0

دانلود آلبوم رقصهای فانتزی – سوییت آرارات از لوریس چکناوریان

آلبوم رقصهای فانتزی - سوییت آرارات از لوریس چکناوریان

آلبوم رقصهای فانتزی – سوییت آرارات اثری است از لوریس چکناوریان که به صورت رسمی در خرداد ۱۳۹۷ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی رقصهای فانتزی – سوییت آرارات یکی از آثار منتشر شده توسط لوریس چکناوریان است. آلبوم حاضر شامل ۱۴ قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال است را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۶,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم رقصهای فانتزی – سوییت آرارات

آلبوم «رقص‌های فانتزی و سوئیت آرارات» همچون بسیاری از دیگر آثار منتشر‌شده‌ لوریس چکناوریان در یکی دو دهه‌ گذشته (به ویژه آن‌ها که در این دوره ساخته شده یا فرم نهایی خود را یافته‌اند) پرده از رابطه‌ او با تاریخ زیسته‌ خود برمی‌دارد. قطعات او اغلب سرگذشت‌های دور و دراز دارند، در تاریخ فعالیت آهنگسازی‌اش بارها چهره گردانده‌اند و به کسوت و شکل‌های گوناگون ظاهر شده‌اند. تکمیل برخی از آثار او، چنان که خود می‌گوید چند دهه‌ای به درازا کشیده است. بخش‌های مختلف چنین قطعاتی در مدت تطور در قالب خرده‌متن‌ها یا مصالح باقی‌مانده از فرآیند معماری‌ بزرگ‌تری بارها به شکل‌های مستقل و غیرمستقل مورد استفاده قرار گرفته‌ یا سر راهِ زاد‌ن‌شان بر قطعات همزمانشان تاثیر گذاشته‌اند.

قطعات او اگر همه را در پازلی تاریخی بچینیم مملو است از ارجاع به خود. این ادراک آهنگساز است از تاریخچه‌ خودش. در فرآیند آفرینش مدام به سراغ خود بازمی‌گردد و زمان از سر گذرانده‌اش را دوباره و دوباره بلکه هزارباره به کار می‌زند. در این راه ابایی نیست از آن که همچون بسیاری آهنگسازان ملودی‌ای، ریتمی، یا عنصر دیگری (نه کلیت زبان موسیقایی که نماد انفراد آهنگساز است) را دستمایه‌ کارهای بعدی کند و حتا از این نیز که مستقیما بخش‌هایی از آثار پیشین‌اش را زیر سایه‌ نامی دیگر و در جریان آفرینش اثری دیگر به کار گیرد.

او با این کار خودش را از دل تاریخ فرامی‌خواند. لاجرم مرزهای تاریخ به مفهوم توالی ساده‌ی عددهای زمان برای او معنایی به‌هم‌بافته پیدا می‌کند. برخی آثار که امروزی‌اند ناگهان قدمتی بیش از اخلاف‌شان پیدا می‌کنند و برعکس. تاریخ اینجا خطی نیست. حتا دایره‌ای هم نیست. پر است از منحنی‌های بسته‌ای که گویی روی تنه‌ خطی مرکزی رشد کرده‌اند و هر بار مسیر را عوض می‌کنند و بازمان می‌گردانند به جایی در زمانی دیگر.

نویسنده: آروین صداقت‌کیش
منبع: سایت نویز

آهنگ های آلبوم رقصهای فانتزی – سوییت آرارات

رقصهای فانتزی – سوییت آرارات اثری از لوریس چکناوریان است. این آلبوم شامل ۱۴ قطعه موسیقی توسط موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش در سبک کلاسیکال منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱موومان اول: رقص ریتم
۲موومان دوم: رقص دلپذیر
۳موومان سوم: رقص جوانان
۴موومان چهارم: رقص باشکوه
۵موومان پنجم: رقص عاشقانه
۶موومان ششم: رقص غمگین
۷موومان هفتم: رقص هیجان
۸موومان اول: «هاله لویا»، پهلو گرفتن کشی حضرت نوح بر روی کوه آرارات
۹موومان دوم: «شکرگزاری»، سپاسگزاری خانواده نوح از خداوند
۱۰موومان سوم: «رقص شکرگزاری»، آفرینش
۱۱موومان چهارم: فرستادن کبوتر از طرف حضرت نوح
۱۲موومان پنجم: بازگشت کبوتر با یک شاخه درخت زیتون
۱۳موومان ششم: «حضرت نوح مذبحی برای خداوند بنا کرد»
۱۴موومان هفتم: «شادی»، خداوند نوح و پسرانش را برکت می دهد تا زمین را پر کنند.
آلبوم رقصهای فانتزی - سوییت آرارات از لوریس چکناوریان
آلبوم رقصهای فانتزی - سوییت آرارات از لوریس چکناوریان
آلبوم رقصهای فانتزی - سوییت آرارات از لوریس چکناوریان

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *