0

دانلود آلبوم سنگ صبور از ایرج (حسین خواجه امیری) و جهانشاه برومند

آلبوم سنگ صبور از ایرج (حسین خواجه امیری) و جهانشاه برومند

آلبوم سنگ صبور اثری است با آهنگسازی جهانشاه برومند و خوانندگی ایرج که به صورت رسمی منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی سنگ صبور اثری از جهانشاه برومند و ایرج است. این آلبوم دارای ۷ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۷,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم سنگ صبور

سنگ صبور نام اثری است که توسط جهانشاه برومند و ایرج منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۷ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. از اشعار ادیب برومند در این اثر استفاده شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری شاخه طوبی منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱تصنیف (آن پریچهره…) (سه گاه مخالف)
۲چهار مضراب و آواز (درآمد-زابل-مویه-مخالف) (سه گاه مخالف)
۳مبداء فیض (سه گاه مخالف)
۴تصنیف (پریشان) (دشتی، بیات زند – خرود به شور)
۵چهار مضراب ( بیات زند)
۶غمخوار من (آواز دشتی)
۷پایان افسانه
آلبوم سنگ صبور از ایرج (حسین خواجه امیری) و جهانشاه برومند
  • خواننده: ایرج
  • آهنگساز، ویولن: جهانشاه برومند
  • شاعر: ادیب برومند
  • تار: فریدون احتشامی
  • تنبک: جهانگیر ملک
آلبوم سنگ صبور از ایرج (حسین خواجه امیری) و جهانشاه برومند

بیوگرافی ایرج

حسین خواجه‌امیری متولد ۱۱ دی ۱۳۱۱ در شهر خالدآباد واقع در نظنز اصفهان است که به صورت حرفه‌ای با نام ایرج شناخته می‌شود. به ایرج لقب پهلوان آواز را داده‌اند و در میان طرفدارانش با این لقب شناخته می‌شود.

پدربزرگش ملا میرزا از خوانندگان بنام زمان ناصرالدین شاه بود و پدرش نعمت اللّه که از صدایی خوش و رسا برخوردار بود و ردیف می‌دانست، مدت‌ها او را تحت تعلیم خویش قرار داد. حسین در همان زمان در مراسم تعزیه‌خوانی شرکت می‌کرد و نزد تعزیه‌خوانانی که ردیف و دستگاه می‌دانستند به یادگیری آواز پرداخت.

او پدر احسان خواجه امیری، خواننده و آهنگساز و الیکا خواجه امیری، نوازنده است. ایرج در دوران قبل از انقلاب علاوه بر موسیقی اصیل و برنامه گل‌ها بر فیلم‌های فارسی نیز همت گماشت و ترانه‌هایی خواند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *