0

دانلود آلبوم ایوار از مرتضی شیرکوهی

آلبوم ایوار از مرتضی شیرکوهی

آلبوم ایوار اثری است بی کلام با آهنگسازی و نوازندگی پیانو توسط مرتضی شیرکوهی که به صورت رسمی در سال ۱۳۹۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی ایوار اثری از مرتضی شیرکوهی است. این آلبوم شامل ۷ قطعه موسیقی در سبک کلاسیکال را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

ایوار اثری است هنری و پر احساس. صدای پیانو در سکوتی بیکران طنین انداز می‌شود و به آرامی در فضاهای مختلف حرکت می‌کند. شاید بتوان این آلبوم را با کارهای اریک ساتی آهنگساز و پیانیست بزرگ فرانسوی مقایسه کرد؛ شاید هم خود هنرمند نظر دیگری راجع به کارهایش داشته باشد. هرچه که هست ایوار فضای آرام و عمیق دارد و شنونده را به تعمق دعوت می‌کند.

درباره‌ این اثر، به قلم مرتضی شیرکوهی می‌خوانیم:

“ایده‌ اولیه‌ آلبوم ایوار بنا‌ به درخواست پیانیست فرانسوی «نیکولاس هروات» برای ساخت آلبوم آرتیمان ۲ و اجرا و ضبط این اثر در فرانسه شکل گرفت. مجموعه‌ آرتیمان تحت ‌‌‌‌‌‌‌‌تأثیر دو اثر عظیم معماری ایران، «مسجد شیخ لطف الله» و «کلیسای بیت اللحم» در اصفهان ساخته شده بود، اما «ایوار» به واقع سوگنامه‌ای است در غم از دست دادن بهترین دوست تمام عمرم (امید عزیز) و پدر عاشقم که یادشان تا ابد با من خواهد ماند.”

آهنگ های آلبوم ایوار

ایوار نام اثری از مرتضی شیرکوهی است. این آلبوم که شامل ۷ عدد قطعه موسیقی است در سبک کلاسیکال منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱تاسیان (تقدیم به امید و شیوا)
۲ایوار (تقدیم به امید پلخوابی)
۳غبار تابستان
۴برهوت
۵پرندگان شب
۶مخمل شالیزار
۷دریغا صبح… (تقدیم به پدر عزیزم)

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *