0

دانلود آلبوم در گیسوی او پیچید از مجتبی عسگری و امیر شریفی

آلبوم در گیسوی او پیچید از مجتبی عسگری و امیر شریفی

آلبوم در گیسوی او پیچید اثری است با خوانندگی مجتبی عسگری و آهنگسازی امیر شریفی که به‌ صورت رسمی در اردیبهشت ۱۳۹۸ منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفته است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی در گیسوی او پیچید اثری از مجتبی عسگری و امیر شریفی است. این آلبوم، شامل ۱۱ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۱۴۴,۰۰۰ تومان است.

درباره‌ این اثر به قلم، امیر شریفی می‌خوانیم:

“گروه نقش به لحاظ استفاده از عناصر ایجاد فرم، ادوار ایقاعی، تلفیق شعر و موسیقی، پرهیز از بداهه‌خوانی و بداهه‌نوازی و طراحی و ساخت بسیار دقیق آوازها و جواب آوازها، بالابردن چگالی مُدال در هر قطعه و در کل اثر، به وضوح از مرزها و زیبایی‌شناسی رایج قاجاری در موسیقی دستگاهی فراتر می‌رود. این عبور آگاهانه از مرزهای مستحکم و تثبیت‌شده‌ موسیقی دستگاهی با نیت احیای امکانات فراموش‌شده‌ موسیقی پیشاقاجاری با رجوع به امکانات ثبت‌شده در رسالات سنت موسیقایی دوره‌ تیموری   ـ   صفوی صورت پذیرفته است. قطعات سی‌دی دوم این مجموعه بیشتر با بهره‌گیری از امکانات بالقوه و بالفعل موسیقی دستگاهی ساخته شده است. در ساخت این قطعات، با رجوع به دو منبع اصلی که یکی امکانات بالقوه در باطن نظام دستگاهی و دیگری فرم‌های موجود در ادبیات کلاسیک ایران است، در پی گسترش هرچه بیشتر مواد و مصالح قابل استفاده در ساخت قطعات بود‌ه‌ایم. از این رو در سی‌دی دوم همچنان پیوند خود را با موسیقی قاجاری برقرار نگاه داشته‌ایم. نگاهداشت این اتصال، نشانه‌ای از احترام و قدرشناسی و عشق ما نسبت به دستاوردهای جدی و هنری موسیقیدانان موسیقی دستگاهی ایران است؛ احترامی البته همراه با نگاهی نقادانه با تلاش برای برطرف کردن ضعف‌ها و ارتقا و به روز نمودن موسیقی دستگاهی.”

آهنگ های آلبوم در گیسوی او پیچید

در گیسوی او پیچید نام اثری است که توسط مجتبی عسگری و امیر شریفی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۱ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگمدت زمان
۱پیشرو در دستگاه نوا۰۸:۱۷
۲تکنوازی قانون۰۳:۱۱
۳نشید در دستگاه نوا۲۳:۱۹
۴ساز و آواز مرکب با غزل مقلوب۱۵:۵۶
۵چهارمضراب نوا (دستگاه نوا)۰۶:۳۳
۶تکنوازی سه تار۰۸:۱۴
۷پیشرو نستاری در دستگاه نوا۰۳:۰۹
۸تصنیف نوا بر پایه تصنیفی قاجاری۰۶:۴۵
۹ساز و آواز مستزاد۱۶:۳۷
۱۰تصنیف آرایش باغ۰۴:۳۶
۱۱رنگ نوا۰۲:۲۷

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *