0

دانلود آلبوم سمفونی شماره ۳ از لودویگ فان بتهوون

آلبوم سمفونی شماره ۳ از لودویگ فان بتهوون

آلبوم سمفونی شماره ۳ اثری است با آهنگسازی لودویگ فان بتهوون که در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفته است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی سمفونی شماره ۳ اثری از لودویگ فان بتهوون از مطرح‌ترین موزیسین‌های جهان است. این آلبوم شامل ۵ قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۳۵,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم سمفونی شماره ۳

سمفونی شماره ۳ از لودویگ فان بتهوون در می بمل ماژور، اُپوس ۵۵، سومین سمفونی از ۹ سمفونیِ اوست. این سمفونی با نام اِروئیکا، که معادلِ ایتالیاییِ واژه «حماسه» یا «حماسی» است ــ به‌نام سمفونی حماسه، سمفونی حماسی، و سمفونی قهرمانی نیز شناخته می‌شود. سمفونی در چهار موومان ساخته شده است و یکی از مشهورترین آثار آهنگساز است که در دوره میانی زندگی وی خلق شده‌است.

این اثر به‌طور عمده در ۱۸۰۳–۱۸۰۴ تصنیف شده است و در ۷ آوریل ۱۸۰۵ به اجرا درآمد، در سنت سمفونیک کلاسیک پایه‌گذاری گردیده و در عین حال مرزهای فرم، مدت زمان، هارمونی و درک محتوای عاطفی و احتمالاً فرهنگی را درنوردیده است. از این رو به‌طور گسترده‌ای یک گذرگاه مهم در گذار از دوره کلاسیک به دوره رمانتیک قلمداد شده است. بتهوون در ابتدا این سمفونی را به ناپلئون بناپارت تقدیم کرد، اما بلافاصله پس از تاجگذاری بناپارت و همچنین فتح اتریش توسط او، تقدیم‌نامه را پاره کرد. در یک نظرسنجی توسط «مجله موسیقی بی‌بی‌سی»، از ۱۵۱ موسیقی‌دان و رهبر ارکستر که در سرتاسر جهان کار می‌کنند، اِروئیکا به عنوان عالی‌ترین سمفونی در همه زمان‌ها، شناخته شد.

آلبوم سمفونی شماره ۳ از لودویگ فان بتهوون
آلبوم سمفونی شماره ۳ از لودویگ فان بتهوون

آهنگ های آلبوم سمفونی شماره ۳

سمفونی شماره ۳ نام اثری است که توسط لودویگ فان بتهوون منتشر شده است. این آلبوم شامل ۵ عدد قطعه موسیقی است که در سبک کلاسیکال منتشر شده است. این آلبوم توسط شرکت ایران گام منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱Allegro Con Brio
۲Marcia Funebre
۳Scherzo
۴Finale
۵Adagio-Allegro
آلبوم سمفونی شماره ۳ از لودویگ فان بتهوون

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *