0

معرفی ارز دیجیتال کومودو (komodo)

معرفی ارز دیجیتال کومودو komodo crypto

ارز دیجیتال کومودو (komodo) با نماد اختصاری KMD یک رمزارز غیرمتمرکز و پلتفرم متن باز Open Source است که تسهیلات مبادلات اتمیک (Atomic swap) را فراهم می‌کند. کومودو از الگوریتم اجماع Equihash که یکی از الگوریتم های اجماع است، بهره می‌برد که نیاز به RAM بالا جهت رمزگشایی و استخراج دارد. بلاکچین کومودو از توکن خود KMD برای انجام معاملات تعویض پذیر، خصوصی، ناشناس و شفاف با استفاده از پروتکل (Delayed Proof of Work (dPoW بهره می‌برد.

تاریخچه پیدایش کومودو

بلاکچین کومودو در سپتامبر 2016 از بیت کوین دارک (BTCD) تکامل یافته است. به طور تقریبی همه اعضای تیم توسعه دهنده Komodo اعتقاد به حفاظت از حریم خصوصی دارند و به همین علت، از نام مستعار استفاده می کنند. کومودو از زدکش Zcash فورک شده است.

تیم کومودو هدف از ایجاد این پلتفرم را به شرح زیر بیان کرده است:

پلتفرم کومودو به وسیله ارائه امنیت به بلاکچین های شخص ثالث، کمک زیادی به بوجود آمدن محیط رشد و توسعه ارز دیجیتال می کند. برنامه های پرقدرت با ویژگی های امنیتی، ابزارهایی برای به دست آوردن ثبات قیمت در خدمات پرداخت همتا به همتا بوجود می آورد.

هدف از ایجاد پلتفرم کومودو را میتوان معاملات ناشناس و با امنیت بالا بر بستر بلاکچین دانست.

در دسامبر 2017 یک مبادله بین کومودو و بیت کوین کش بوسیله BarterDEX انجام شد. در همان سال، کومودو با Monaize جهت بانکداری الکترونیک در بستر بلاکچین و عرضه اولیه سکه غیرمتمرکز (DICO) decentralized initial coin offering همکاری کردند.

صرافی بارتردکس

بارتردکس BarterDex یک صرافی غیرمتمرکز است که تیم کومودو آن را توسعه داده‌ است. این صرافی از فناوری نوین مبادلات اتمی Atomic Swaps استفاده می‌کند به همین دلیل آن را جلوتر از صرافی های دیگر میدانند. سایر صرافی‌های غیرمتمرکز از توکن‌های پروکسی proxy token برای فراهم‌کردن امکان مبادله روی پلتفرم‌هایشان استفاده می‌کنند، اما بارتردکس با کمک مبادلات اتمی این مشکل را حل می‌کند.

تیم مدیریت کومودو

تمام اعضای کومودو به حفظ حریم خصوصی اهمیت میدهند، آنها برای تیم خود از نام های مستعار به شرح JL777، توسعه‌دهنده اصلی و CA333، مدیر ارشد فناور کومودو، چند نمونه از این اسامی استفاده میکنند.

قیمت ارز دیجیتال کومودو

کومودو در زنجیره خود 200,000,000 توکن دارد که از این تعداد 125,906,887.31 KMD معادل 63 درصد از توکن‌ها استخراج شده و در حال گردش است. حجم بازار کومودو در زمان نگارش این مقاله حدود 200 میلیون دلار است و این ارز دیجیتال را در رتبه 162 بازار رمزارزها قرار داده است. اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال کومودو

کومودو را می‌توانید از بهترین صرافی ارزهای دیجیتال به شرح زیر خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *