0

تخفیف در معاملات با هوبی توکن Huobi Token

هیوبی توکن چیست؟

هوبی توکن که آن را با نماد اختصاری HT نیز نمایش می‌دهند، توکنی بر مبنای مبادله (exchange based) است. هوبی درواقع توکن بومی شرکت هوبی چین (Huobi chain) یک صرافی ارز دیجیتال است که در سنگاپور قرار دارد. این صرافی توسط فردی به نام لئون لی که مهندس سابق اوراکل بود، در سال 2013 ایجادشده است. بنیاد هوبی (Huobi) در ابتدا در کشور چین مستقر بود، ولی به دنبال ممنوعیت تجاری بیت کوین در این کشور در سال 2017، به سنگاپور منتقل شد.

در حال حاضر هوبی بیش از 280 بازار ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند و روزانه بیش از 350 میلیارد دلار ارز دیجیتال در آن معامله می‌شود. توکن اختصاصی این صرافی، هوبی توکن Huobi Token است.

در این مقاله قصد داریم درباره این توکن، ساختاری که دارد و همچنین مزایا و معایب و کیف پول‌هایی که می‌توان آن را ذخیره کرد، صحبت کنیم. با همین نام است که درزمینه تبادل ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند. این توکن به‌عنوان پاداش برای کاربران صرافی در سال 2018 ساخته شد. به این صورت که صرافی، به کاربرانی که درترید و معاملات مارجین خود از توکن هوبی استفاده کنند، تخفیف می‌دهد. این تخفیف‌ها در کارمزدهای تراکنش اعمال می‌شوند و به‌صورت 30 روزه، بر اساس مقدار توکن هوبی ذخیره‌شده محاسبه می‌شوند.

این تخفیف‌ها برای کاربران حرفه‌ای، به این صورت است که اگر فردی به‌اندازه 1 بیت کوین و 5000 توکن هوبی در 30 روز گذشته، حجم معامله داشته باشد، تخفیف اضافی دریافت می‌کند. همچنین به کاربرانی که بیش از صد هزار توکن هوبی ذخیره کنند، 35 درصد به نرخ کارمزدی که داشتند، تخفیف اضافی تعلق می‌گیرد.

توکن هوبی به‌منظور ایجاد انگیزه در کاربران ویژه این صرافی، به دنبال ممنوع شدن معامله ارزهای دیجیتال در چین و جلوگیری از فعالیت تریدرها در این کشور ایجادشده است. هوبی یک توکن صرافی، درست مثل بایننس کوین (BNB) بوده و با هر رمزارزی در صرافی هوبی، می‌توان آن را معاوضه کرد.

مزایای خرید هوبی

 • اول از همه، باید بگوییم که توکن هوبی یک سیستم مدیریت متمرکز مبتنی بر بلاک چین است، که با استفاده از استاندارد ERC20 اتریوم ساخته شده است. توکن هوبی می‌تواند با روش‌های مختلفی استفاده شود، اما معمول‌ترین استفاده آن، برای گرفتن تخفیف در کارمزدهای معاملات در صرافی هوبی است.
 • توکن هوبی (HT) یک عرضه اولیه کوین (ICO) نیست، تنها راهی که کاربران می‌توانند آن را به دست بیاورند، خرید Point Card از Huobi Pro است. Point Card یک سیستم برای پیش خرید سرویس اصلی شارژ کارمزدهای معاملاتی است. در این سیستم، هر امتیاز مساوی با یک تتر (USDT) است. برای مثال، شما برای پکیج 1000 امتیازی، 990 تتر می‌پردازید و اما 1000 توکن هوبی به صورت رایگان دریافت می‌کنید.
 • هوبی در مجموع 500 میلیون توکن هوبی عرضه می‌کند که از این مقدار، 300 میلیون توکن به منظور اهدای پاداش برای خرید Point Cardها ارائه می‌شود.
 • Huobi Pro، بیست درصد از درآمدش را صرف بازخرید توکن هوبی در بازار آزاد می‌کند. تمام توکن‌های هوبی که بازخرید شده‌اند، به امنیت وجه سرمایه گذار هوبی (HIPF) و با تناسب خاصی اختصاص می‌یابند. HIPF به منظور محافظت از مزایای سرمایه گذاران و جبران خسارات کاربران هوبی (در زمانی که خطر در پلتفرم وجود داشته باشد)، استفاده می‌شود؛ این کار برای اطمینان از ثبات بازار و حفاظت از سودهای سرمایه گذاران انجام می‌شود.
 • امتیازات هوبی برای نهنگ‌هایی که حجم عظیمی از ارزهای دیجیتال را معامله می‌کنند، بسیار جذاب است؛ این امتیازات تخفیف بسیار خوبی برای معاملات آنها به ارمغان می‌آورد و این، هر از گاهی، از مقدار توکن در گردش می‌کاهد.
 • صرافی هوبی، با بازخرید کردن توکن هوبی با 20 درصد سود حاصل از معاملات، در بلندمدت باعث پایین آمدن سرعت گردش آن می‌شود که این قضیه بسیار مهم است.
 • شما همچنین می‌توانید به صورت تصادفی، ایردراپ‌های کوین‌هایی که به تازگی در Huobi Pro لیست شده‌اند را دریافت کنید؛ با افزایش تعداد افرادی که توکن هوبی را به منظور دریافت ایردراپ هولد می‌کنند، قیمت توکن هوبی می‌تواند به صورت چشمگیری افزایش یابد.
 • هرچه مقدار حجم معاملات در صرافی هوبی بیشتر شود، حجم معاملات توکن هوبی نیز افزایش می‌یابد.

کیف پول هوبی HT

هوبی توکن در بلاک چین اتریوم است، ازاین‌رو می‌تواند در هر کیف پول دیجیتالی که توکن های ERC20 را پشتیبانی می‌کند، نگهداری و ذخیره شود. ازجمله این کیف پول‌ها می‌توان به لجر نانو اس (Ledger Nano S) و مای اتر ولت (MyEtherWallet) اشاره کرد. کیف پول رسمی این توکن از انواع رمزارزها و توکن ها پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌توان این توکن را در تمام کیف پول‌هایی که به‌حساب صرافی متصل هستند، نگهداری کرد. چندتا از بهترین کیف پول های این توکن عبارت اند از:

مزایای هوبی

 • کاربران VIP با استفاده از هوبی توکن، می‌توانند در کارمزدهای خود تخفیف بگیرند.
 • بیش از 400 بازار ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند.
 • معاملاتی هوبی توکن 0.2 درصد کارمزد دارند.
 • رابط کاربری آسان

معایب هوبی

 • تتر تنها سکه پایداری است که هوبی پشتیبانی می‌کند.
 • برای کسب‌وکارهای کوچک گزینه‌های محدود تجاری دارد.
 • عدم امکان تجارت از طریق وام.
 • امنیت پایین شبکه

قیمت هوبی

قیمت HT در سال 2018 در حدود 1.19 دلار بود و امروز در تاریخ نگارش این مقاله به حدود 17 دلار رسیده است. از کل 500 میلیون توکن هوبی که قابل عرضه است تاکنون حدود 37درصد یا 182,827,444 HT ارائه شده است. سوزاندن این توکن ها توسط صرافی هوبی میتواند در رشد قیمت این توکن ها نقش بسزایی داشته باشد. این توکن با حجم بازاری معادل 3.1 میلیارد دلار در رتبه 41 بازار ارزهای دیجیتال است. میتوانید اطلاعات کامل این توکن را در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید هوبی

برای خرید این ارز دیجیتال میتوانید از لیست بهتری صرافی های خارجی اقدام کنید:

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *