0

معرفی ارز دیجیتال مون بیم Moonbeam (GLMR)

ارز دیجیتال مون بیم Moonbeam یک پاراچین قرارداد هوشمند سازگار با اتریوم در Polkadot است. Moonbeam استفاده از ابزارهای محبوب توسعه‌دهنده اتریوم را برای ساخت یا استقرار مجدد پروژه‌های Solidity در یک محیط مبتنی‌بر Substrate آسان می‌کند.

Moonbeam بسیار بیشتر از یک پیاده‌سازی EVM است: این یک پاراچین بسیار تخصصی است که RPC Web3، حساب‌ها، کلیدها، اشتراک‌ها، گزارش‌ها و موارد دیگر اتریوم را منعکس می‌کند. پلتفرم Moonbeam مجموعه ویژگی‌های پایه اتریوم را با ویژگی‌های اضافی مانند حاکمیت در زنجیره، سهامداری و ادغام زنجیره‌ای متقابل گسترش می‌دهد.

چه چیزی Moonbeam را منحصر به فرد می‌کند؟

مون بیم Moonbeam محیطی شبیه اتریوم را در بالای Substrate ارائه می‌دهد (به جای یک راه حل مبتنی‌بر Geth). این به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند موجود خود را به راحتی با استفاده از ابزارها و ادغام هایی که قبلاً استفاده می‌کردند، مجدداً تنظیم کنند، اما همچنین از چارچوب مدرن Substrate که همه پاراچین‌های پولکادوت بر روی آن ساخته شده‌اند، استفاده کنند.

شبکه Moonbeam این امکان را برای توسعه‌دهندگان با قراردادهای هوشمند مبتنی‌بر Solidity یا Vyper فراهم می‌کند تا “چند زنجیره‌ای” را انجام دهند و نفوذ خود را در اکوسیستم Polkadot گسترش دهند. بلاکچین Polkadot به اشتراک‌گذاری یکپارچه بارهای کاری را در یک لایه جدید تضمین می‌کند.

از طریق Moonbeam، توسعه‌دهندگان می‌توانند DApp‌های موجود اتریوم خود را به Polkadot منتقل کنند یا به راحتی برنامه‌های غیرمتمرکز بدون مجوز (dApps) را با استفاده از ابزارهای توسعه آشنای اتریوم ایجاد کنند. ابزارهای موجود در Moonbeam تضمین می‌کنند که هنگام جابجایی dApp‌های جلویی بین زنجیره‌ها، حداقل تغییر ایجاد می‌شود. با استفاده از Moonbeam، توسعه دهندگان اتریوم (که بزرگترین بازار توسعه دهندگان بلاکچین موجود است) می‌توانند چالش‌های مقیاس‌پذیری را به دلیل هزینه‌ها و محدودیت‌های شبکه اتریوم دور بزنند.

شبکه Moonbeam چگونه ایمن است؟

پروژه Moonbeam مسیر حکمرانی غیرمتمرکز را طی می‌کند. توکن ابزار، Glimmer (GLMR)، به عنوان دروازه‌ای برای مشارکت کنندگان شبکه برای دسترسی به عملکردهای حیاتی شبکه عمل می‌کند. دارندگان GLMR حق پیشنهاد همه پرسی، رای دادن و انتخاب اعضای شورا را خواهند داشت. بازتابی از مکانیسم اجماع اثبات سهام نامزد شده توسط پولکادات، Moonbeam از مقیاس‌پذیری و امنیت بیشتر با استفاده از طراحی خرد شده Polkadot و چتر امنیتی مشترک بهره می‌برد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *