0

دانلود آلبوم تکنوازی سه تار (دستگاه شور) از حسین مهرانی

آلبوم تکنوازی سه تار (دستگاه شور) از حسین مهرانی

آلبوم تکنوازی سه تار (دستگاه شور) اثری است بی کلام از حسین مهرانی که به صورت رسمی در اسفند ۱۳۹۲ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی تکنوازی سه تار (دستگاه شور) اثری از حسین مهرانی است. این آلبوم، شامل ۳۴  قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

درباره‌ این اثر، به قلم حسین مهرانی می‌خوانیم:

“در این اثر، دستگاه شور، ردیف میرزاعبدالله در شور لا اجرا شده است. اگرچه در موسیقی اروپایی نیز اجرای یک قطعه در تنالیته‌های مختلف بر فضای عاطفی موسیقی اثر می‌گذارد اما در سازهای ایرانی، به‌خصوص تار وسه‌تار، اجرای یک دستگاه از پرده‌ای متفاوت تغییرات چشمگیری در محتوای عاطفی موسیقی ایجاد می‌کند. به‌علاوه از آنجا که در تار و سه‌تار، یک دستگاه را حتی می‌توان از پرده‌ واحد نیز با کوک‌های متفاوت اجرا کرد، در هر اجرا می‌توان زیبایی‌شناسی متفاوتی را جست.”

حسین مهرانی موسیقی را در محضر استادان شریف لطفی، هوشنگ ظریف، حسین علیزاده، جهانشاه صارمی و بهمن رجبی آموخته و فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته‌ موسیقی و کارشناسی ارشد نوازندگی سازهای ایرانی از دانشگاه هنر است. او هم اکنون در دانشگاه هنر تدریس می‌کند و سابقه تدریس در دانشکده‌ صدا و سیما، دانشکده‌ هنر و معماری و هنرستان عالی موسیقی داشته است.

آهنگ های آلبوم تکنوازی سه تار (دستگاه شور)

تکنوازی سه تار نام اثری است که توسط حسین مهرانی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۳۴ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱درآمد اول
۲درآمد دوم
۳درآمد سوم (کرشمه)
۴درآمد چهارم (گوشه‌ رهاب)
۵درآمد پنجم (اوج)
۶درآمد ششم (ملانازی)
۷نغمه‌ اول
۸نغمه‌ دوم
۹زیرکش سلمک
۱۰ملانازی
۱۱زیرکش سلمک دوم
۱۲سلمک
۱۳گریز
۱۴مجلس‌افروز
۱۵عزّال
۱۶صفا
۱۷بزرگ
۱۸کوچک
۱۹دوبیتی
۲۰خارا
۲۱قجر، فرود
۲۲حزین
۲۳شور پایین دسته
۲۴گوشه‌ رهاب
۲۵چهارگوشه
۲۶مقدمه‌ گریلی
۲۷رضوی، فرود
۲۸حزین
۲۹شهناز
۳۰قرچه
۳۱شهناز کُت (عاشق کش)
۳۲رنگ اصول
۳۳گریلی
۳۴رنگ شهرآشوب

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *