0

آموزش نحوه اضافه کردن آربیتروم Arbitrum به کیف پول متامسک Metamask

نحوه اضافه کردن آربیتروم به کیف پول متامسک

آربیتروم Arbitrum یکی از راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم است که برای بهبود کارایی قراردادهای هوشمند و اجرای تراکنش‌ها در شبکه و در عین حال کاهش شدید هزینه‌ها و افزودن ویژگی‌های حریم خصوصی اضافی طراحی شده است. شبکه‌های L2 نرم افزارهایی هستند که در بالای لایه ۱ بلاکچین مانند بیت کوین یا اتریوم قرار می‌گیرند تا کارایی پلتفرم را افزایش دهند و تراکنش‌های ارزان قیمت را ارائه دهند.

در سال‌های اخیر، افزایش اتریوم در توسعه و پذیرش Web3، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) منجر به ازدحام بیش از حد پلتفرم شده است که منجر به افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها شده است. راه‌حل‌های مختلفی برای حل مقیاس‌پذیری اتریوم، از جمله ارتقاهای اختصاصی لایه ۱، بررسی شده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد راه‌حل‌های L2 شتاب بیشتری گرفته است و شبکه Arbitrum یکی از امیدوارکننده‌ترین آنهاست.

شرکت توسعه مستقر در نیویورک Offchain Labs Arbitrum را ایجاد کرد. این شرکت 120 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B در سپتامبر 2021 جمع آوری کرد.

چرا از Arbitrum استفاده کنیم؟

با تکیه بر امنیت لایه ۱ اتریوم، آربیتروم می‌تواند هزینه‌های گاز (کارمزد) ارزان را به دلیل استفاده از رولوپ‌های خوش‌بینانه تضمین کند. مجموعه‌های خوش بینانه قراردادهای هوشمندی هستند که تراکنش‌ها را بسته‌بندی می‌کنند و از محاسبات و گاز کمتری برای تراکنش‌های سریع و ارزان استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، Arbitrum 40000 تراکنش در ثانیه (TPS) را در مقابل 14 تراکنش تولید شده توسط بلاکچین اتریوم مدیریت می‌کند.

تراکنش‌های اتریوم می‌توانند بسیار پرهزینه باشند و در مواقع ترافیک بالای کاربران به صدها دلار ضربه بزنند، در حالی که تراکنش‌ها در Arbitrum فقط چند سنت هستند. Arbitrum همچنین برای توسعه‌دهندگانی مناسب است که می‌خواهند DAppهای اتریوم خود را با این پلتفرم ادغام کنند زیرا کاملاً سازگار هستند. در واقع، آربیتروم از قراردادهای ماشین مجازی اتریوم (EVM) و تراکنش‌های اتریوم در L2 پشتیبانی می‌کند و در عین حال از امنیت L1 اصلی اتریوم بهره می‌برد.

Arbitrum اولین یا تنها پلتفرمی نیست که برای غلبه بر محدودیت‌های اتریوم ساخته شده است زیرا راه حل‌های دیگر ویژگی‌های مشابهی را ارائه می‌دهند. با این حال، هیچ یک از آنها اجازه چنین ترکیب منحصر به فردی از مزایای را نمی‌دهد.

نحوه دسترسی به بلاکچین آربیتروم

برای دسترسی به بلاکچین Arbitrum، کاربران باید آن را از طریق یک کیف پول ارز دیجیتال سازگار راه اندازی کنند. این مقاله نحوه اضافه کردن Arbitrum را به MetaMask، محبوب‌ترین کیف پول اتریوم توضیح می‌دهد. MetaMask یک کیف پول رمزنگاری است که به کاربران امکان می‌دهد به شبکه اصلی اتریوم و DApps و NFTهای Web3 آن به غیر از فروشگاه اتر دسترسی داشته باشند.

MetaMask یک برنامه افزودنی مرورگر و هم یک برنامه موبایل است و برای مدیریت آسان دارایی‌های دیجیتال، یک صندوق کلید، ورود ایمن، کیف پول توکن و تبادل توکن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به طور گسترده‌ای برای اتصال امن برنامه‌های مبتنی‌بر بلاکچین و در عین حال محافظت از حریم خصوصی کاربران استفاده می‌شود.

برای اتصال کیف پول رمزنگاری MetaMask به شبکه Arbitrum، کاربران باید چند مرحله ساده را دنبال کنند و برخی از اطلاعات بلاکچین را به MetaMask اضافه کنند، از جمله شناسه زنجیره، URL فراخوانی سفارشی از راه دور (RPC) و نام شبکه. همچنین می‌توانید با وارد کردن آدرس رمز صحیح، یک یا چند توکن Arbitrum را اضافه کنید. در این مقاله آموزش نصب و تنظیمات کیف پول متامسک را مشاهده می‌کنید.

چگونه آربیتروم را در کیف پول متامسک وصل کنیم؟

MetaMask علاوه بر اتریوم از چندین شبکه دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. با این حال، آنها به طور پیش فرض فعال نیستند و باید به صورت دستی اضافه شوند. برای اضافه کردن Arbitrum در MetaMask، باید برخی از داده‌های شبکه را ارائه دهید:

 1. MetaMask را باز کنید و روی منوی کشویی شبکه در نزدیکی آرم Fox MetaMask کلیک کنید.
 2. یک پاپ آپ ظاهر می‌شود، سپس روی «افزودن شبکه» کلیک کنید.
 3. در صفحه بعد، باید داده‌های شبکه Arbitrum زیر را اضافه کنید:

بعد از افزودن تنظیمات فوق بر روی گزینه save کلیک کنید.

اکنون شبکه لایه ۲ Arbitrum را اضافه کرده اید و آماده استفاده از آن هستید. برای افزودن توکن‌های Arbitrum به MetaMask، باید آنها را به صورت دستی نیز اضافه کنید. شما همچنان توکن‌ها را دریافت خواهید کرد، حتی اگر هنوز آنها را به کیف پول اضافه نکرده باشید. با این حال، تا زمانی که آنها را به صورت دستی وارد نکنید، نمایش داده نمی‌شوند.

 • به https://arbiscan.io، یک کاوشگر بلوک مبتنی بر اتراسکن برای Arbitrum بروید. در اینجا می‌توانید جزئیات نشانه‌ای را که می‌خواهید اضافه کنید پیدا کنید. اگر نمی‌توانید رمز خود را پیدا کنید، باید آدرس قرارداد را به صورت دستی از وب سایت رسمی پروژه اضافه کنید.
 • همیشه مطمئن شوید که از یک قرارداد هوشمند مشروع استفاده می‌کنید، زیرا ممکن است یک قرارداد جعلی توسط کلاهبرداران ایجاد شود.
 • به MetaMask برگردید و روی “Import Tokens” کلیک کنید.
 • آدرس قرارداد توکن را در صفحه بعد و بقیه جزئیات مورد نیاز را اضافه کنید. این عمل باید به طور خودکار توسط MetaMask پر شود. روی «Add Custom Token» و سپس «Import Tokens» کلیک کنید.
 • اکنون کیف پول شما موجودی توکن‌هایی را که به تازگی اضافه کرده‌اید نمایش می‌دهد.

هنگامی که MetaMask را راه اندازی کردید و شبکه اصلی Arbitrum را به آن اضافه کردید، آماده شروع استفاده از ارزهای دیجیتال به طور موثر و ارزان هستید. می‌توانید رمزنگاری ارسال و دریافت کنید، NFTها را جمع‌آوری کنید، از برنامه‌های وب ۳، DApps، قراردادهای هوشمند و حتی سکه‌ها یا توکن‌های ارزهای دیجیتال مبادله کنید.

شما می‌توانید هر کاری را که قبلاً می‌توانستید در اتریوم با Arbitrum انجام دهید، اما ارزان‌تر و کارآمدتر انجام دهید. شما فقط باید مطمئن شوید که در کیف پول خود برای پرداخت هزینه‌های تراکنش، اتر کافی دارید. با اتصال پل آربیتروم به شبکه اصلی اتریوم، می‌توانید ETH را به کیف پول خود اضافه کنید.

نحوه استفاده از پل آربیتروم

می‌توانید به Arbitrum متصل شوید تا دارایی‌های خود را پل کنید، Web3 DApps را کشف کنید و با هزینه‌های کمتری معامله کنید و هزینه‌های کمتری برای گاز در اتریوم بپردازید. برای ارسال ETH خود از لایه 1 اتریوم به لایه 2 Arbitrum، مراحل را دنبال کنید:

 • MetaMask خود را متصل کنید و به https://bridge.arbitrum.io بروید. صفحه زیر ظاهر می‌شود:
 • مقدار ETH را که می‌خواهید در Arbitrum اضافه کنید وارد کنید و روی “سپرده” کلیک کنید.
 • در مرحله بعد، باید تراکنش را در کیف پول خود تأیید کنید. حتی اگر این تراکنش در لایه 1 انجام شود، هزینه گاز کمتر Arbitrum اعمال خواهد شد.
 • هنگامی که از مبلغ راضی شدید، روی «تأیید» کلیک کنید.
 • تراکنش اکنون به صورت “در انتظار” در پایین صفحه در صفحه بعد ظاهر می‌شود.
 • اکنون ETH در Arbitrum دارید و می‌توانید ارسال و دریافت آن را شروع کنید.

از زمان گسترش سریع NFTها، Metaverse و DApps Web3 در چند سال گذشته، کارمزدهای بسیار بالای اتریوم مانع از توسعه بیشتر شده و از مشارکت بیشتر صنعت در سراسر جهان جلوگیری کرده است. شبکه‌های L2 مانند Arbitrum می‌توانند به غلبه بر مشکل مقیاس‌پذیری کمک کنند و به کاربران اجازه دهند به کاوش در ارزش فناوری جدید ادامه دهند. یادگیری چند مرحله مختلف برای اتصال شبکه Arbitrum به MetaMask و پل زدن ETH خود می‌تواند برای لذت بردن از مزایای Web3 به طور پایدار ارزشمند باشد.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *