0

دانلود آلبوم هونواک از میرکا قاسمی، محمدرضا اسحاقی و رامین اعتمادزاده

آلبوم هونواک

آلبوم هونواک اثری از میرکا قاسمی، محمدرضا اسحاقی و رامین اعتمادزاده است که به صورت رسمی در آذر ۱۴۰۰ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی هونواک از آثار منتشر شده توسط میرکا قاسمی، محمدرضا اسحاقی و رامین اعتمادزاده است. این آلبوم شامل دو سی‌دی و ۱۸ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش کنیم. قیمت هر یک از دو لوح این آلبوم، ۳۹,۰۰۰ تومان است.

قطعات این آلبوم در دستگاه نوا ساخته شده است. نوا دستگاهی است که آهنگسازی در آن سخت‌تر است و جز تعداد معدودی از کارهای استاد مشکاتیان که با دستگاه نوا است در موسیقی‌های ایرانی به ندرت از نوا استفاده می‌شود.

معنی هونواک چیست؟

میرکا قاسمی در این خصوص گفت:

هونواک به معنای موسیقی است که از کلمه موزیکا یونانی برگرفته شده است و ریشه‌ آن به خنیاگری یعنی اجرای یک صدای خوش برمی‌گردد. کلمه‌ هونیاک ریشه در زبان پهلوی دارد، نام خداست و نو یا نواک به معنای صدای خوش است و همانطور که نام‌ها و القاب نیک را به خدا نسبت می‌دهیم، صدای خوش یا خوش صدا هم یکی از القاب خداوند است.

آهنگ های آلبوم هونواک

هونواک نام اثری است که توسط میرکا قاسمی، محمدرضا اسحاقی و رامین اعتمادزاده منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۸ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور منتشر شده است. این آلبوم توسط شرکت فرهنگی هنری نسیم مهر آوا منتشر و عرضه شده است.

آلبوم هونواک ۱

#نام آهنگ
۱پیش درآمد نوا (مهتاب)
۲درآمد نوا (نی و آواز)
۳تصنیف نوا (شب شکن)
۴ضربی اصفهان
۵چهار مضراب نوا
۶آواز نهفته (تار و آواز)
۷چهار مضراب نهفت (سنتور)
۸تصنیف نهفت (وداع)

آلبوم هونواک ۲

#نام آهنگ
۱آواز غریبی
۲نازنین یار
۳ای بانو بانو بانو
۴آواز لیلی بنالم
۵بلبل سر دار
۶آواز چاربیداری
۷دل دیوانه
۸بانو جان
۹آواز صنم
۱۰نواجش (ریز مقام صنم)

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *