0

دانلود آلبوم موسم گل از ایرج بسطامی و محمدرضا درویشی

آلبوم موسم گل از ایرج بسطامی و محمدرضا درویشی

آلبوم موسم گل اثری است با آهنگسازی و تنظیم محمدرضا درویشی و خوانندگی ایرج بسطامی که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۲ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی موسم گل اثری از ایرج بسطامی و محمدرضا درویشی است. این آلبوم شامل ۵ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۵,۰۰۰ تومان است.

این مجموعه شامل ۳ تصنیف قدیمی «گریه کن» از عارف قزوینی، «موسم گل» از موسی معروفی و «سلسله‌ی‌ موی دوست» از شیداست که با ارکستر بزرگ به خوانندگی ایرج بسطامی اجرا شده است. درباره‌ این اثر، به قلم آهنگساز، می‌خوانیم:

“گرچه این مجموعه بر اساس سه تصنیف قدیمی بنا گشته، اما قابل ذکر است که بازسازی تصانیف قدیمی به مفهوم مصطلح آن انگیزه‌ی اصلی برای پدیدآمدن آن نبوده است. از نقطه‌نظر بازسازی، انتخاب این تصانیف تنها بدان دلیل است که از میان ده‌ها تصنیف قدیمی، امکانات بیشتری برای ارائه‌ی ارکستری داشته‌اند. اما ارائه‌ موسیقی ارکستری ایرانی و جست‌وجو و تجربه در خصوص دو موضوع هارمونی و ارکستراسیون ایرانی بر بستر ملودی‌های آشنا و جاافتاده در اذهان عامل اصلی برای پدیدآمدن این مجموعه بوده است.”

آهنگ های آلبوم موسم گل

موسم گل نام اثری است که توسط ایرج بسطامی و محمدرضا درویشی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۵ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱تصنیف گریه کن (دشتی)
۲تصنیف موسم گل (دشتی)
۳جامه دران (بیات اصفهان)
۴تک‌نوازی قره‌نی (بیات اصفهان)
۵تصنیف سلسله‌ موی دوست (بیات اصفهان)

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *