0

شادوبن در اینستاگرام چیست؟ نحوه رفع و خارج شدن از آن

شادوبن  اینستاگرام چیست

فعالیت در شبکه های اجتماعی همان طور که راحت و جذاب است می‌تواند برای کسانی که صاحب کسب و کاری در این فضا هستند می‌تواند پر از چالش و محدودیت باشد. شادوبن اینستاگرام یکی از چالش های بزرگ کاربران ایسنتاگرام است.

به گفته خوبو، شادوبن شدن یعنی محدودیت صفحه، زمانی که صفحه شما برای کاربران دیگر نشان داده نشود این کار باعث ریزش کاربر می‌شود. پیج‌هایی که روزانه 20000 بازدید داشته‌اند به یک باره به 2000 یا 200 بازدید می‌رسند. و این یعنی سقوط استراتژی کسب و کار و باید به دنبال راه حل و بازگشت به روال سابق باشید.

اگر به دنبال روش‌های پیشگیری از شادوبن شدن و چگونگی رفع آن در اینستاگرام هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آیا Shadowban اینستاگرام واقعا وجود دارد؟ از کجا متوجه شادوبن اینستاگرام شویم؟

می توانید به صورت دستی از طریق پیجهای مختلف این مورد را بررسی کنید تا به نتیجه قطعی برسید ولی یکی از بهترین و راحت‌ترین کارها استفاده از سایت triberr.com است. این سایت بعد از وارد کردن آدرس صفحه و زدن دکمه آنالیز، صفحه شما را بررسی کرده و به شما می‌گوید که آیا شادوبن شده‌اید یا خیر. شادوبن شدن صفحه را باید از راه درست و به سرعت رفع کنید. تا بیشتر دچار ضرر نشوید.

دلیل استفاده از شادوبن توسط اینستاگرام

اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد که درکنار خدمات ارزشمندی که ارائه می‌دهد باید مراقب امنیت کاربران خود باشد. این شبکه اجتماعی دوست ندارد که کاربران خود را از دست بدهد پس نیاز به یک مراقبت دائمی در برابر افراد سودجو دارد. 

این یعنی اینستاگرام قوانین و الگوریتم خاص خودش را دارد و اجازه نمی‌دهد افراد سودجو و کلاهبردار در آن مانور دهند.

دلایل شادوبن شدن اینستاگرام 

هوش مصنوعی که در اینستاگرام به کار گرفته شده است یکی از برترین و کاملترین سیستمن هوش مصنوعی در جهان است. ساده‌ترین محدودیت شادوبن اینستاگرام استفاده از هشتگ در پست‌ها است. شما از هشتگ در پست‌های خود استفاده می‌کنید ولی کاربران نمی‌توانند آن‌ها را ببینند. از جمله دلایل شادوبن شدن در اینستاگرام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از ربات 

بیشتر کاربران برای افزایش فالور از ربات اینستاگرام استفاده می‌کنند ولی این نکته به ظاهر ساده را نمی‌دانند که تعداد فالو هر ساعت کمتر از 30 نفر و در روز کمتر از 800 نفر باشد تا محدود نشوید.

هر بار که درگیر شادوبن اینستاگرام شوید، زمان محدودیت آن هم بیشتر می‌شود تا جایی که اینستاگرام شما را به عنوان نقض‌کننده قوانین شناسایی کند. در این صورت صفحه شما به صورت همیشگی دچار یک اختلال می‌شود و تحت هیچ شرایطی نمی‌توانید آن را رفع کنید.

حتی اگر از ربات اینستاگرام استفاده می‌کنید، سعی کنید تعداد لایک آن را کمتر از ۳۵۰ عدد در هر ساعت تعیین کنید تا با مشکل شادوبن اینستاگرام مواجه نشوید.

اینستاگرام بر روی تعداد منشن کردن کاربران هم حساس است. در اینستاگرام شما می‌توانید چندین نفر را در یک کامنت منشن کنید اما بر اساس الگوریتم‌های اینستاگرام اگر تعداد منشن‌ها بیشتر از ۵ نفر باشد، شما در حال تبلیغ صفحه خود هستید.

اصول هشتگ گذاری

با هشتگ اینستاگرام آشنا هستید و می‌دانید که به رشد صفحه کمک زیادی می‌کنند. مهم‌ترین مزیت هشتگ‌های اینستاگرام، بیشتر دیده شدن در اینستاگرام است.

اینستاگرام فقط ۳۰ هشتگ اول را مهم می‌داند و به بقیه اهمیت نمی‌دهد. مثلاً بسیاری از کاربران ۳۰ هشتگ در کپشن قرار می‌دهند و ۳۰ هشتگ دیگر را در اولین کامنت همان پست قرار می‌دهند و فکر می‌کنند پست مربوطه در تمام این ۶۰ هشتگ نمایش داده می‌شود! این در حالی است که پست آن‌ها تنها در ۳۰ هشتگ اول (که در کپشن درج شده است) نمایش داده می‌شود.

استفاده از پروکسی

کاربران کشورهایی که به دلایلی از دچار مشکل فیلترینگ هستند. برای رفع مشکل خود از پروکسی استفاده می‌کنند. استفاده از پروکسی به دلیل تغییر آدرس آی پی از دید اینستاگرام یک خطر جدی به حساب می‌آید.

اگر شما روزانه با چندین آی‌پی مختف به اینستاگرام خود متصل شوید، اینستاگرام احتمال می‌دهد که حساب کاربری شما مشکل داشته باشد که یکی از مشکلات ربات‌های مختلف اینستاگرام هم همین مورد است.

بنابراین هنگام استفاده از اینستاگرام پروکسی‌های خود را خاموش کنید و با آی‌پی اصلی خود وارد شوید.

از دید اینستاگرام، شادوبن برای محدود سازی پیج هایی است که طبق دستورالعمل‌های معمول اینستاگرام فعالیت نمیکنند و به عبارتی دیگر، فعالیت غیرمجاز دارند. برخی از افراد از روش‌هایی چون استفاده از ربات‌ها، سوء استفاده از هشتگ ها به لحاظ محتوا یا تعداد استفاده می‌کنند که یکی از اصلی‌ترین دلایل محدود شدن توسط اینستاگرام است.

مدت زمان شادوبن اینستاگرام معمولا دو هفته ذکر شده اما این عدد به صورت قطعی نیست.

برای آن که مطمئن شوید دچار شادوبن نیستید، جدا از این که می‌توانید از وب سایت‌های معروف در این زمینه استفاده کنید، می‌توانید یک پست جدید ارسال کنید و در آن از یک هشتگ که قبلا استفاده نمی‌کردید، استفاده کنید.

حال از چند نفر که شما را دنبال نمی‌کنند و از فالورهای شما نیستند، بخواهید آن هشتگ را جستجو کنند، اگر پست شما برای آن چند نفر قابل مشاهده نبود، بدانید که شما شادوبن شده‌اید.

به طور خلاصه عوامل شادوبن شدن در اینستاگرام:

  • خرید لایک و کامنت و فالوور یا استفاده از ربات‌ها
  • استفاده از ربات های ارسال اتوماتیک پست
  • استفاده بیش از اندازه از هشتگ
  • استفاده از هشتگ‌های ممنوع شده در پست‌ها
  • ریپورت شدن حساب کاربری
  • فعالیت‌های دستی ربات گونه

در ادامه راه‌های رفع شادوبن را بررسی می‌کنیم.

چطور می توان از شادوبن خارج شد

بد نیست بدانید که اینستاگرام هیچ بیانیه رسمی در مورد شادوبن و چگونگی رفع شادوبن اینستاگرام منتشر نکرده است.

فعالیت های خود را به صورت چشمگیری کاهش دهید

 سعی کنید میزان پست گذاشتن و اینگیجمنت خود را به حداقل برسانید. بعضی ها ۳ روز و بعضی ها ۲ هفته بدون هیچ فعالیتی را سپری کرده اند تا از شادوبن خارج شده‌اند. به نظر می‌رسد عدم فعالیت برای مدتی در اینستاگرام حکم دکمه ریست را دارد.

هشتگ های پست های اخیر خود را تغییر دهید

 این ترفند به تعداد زیادی از مردم کمک کرده است و به نظر می آید که سریع ترین راه برای از بین بردن شادوبن اینستاگرام باشد.

گذاشتن هشتگ ها در کامنت ها باعث می شود پست و محتوای شما شیک تر و تمیز به نظر بیاید. اما بسیاری از کاربران خاطرنشان کرده اند که بعضی موارد به محض گذاشتن هشتگ ها در کامنت طی یک الی دو ساعت اکانتشان به آغوش شادوبن رفته است.

گزارش دادن مشکل به خود اینستاگرام

بهترین،‌ آسان‌ترین و کارآمدترین راه برای ارتباط با اینستاگرام است که می‌توانید از منوی ستینگ به آن دسترسی داشته باشید و مشکل خود را به اینستاگرام بگویید.

اینستاگرام هر از چند گاهی در آپدیت‌های خود الگوریتم های جدیدی به کار می‌گیرد.  آن چیزی که در این میان مشهود است تنها راه رشد اکانت تان در اینستاگرام، تولید محتواهای جذاب کاربرپسند و تعامل (ارتباط) با فالورهای صفحه شما است.

مراقب پیام گروهی باشید

گاهی اوقات صفحات در اینستاگرام نیاز به ارسال یک پست یا پیام به صورت گروهی هستند که این کار به کمک دایرکت انجام می‌شود!

اگر شما هم نیاز به ارسال گروهی پیام در دایرکت دارید، سعی کنید پیام خود را به ۱۵ نفر بیشتر ارسال نکنید یا اگر تعداد مخاطبان شما بیش از ۱۵ نفر است، چند گروه ایجاد کرده و پیام خود را ارسال کنید.

زیرا اینستاگرام معتقد است که اگر قصد ارسال پیام به بیش از ۱۵ نفر را داشته باشید، حتماً هدفتان اسپم یا تبلیغات بوده که خلاف قوانین اینستاگرام است. مدت زمان شادوبن اینستاگرام معمولا دو هفته است اما در منابع مختلف به دو روز تا دو هفته اشاره شده است.

شما می‌توانید مشکل پیش آمده خود را در قسمت Report a Problem  گزارش داده و به طور کامل شرح ماوقع بدهید، اینستاگرام خیلی سریع واکنش نشان نمی‌دهد اما به هر حال پاسخ مناسبی خواهد داد.

پیشنهاد می شود برای آگاهب بیشتر مطلب قوانین اینستاگرام را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *