0

دانلود آلبوم افشاری از حسین اینانلو و پویان گرامی

آلبوم افشاری از حسین اینانلو و پویان گرامی

آلبوم افشاری اثری است بی کلام حاصل دونوازی حسین اینانلو نوازنده سه تار و پویان گرامی نوازنده تمبک که به صورت رسمی در تیر ۱۳۹۷ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی افشاری اثری از حسین اینانلو و پویان گرامی است. این آلبوم شامل ۹ قطعه موسیقی است که در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

درباره‌ این اثر به قلم حسین اینانلو می‌خوانیم:

“آلبوم افشاری نخستین مجموعه از طرحی است برای باز نماياندن آوازها و دستگاه‌های موسيقی کلاسيک ايرانی که چندی است بخش محدودی از آن در اين دوره‌ تاریخی به گوش مخاطب می‌رسد. آواز افشاری در اين اثر به سه فضای کلّی تقسيم شده است. نخست فضای درآمد و معرفی فواصل اصلی افشاری است. سپس به دشتی (سُل) ورود می‌کند که طوری ميان افشاری گنجانده شده که گوشه‌ای از افشاری به نظر آید. گام پايانی ورود به عراق ماهور و گاه بیات اصفهان قديم و مخالف سه‌گاه است که امکانی می‌دهد تا بتوان فضای عراق افشاری را گسترده‌تر ديد. اين آلبوم به لحاظ درون‌مايه‌ نگاهی کاملاً کلاسيک به موسیقی دستگاهی دارد اما به لحاظ اجرایی و فرم و نوازندگی و تحرک جمله‌بندی و زمان‌بندی کاملاً معاصر است.”

آهنگ های آلبوم افشاری

افشاری نام اثری است که توسط حسین اینانلو و پویان گرامی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۹ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است.

#نام آهنگ
۱پیش درآمد افشاری
۲درآمد، جامه دران، بسته‌نگار
۳ضربی افشاری، فرود به ابوعطا
۴آواز ابوعطا، فرود به دشتی
۵چهارمضراب دشتی
۶آواز دشتی
۷ضربی دشتی، فرود به افشاری (برگرفته از اسمر اسمر استاد حسین علیزاده)
۸مثنوی
۹رنگ افشاری

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *