0

دانلود آلبوم باغ های پژمان از هوشنگ کامکار

آلبوم باغ های پژمان از هوشنگ کامکار

آلبوم باغ های پژمان اثری است بی کلام با آهنگسازی هوشنگ کامکار که به صورت رسمی در بهمن ۱۳۹۴ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی باغ های پژمان اثری از هوشنگ کامکار است. این آلبوم، شامل ۳ قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۳۹,۰۰۰ تومان است.

مدیر تولید این آلبوم «رضا مهدوی»، صدابرداری «سیاوش کامکار»، نظارت بر ضبط «ارسلان کامکار» و طراحی گرافیک جلد را «سهیل حسینی» بر عهده دارند.

آهنگ های آلبوم باغ های پژمان

باغ های پژمان شامل ۳ عدد قطعه موسیقی با آهنگسازی هوشنگ کامکار است. این آلبوم در سبک کلاسیکال منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری راوی آذر کیمیا منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱موومان اول
۲موومان دوم
۳موومان سوم
آلبوم باغ های پژمان از هوشنگ کامکار

بررسی آلبوم باغ های پژمان

آلبوم باغ‌های پژمان به آهنگسازی «هوشنگ کامکار» به صورت بی کلام و درسه موومان، به پاس مقام استاد احمد پژمان تولید شده است. «احمد پژمان» اولین آهنگسازی است که علم چند صدایی (پلی فونی) را وارد موسیقی ایرانی کرد به نحوی که اصالت و هویت موسیقی از بین نرود.

هوشنگ کامکار درباره این آلبوم می گوید:

“کل اثر دارای فرمی اپیزودیک و موزاییک وار آزاد است که تم های اصلی بدان تشخص بخشیده است، به منظور وحدت و یکپارچگی در مکان هایی برای یادآوری برگشت و تکرار می شوند. در تمام طول اثر ملودی ها و موتیف های موسیقی کردی احاطهٔ کامل دارند. این تدبیر نه برای امضای خودم، بلکه بیش تر به احترام استاد «پژمان» که علاقه خاصی به این نوع موسیقی دارند به کار رفته است. با این اثر قصد داشتم نشان دهم میشود از تمام تکنیکهای موجود در جهان استفاده کرد ولی در نهایت اثر هویت ملی داشته باشد.”

کامبیز روشن روان درباره این اثر اضافه کرد:

“آنچه موجب پیشرفت موسیقیدانان بزرگ و معرفی آن‌ها به دنیا شده است، وجود آثار بدون کلام بوده که بعدها مکاتب مختلفی را به وجود آورده‌اند. آثار کامکار در زندگی مردم تاثیر می‌گذارد و در ذهن آن‌ها رسوب می‌کند.”

همچنین حمیدرضا دیبازر درباره آلبوم می‌گوید:

“این اثر از آن نوع آثاری است که هر کسی نمی‌تواند آن را بفهمد، مانند اینکه سر کلاس فیزیک کوانتوم، مردم عادی هم بنشینند. افرادی مانند هوشنگ کامکار جزو مفاخر ملی و از جامعه‌شان جلوتر هستند.”

آلبوم باغ های پژمان از هوشنگ کامکار
آلبوم باغ های پژمان از هوشنگ کامکار

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *