0

دانلود آلبوم بزم دور از مهدی امامی، علی کاظمی و سعید کردمافی

آلبوم بزم دور از مهدی امامی، علی کاظمی و سعید کردمافی

آلبوم بزم دور اثری است با آهنگسازی علی کاظمی و سعید کردمافی و خوانندگی مهدی امامی که به صورت رسمی در آبان ۱۳۹۴ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی بزم دور اثری مشترک از مهدی امامی، علی کاظمی و سعید کردمافی است. این آلبوم، شامل ۳ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

آلبوم پیش رو حاصل نشست‌های موسیقایی متعدد و مستمر اعضای اصلی گروه «رها»، علی کاظمی، سعید کردمافی، مهدی امامی و فرید خردمند از تابستان ۱۳۸۸ تا زمستان ۱۳۸۹ است و تنها اجرای کنسرتی آن به جشنواره بین‌المللی «موقام»، در باکو (۱۳۸۹)، باز می‌گردد. تعویق طولانی انتشار این آلبوم، اگرچه، امری بود ناخواسته، دست کم موجب شد تا هنگام ضبط نهایی، در اسفند ۱۳۹۲، بنیان‌های نظری ایده‌های به کار گرفته  شده در آن و شیوه تحقّق صوتی آنها به پختگی و شفافیت بیشتری برسد.

ایده‌های پیش گفته، همگی، هم راستا با دل مشغولی همیشگی ما، حفظ نسبتی نزدیک با ویژگی‌های زیباشناختی موسیقی کلاسیک ایران، با دغدغه‌ برخورد خلاقه با ساختارهای این نظام موسیقایی و تمرکز بر جنبه‌های کمتر پرداخته‌شده‌ میراث موسیقی دستگاهی، به منظور پرهیز از تکرار غیرضروری مواد صوتی موجود و در دسترس بوده است. از سوی دیگر، توجه، در نظر ما ضروری، به برخی امکانات فراموش شده (و البته همگون) موجود در نظام موسیقی قدیم و در برخی موارد، معاصر حوزه‌ «مقام» برای مان همواره تنها به هدف غنی سازی ساختارهای نظام موسیقی کلاسیک ایران موجه جلوه کرده است.

آهنگ های آلبوم بزم دور

بزم دور نام اثری است که توسط مهدی امامی، علی کاظمی و سعید کردمافی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۳ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱مجلس اول: درآمد بیات ترک، جامه‌دران، قطعه‌ی وُشنوک، اصفهان-دوگاه، دشتی، فیلی، ضربی فیلی-آذربایجانی، رهاب، نیریز، شور
۲مجلس دوم: تصنیف «باز آ»، طبقه‌ چهارم بیات ترک، فرود
۳مجلس سوم: نوا، عراق، طبقه‌ پنجم بیات ترک، تصنیف قدح

ترانه‌های آلبوم بزم دور سروده عطار نیشابوری، ابوالقاسم فردوسی، ملک الشعرای بهار، خواجوی کرمانی، سعدی و مولانا هستند و سامر حبیبی، علی کاظمی، سعید کردمافی، سعید نایب محمدی‌ و فرید خردمند با کمانچه، تنبک و دایره، عود، سنتور و تار در این آلبوم به نوازندگی پرداخته‌اند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *