0

دانلود آلبوم دگردیسی از کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی

آلبوم دگردیسی از کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی

آلبوم دگردیسی اثری است بی کلام از کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی که به صورت رسمی در خرداد ۱۴۰۲ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی دگردیسی اثری از کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی است. این آلبوم شامل ۶ قطعه موسیقی در سبک تجربی و الکتروآکوستیک را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۹۰,۰۰۰ تومان است.

کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی در توضیح این آلبوم نوشته‌اند:

“در دالان‌های پُرپیچ‌وتابِ گوش، شفیرهٔ پروانه‌ای سودای بال‌گشودن دارد. آوای تَرَک‌تَرَک‌شدن پیلهٔ ابریشمینش با پژواک تپش بال‌هایش، آمیزهٔ افسون‌گرانه‌ای است از جادوی آهن و آب. پروانه پیله‌دَران، آبستن رؤیا و کابوس، از بی‌مکانی زمان تا بی‌زمانی مکان در رقصارقص ِسلوک، می‌دگردیسد، میانِ آتش و دود، از کاج تا امواج پَر می‌گشاید و بر باران اندوهان، رنگ و کرشمه می‌پاشد. 

 ریخت و رَدای ساز تنبک، در درازنای تاریخِ سرگذشتش، رَدی از تکامل و دگرگونی به خود ندیده است. حال آن‌که کوبه‌های سرانگشتان نوازندگان بسیاری، پیله‌های آوا و وزن را دریده‌اند و چه پروانه‌ها که به پرواز درآورده‌اند. آورده‌اند که نوازندگان روزگار قاجار، پشت پرده، تنبک می‌نواختند و نیم‌قرن پیش، حسین تهرانی پرده را از پیشگاه تنبک و تنبک‌نواز برگرفت تا بت‌شکنِ نوازنده، از زبانه‌های پرشورِ آتش‌پاره‌های رنگ‌رنگ، ابراهیم‌وار، هویدا شود و قطار تنبک‌نوازی را به دستان نوازندگانی بسپارد که پرده را پساپشت سرانگشتان شعبده‌ساز خود ببرند و نغمه و نوا را بالی دگر ببخشند و برسانند به دستان آهن‌نورد نوید افقه، تا پر و بالی هزارنقش شود، برازندهٔ پرواز در روزگاری دگر.

در این روزگارِ نو، نوازندهٔ تنبک، بال در بالِ هوشِ دیجیتال، پروانهٔ نغمه‌اش را از پیلهٔ مرزها و جبرهای کهنه پرواز می‌دهد. موسیقی الکتروآکوستیک با شَتکِ کوبه‌هایش گویی راوی آن هنگامه‌ای است که در آن، همه با هم تَرَک برمی‌داریم. تنبک در انحنای نوای دگردیس‌شده‌اش، بیداری شناسنامه‌دار روزگاری است که بسیاری از حدومرزها را درنوردیده و بانگ تاریخ امروز را از دهلیزهای سنت، ملهم از انگاره‌های موزون شعر فارسی، پرده به پرده و بی‌پرده روایت می‌کند.”

آلبوم دگردیسی از کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی
آلبوم دگردیسی از کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی

آهنگ های آلبوم دگردیسی

دگردیسی نام اثری است که توسط کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۶ عدد قطعه موسیقی است در سبک تجربی و الکتروآکوستیک منتشر شده است. این آلبوم توسط شرکت فرهنگی هنری آوای هنر مهنا منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱از کاج تا امواج
۲باران اندوهان
۳جادوی آهن و آب
۴کابوس های بی مکان در جمجمه ها
۵همه با هم ترک بر می داریم
۶دگردیسی
آلبوم دگردیسی از کامیار بهبهانی و کریم ابراهیمی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *