0

دانلود آلبوم نگاه از عیسی زارعی و محمدرضا طیار

آلبوم نگاه از عیسی زارعی و محمدرضا طیار

آلبوم نگاه اثری است بی‌کلام با نوازندگی تمبک توسط محمدرضا طیار و نوازندگی تار و سه تار توسط عیسی زارعی که به صورت رسمی در فروردین ۱۴۰۱ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی نگاه اثری مشترک از عیسی زارعی و محمدرضا طیار است. این آلبوم، شامل ۹ قطعه موسیقی بی‌کلام در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم نگاه

  • بخش نخست: همنوازی تار و تمبک

این مجموعه شامل پنج قسمت است که مدگردی‌های آن براساس امکانات بالقوه‌ی دستگاه نواست. در دستگاه نوا چند نقطه‌ تأکید (شاهد) وجود دارد که هرکدام از این نقاط توسط گوشه‌های معینی از این دستگاه معرفی می‌شوند. علاوه بر مدهای موجود در دستگاه نوا، مدهای دیگری مانند بیات ترک و کردبیات نیز در سیر گردش مدها گنجانده شده و برای تثبیت بیشتر فضاها تار به گونه‌ای کوک شده که واخوان‌ها نقش مؤثری در این زمینه داشته باشند و بتوان چند نت شاهد را به صورت همزمان داشت. از حیث آهنگسازی، قطعات با الهام از پایه‌های ملودیک و ریتمیک موجود در تارنوازی کلاسیک ایرانی ساخته شده است.

  • بخش دوم: تکنوازی سه‌تار

این مجموعه شامل سه قسمتِ مستقل است که، در عین حال، می‌توان میان آن‌ها شاهد نوعی پیوستگی بود. بیراه نیست اگر بگوییم این قطعات مروری است بر سه‏تارنوازیِ متأخر، اما نوازنده کوشیده است، دست آخر، نگاه خود را از این طریق نمایان سازد.

آهنگ های آلبوم نگاه

نگاه نام اثری است که توسط عیسی زارعی و محمدرضا طیار منتشر شده است. این آلبوم شامل ۹ عدد قطعه موسیقی است که در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است.

#نام آهنگ
۱درآمد نوا (تار و تمبک)
۲نسیم (تار و تمبک)
۳نیشابورک، نهفت، کرد بیات (تار و تمبک)
۴بی خبری (تار و تمبک)
۵حزین، بیات ترک، فرود نوا (تار و تمبک)
۶بازگشت (تار و تمبک)
۷چنگ شکسته (سه تار)
۸موشح (سه تار)
۹شوق (سه تار)

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *