0

دانلود آلبوم یازده تصنیف از علینقی وزیری از مجتبی عسگری و ساینا زمانیان

آلبوم یازده تصنیف از علینقی وزیری از مجتبی عسگری و ساینا زمانیان

آلبوم یازده تصنیف از علینقی وزیری اثری است با خوانندگی مجتبی عسگری و سرپرستی و نوازندگی تار ساینا زمانیان که به‌ صورت رسمی در مهر ۱۴۰۰ منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفته است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی یازده تصنیف از علینقی وزیری اثری از مجتبی عسگری و ساینا زمانیان است. این آلبوم، شامل ۱۱ قطعه موسیقی در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

توضیحاتی در خصوص آلبوم یازده تصنیف از علینقی وزیری

درباره‌ این اثر، به قلم ساینا زمانیان می‌خوانیم:

کلنل علینقی وزیری (1266-1358) را می توان یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی معاصر ایران دانست. گستره‌ عظیم کارگانِ سازی، آوازی و آموزشیِ او و همچنین فعالیت‌های دامنه‌داری که با هدف اعتلای موسیقی ایران انجام داد، تنها گوشه‌ای از ابعاد گسترده‌ شخصیت هنری و اجتماعی او هستند.

جلوه‌ آن ذهن اعتلاگر را می‌توان در تصنیف‌هایی که ساخته نیز پی گرفت. تصنیف‌های وزیری علاوه بر اینکه جنبه‌های کمتر دیده‌شده‌ای از ملودی‌پردازیِ او را آشکار می‌سازند، در نمایاندنِ رویکرد آهنگسازانه‌ی او در ساخت این آثار نیز اهمیت دارند. تا پیش از وزیری، در اجرای تصنیف‌ها، جمله‌های سازی‌ای که در ادامه‌ کلام می‌آمدند (جواب، به اصطلاح) تکرار همان ملودیِ آواز یا ارائه‌ همان ملودیِ کلام بودند، نهایتاً با تغییراتی جزئی. اما در تصنیف‌های وزیری جواب‌ها شخصیتی مستقل از ملودی شعر می‌یابند.

همچنین وزیری در آوانگاریِ این تصنیف‌ها جزئیاتِ آواز را به ظرافت و فراست ثبت کرده است. تحریرها، تزیینات و تقطیعِ کلام با دقتی کم نظیر نوشته شده‌اند. اجرای حاضر بازنوازی یازده تصنیف از آثار وزیری است که همگی در کتاب دستور تار متوسطه نیز آمده‌اند. دلیل انتخاب این یازده تصنیف از میان تصنیف‌های پُرشمار وزیری، توجه و تأملی دیگر به این کتاب آموزشی بوده است؛

ضمن اینکه، این آثار نسبت به دیگر ساخته‌های وزیری کمتر شنیده شده اند. این اجرا داعیه‌ای در احیای سبک نوازندگی یا سیاقِ گروه نوازی وزیری ندارد. هدف از تولید این مجموعه، ارجاع به قطعاتی فراموش شده از تاریخ تصنیف سازیِ ایران و ارائه‌ی نمونه‌ای صوتی برای دقتِ نظر در شیوه‌ی ملودی پردازیِ شایان توجه یکی از مهم‌ترین موسیقی‌دانان ایران بوده است.

آهنگ های آلبوم یازده تصنیف از علینقی وزیری

یازده تصنیف از علینقی وزیری نام اثری است که توسط مجتبی عسگری و ساینا زمانیان منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۱ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱اهل دل (آواز ابوعطا)
۲مثنوی عبادت (آواز اصفهان)
۳ای زاهدان (دستگاه شور)
۴بهار (تصنیف افشار)
۵راه وصال (دستگاه ماهور)
۶مشتاق و پریشان (آواز ابوعطا)
۷بسته‌ دام (آواز دشتی)
۸تصنیف بیات ترک
۹تصنیف جور فلک آواز (اصفهان)
۱۰سرود ای وطن (آواز دشتی)
۱۱مارش پیشاهنگان
  • طراح، سرپرست اجرا و نوازنده تار: ساینا زمانیان
  • خواننده: مجتبی عسگری
  • عود: یاسمین شاه حسینی
  • سنتور: پگاه زهدی
  • کمانچه: متین آهنگری، چکاد فشارکی (کمانچه در قطعه‌ راه وصال)
  • تمبک: شایان یزدی زاده

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *