتاً به دلیل هرزنامه‌ها کار نمی‌کردند. اگر غم و اندوه در اینترنت با استفاده از سیستم‌های غیرمتمرکز پرهزینه‌تر بود، نیاز به شرکت‌های متمرکز متمرکز برای مدیریت این خطرات کاهش می‌یابد. سرویس‌ها و پلتفرم‌های اینترنتی ممکن است از ایجاد سیستم غیرمتمرکز بهره ببرند که به طور خاص برای انعطاف‌پذیری در برابر حملات سیبیل طراحی شده است.

هندشیک پروتکلی است که آدرس‌های وبسایت‌ را از طریق مزایده‌‌ها توزیع می‌کند، یعنی در Handshake، هر دو هفته یک‌بار برای دامنه‌های سطح بالا مزایده برگزار می‌شود. کاربران با پیشنهاد کوین HNS (ارز دیجیتال بومی پروتکل هندشیک) می‌توانند در این مزایده شرکت کنند. مزایده نیز مطابق قوانین حراج ویکری (Vickery Auction) برپا می‌شود، یعنی برنده مزایده به‌جای پرداخت قیمت پیشنهادی خود، هزینه دومین پیشنهاد را پرداخت می‌کند. این مزایده به‌صورت کاملا اتوماتیک توسط نرم‌افزار هندشیک اجرا می‌شود.

پروتکل هندشیک Handshake

پرتکل هندشیک یک لایه پایه برای اینترنت غیرمتمرکز است. اینترنت در لایه‌ها چیده شده است، برای غیرمتمرکز کردن اینترنت، باید از پایین‌ترین لایه‌های استک شروع کنیم.

پروتکل هندشیک مکانی برای حداقل اجماع جهانی است. عدم تمرکز در صورتی موفق‌تر است که حداقل زمینه‌ها را برای دستیابی به توافق جهانی کامل داشته باشیم. نام‌ها و گواهی‌های امضا ممکن است یکی از معدود (اگر فقط) مکان‌های توافق جهانی برای یک وب غیرمتمرکز باشد. پروتکل هندشیک Handshake یک ساختار آزمایشی برای رسیدن به آن توافق از طریق نرم افزار است.

تمرکززدایی واقعی، هیچ بنیاد، کمیته، شرکت، یا نهادهای رسمی در کنترل دائمی وجود ندارد و پروتکل هندشیک می‌تواند اینکار را انجام دهد.

مشوق‌های اقتصادی، توافق‌های غیرمتمرکز را قادر می‌سازد تا از طریق فرآیند حراج شکل بگیرد. بدون نوعی تابع هزینه اقتصادی، یک نفر می‌تواند همه اسامی را ثبت کند. انگیزه‌های اقتصادی مقاومت غیرمتمرکز را امکان‌پذیر می‌کند که در غیر این صورت متمرکز و فاسد می‌شود.

توکن بومی هندشیک یا HNS

رمزارز بومی پروتکل هندشیک HNS نامیده می‌شود. کاربران می‌توانند دامین‌های برتر و پرطرفدار را از طریق مشارکت در مزایده ویکری بخرند یا ثبت کنند. به برنده مزایده یک کلید عمومی داده می‌شود که جفت این کلید در بلاکچین هندشیک ذخیره می‌شود. کوین‌های فرد برنده نیز به‌صورت دائمی سوزانده شده و از مقدار عرضه در گردش حذف می‌شوند. شرکت‌کنندگان ناموفق می‌توانند کوین‌های خود را بعد از مزایده درخواست کنند. همچنین کوین HNS به‌عنوان پاداش به ماینرهای شبکه تعلق می‌گیرد، یعنی نقش دوم آن تامین امنیت شبکه است.

کاربردهای رمزارز هندشیک HNS

  • پاداش به ماینرهای شبکه
  • مشارکت در مزایده و خرید دامنه

شناسنامه ارز دیجیتال HNS

نامهندشیک، Handshake
اختصارHNS
آدرس سایتhandshake.org
تعداد کل توکن‌ها2,040,000,000
رتبه411
حجم بازار110 میلیون دلار
وایت پیپرمشاهده
توییترhns

کیف پول‌های ارز دیجیتال HNS

ارز دیجیتال HNS را می‌توانید در کیف پول‌های مطرح ارزهای دیجیتال به شرح زیر نگهداری کنید:

قیمت ارز دیجیتال HNS

ارز دیجیتال HNS در زمان نگارش این مقاله حدود 110 میلیون دلار و در رتبه 411 ارزهای دیجیتال است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال HNS

ارز دیجیتال HNS را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *