3

دانلود آلبوم آواز دوره پهلوی اول از محمدرضا شرایلی

آلبوم آواز دوره پهلوی اول از محمدرضا شرایلی

آلبوم آواز دوره پهلوی اول اثری است از محمدرضا شرایلی که به صورت رسمی در شهریور ۱۳۹۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آواز دوره پهلوی اول اثری از محمدرضا شرایلی است. این آلبوم، شامل ۱۰ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

درباره‌ی این اثر، به قلم محمدرضا شرایلی می‌خوانیم:

“آوازخوانی در موسیقی دستگاهی دست‌کم از عصر قاجار تا امروز، همواره به عنوان نقطه‌ی اوج هنر یک خواننده مطرح بوده است. اگرچه پس از دوران مشروطه با تحولات فراوان فرهنگی-اجتماعی جامعه پرداختن به تصنیف‌خوانی و تصنیف‌سازی بیش از پیش مورد توجه هنرمندان قرار گرفت با این حال همچنان آوازخوانی نشانه‌ای از حفظ سنت اعلای خوانندگی در موسیقی دستگاهی به شمار می‌رفت.

در میان آوازخوانان مرد دوره‌ پهلوی اول چند چهره وجود دارند که به دلایلی نظیر پرورش شاگردان متعدد، فعالیت بعدی در رادیو و نیز تعدد آثار در دسترس بیش از سایرین در تاریخ آوازخوانی شناخته شده‌اند. اما اگر بخواهیم از دیگر آوازخوانان آن دوره مثال‌هایی بزنیم شاید با کمبود اسناد صوتی مواجه باشیم، چه هستند آوازخوانانی که به دلیل آثار کم یا عدم شهرت‌یافتن، آنچنان که باید شناخته نشده‌اند.

آلبوم حاضر در پی معرفی بعضی از این چهره‌ها یا آثار کمتریافت‌شده از آن‌هاست تا از این رهگذر برخی سنت‌های آوازی آن دوره را نیز، که احتمالا امروزه در روایت‌های آوازی رایج کمتر نشانی دارند، مرور کرده باشد و شاید بتوان بدین وسیله روایت کمترشنیده‌شده از آواز پهلوی اول را در این صفحات شنید.”

آهنگ های آلبوم آواز دوره پهلوی اول

آواز دوره پهلوی اول نام اثری از محمدرضا شرایلی است. این آلبوم شامل ۱۰ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی است که توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱آواز ابوعطا (خواننده: علی خان عارف)
۲آواز دشتی (خواننده: حسین خان طهرانی)
۳آواز شور، درآمد شهناز (خواننده: عبدالله حجازی)
۴آواز بیداد، لیلی مجنون (خواننده: حسن‌خان سنجلانی)
۵آواز ماهور، دلکش (خواننده: جناب دماوندی)
۶آواز بیات ترک، مثنوی (خواننده: جناب دماوندی)
۷آواز بیات اصفهان ۱ و ۲ (خواننده: حسن‌خان قصاب)
۸آواز شور، شاهین (خواننده: حسن‌خان قصاب)
۹آواز همایون، بیداد (خواننده: محمدعلی‌خان اباذری)
۱۰آواز شور، ردیف وزیری (خواننده: عبدالعلی وزیری)

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. ابوالفضل گفت:

    خوب

  2. اهنگ گفت:

    میتونم این مطلب رو توی سایت خودمم بزارم؟

    1. با ذکر نام و لینک فعال به سایت خوبو مشکلی نداره