0

دانلود آلبوم آبادی از گروه هیس

آلبوم آبادی از گروه هیس

آلبوم آبادی اثری است از گروه هیس که به صورت رسمی در سال ۱۳۹۴ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آبادی اثری از گروه هیس است. این آلبوم شامل ۸ قطعه موسیقی در سبک تلفیقی و پاپ را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۱۵,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم آبادی

«خوشا به حالت ای روستایی» شعر خاطره انگیز جعفر ابراهیمی در کتاب فارسی کلاس اول دبستان هنوز هم برای خیلی‌ها نوستالژیک است؛ برای آن‎ها که از شهر گریزانند و دلشان روستا و «آبادی» می‌خواهد؛ برای آن‌ها که کاور اولین آلبومشان، «آبادی»، همان صفحه کتاب فارسی است با نقاشی مزرعه و خرمن و دهقان، برای کسانی مثل گروه هیس.

کمتر از دو سال بعد از تشکیل گروه، هیس «آبادی» را به تازگی منتشر کرده است. آلبومی با هشت قطعه و در فضای پاپ که در برخی آهنگ‌ها به سبک جاز نزدیک می‌شود، البته با چاشنی آواز نیمه سنتی علیرضا دراج، خواننده گروه و شاگرد محمد نوری فقید. پیانو، گیتار و به ویژه فلوت که به خوبی به کار گرفته شده، سازهای اصلی آلبوم را تشکیل می‌دهند و ترکیب آن‌ها با تار، تمبک و کوزه، فضایی تلفیقی ایجاد می‌کند.

ستایش روستا و صفا و سادگی‌اش جز در آهنگ «شهر و روستا»، در دو ترانه محلی دیگر «آبادی» هم دیده می شود. «سنگ سو» آهنگی که در آن، موزیک جاز و شعر کرجی و تمبک و ساکسوفون درهم می‌آمیزند و یار به کمک «ننه» عاشق می‌رود تا گاو بدوشد! و «خو دیدم» حکایت چوپان عاشق که معشوق را فقط در خواب می‌بیند. مجید فرد، سرپرست گروه هیس که شاعر دو ترانه هم هست، در کنار امین اعرابی، آهنگسازی آلبوم را بر عهده داشته و در «سنگ سو» و «شهر و روستا» با علیرضا دراج همخوانی می‌کند.

آهنگ های آلبوم آبادی

آبادی نام اثری است که توسط گروه هیس منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۸ عدد قطعه موسیقی است در سبک پاپ و تلفیقی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری سپهر مهر و ماه منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگنام ترانه سرا
۱آغازفریدون مشیری
۲ما نوشتیمپویا هاشمی
۳شهر و روستاجعفر ابراهیمی
۴شمع مردهفریدون مشیری
۵سنگ سوذبیح اله زرندی
۶خاطراتمجید فرد
۷خو دیدممجید فرد
۸دره خاموشسهراب سپهری
آلبوم آبادی از گروه هیس
آلبوم آبادی از گروه هیس

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *