0

معرفی و دانلود رایگان مستند «قاتل دخترم» / My Daughter’s Killer

معرفی و دانلود رایگان مستند «قاتل دخترم» / My Daughter's Killer

به گزارش سایت خوبو، مستند جنایی «قاتل دخترم» به کارگردانی «آنتوان تاسین» در سال ۲۰۲۲ است. این مستند که با نام Kalinka نیز شناخته می‌شود، محصول کشور فرانسه می‌باشد و در تاریخ ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۲ در نتفلیکس پخش شد.

خلاصه داستان

ماجرای این مستند دربارۀ پدری است که دهه‌ها تلاش می‌کند تا قاتل دخترش را در فرانسه و آلمان به دست عدالت بسپارد.

درباره مستند

«قاتل دخترم» یک مستند جنایی واقعی جدید از شبکۀ نتفلیکس مربوط به کشور فرانسه است. ماجرا در آلمان زمانی شروع می‌شود که دختری نوجوان در سال ۱۹۸۲ به طرز مرموز و ناگهانی فوت می‌کند. نام او «کالینکا بامبرسکی» بود و به نظر می‌رسد همه چیز از همان ابتدا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

این اتفاق، منجر به تشکیل پرونده‌ای می‌شود که همزمان در فرانسه و در آلمان به جریان می‌افتد، زیرا برای اجرای عدالت باید تمام زوایای این قتل را کشف کرد که بدلیل پیچیدگی موضوع، یافتن حقیقت را برای دهه‌ها به طول می‌انجامد. با این حال، داستان این مستند به شیوه‌ای بسیار کامل و سرراست در مدت زمان تنها ۸۳ دقیقه روایت می‌شود.

مستند «قاتل دخترم» / My Daughter's Killer
مستند «قاتل دخترم» / My Daughter’s Killer

مرگ کالینکا بامبرسکی

وقتی صحبت از مرگ کالینکا بامبرسکی به میان می‌آید، در ابتدا به نظر می‌رسد که پرونده به زودی به نتیجه رسیده و عدالت برقرار می‌شود اما اوضاع به گونه‌ای دیگر پیش می‌رود. پدرِ کالینکا، آندره بامبرسکی، از همان ابتدا به کل ماجرا به دیدۀ شک می‌نگرد که وضعیت آنقدر طبیعی نیست که همه دنیا تصور می‌کنند. در واقع، یک دختر ۱۴ ساله به این شکل نمی‌میرد.

ابتدا، به نظر می‌رسد گرمازدگی ممکن است علت مرگ او باشد اما تئوری بعدی، خفه‌شدن وی بدلیل بالا آوردن است. همچنین در مورد نحوه و حضور آمبولانس بر بالای سر او نیز شک و شبهه باقی است.

عجیب ترین چیز در مورد مرگ او، مورد ناپدری‌اش یعنی دیتر کرومباخ است. او که خود نیز یک پزشک است، کارهایی که او برای «کمک» به نجات کالینکا بامبرسکی انجام می‌دهد ـ با توجه به اینکه بعدتر مشخص می‌شود نقش ناپدری‌ در مرگ او چیست. تمام این موارد، روند رسیدگی به این پرونده را بسیار دشوار کرده است.

مستند «قاتل دخترم» / My Daughter's Killer
مستند «قاتل دخترم» / My Daughter’s Killer

پرسش اخلاقی

بخش اول این مستند، پدر کالینکا را نشان می‌دهد که در پی یافتن علل عجیب مرگ دخترش است. سپس در ادامه، داستان پدرخواندۀ او بنام «دیتر» و فساد اخلاقی‌اش را مشاهده می‌کنیم. ناپدری، پزشکی است که جرائم مختلفی انجام داده است و مضنون اصلی این پرونده می‌باشد و سوال این است که آیا او مسئول مرگ دخترخوانده‌اش است یا خیر.

کی بعد، آندره (پدر کالینکا) به آدم‌ربایان پول می‌دهد تا دیتر (پدرخواندۀ کالینکا) او را به فرانسه مسترد کرده و بیاورند. اما اینجاست که این سؤال پیش می‌آید که آیا برای انجام کارهای خوب می‌توانیم کارهای بد انجام دهیم؟ آیا ارزشش را دارد که کاری غیرقانونی و وحشناک را انجام داده تا احتمالا به نتیجۀ خوبی دست یابیم؟

این روایت یک داستان دشوار است که شما را با احساسات و عواطف ترکیبی در حالی که سعی می‌کنید طرفین ماجرا را ببینید، در دل ماجرا رها می‌کند. تماشای مستند «قاتل دخترم» باعث می‌شود تا دیدگاه‌های اخلاقی خود را به چالش کشیده و از خودتان بپرسید که چه کاری برای فرزندانتان می‌توانید انجام دهید؟

مستند «قاتل دخترم» / My Daughter's Killer
مستند «قاتل دخترم» / My Daughter’s Killer

سخن پایانی

«آنتوان تاسین» کارگردان مستند جنایی «قاتل دخترم» است. این اولین ساخته بلند آنتوان تاسین پس از کارگردانی سه فیلم کوتاه است. منتقدان فیلم امیدوارند که وی به ساخت این سبک مستندهای جنایی ادامه دهد، زیرا نتیجه کار اخیر او بسیار چشمگیر است.

مخاطب این مستند، نمی‌داند که آیا باید آندره بامبرسکی را به خاطر تلاش زیاد برای محکوم کردن قاتل دخترش سرزنش کند یا کسانی را که تصمیم دارند به او کمک کنند را دیوانه بپندارد زیرا این یک پروندۀ طولانی و غیرعادی است. «قاتل دخترم» یک داستان بی‌رحمانه و غم‌انگیز است که در آن چندین قربانی جلوی دوربین می‌آیند و در این راه تصمیم‌های سخت‌گیرانه‌ای می‌گیرند.

نکته مهم این است که این مستند شبکۀ نتفلیکس، اقدامات و کارهای آندره بامبرسکی را تجلیل نمی‌کند. با این حال، همه مسیرهایی را که او باید بپیماید و اینکه چگونه او اغلب راه‌های غیرمتعارف را برای انجام این کار انتخاب می‌کند، برجسته کرده و به ما نشان می‌دهد.

اگر شما از علاقه‌مندان به مستندهای جنایی هستید که معمای آنها حداقل تا حدودی حل شده است، پس مستند «قاتل دخترم» را از دست ندهید.

جدول اطلاعات

عنوانقاتل دخترم / My Daughter’s Killer
کارگردانAntoine Tassin
ژانرمستند
جنایی
کشورفرانسه
زبانفرانسوی
سال۲۰۲۲
مدت۸۳ دقیقه
امتیازIMDb ۶.۸/۱۰

دانلود رایگان مستند «قاتل دخترم» / My Daughter’s Killer

منابع

برای ترجمه و تهیه این مطلب در سایت خوبو، از منابع زیر استفاده کرده‌ایم:

مستند «قاتل دخترم» / My Daughter's Killer
مستند «قاتل دخترم» / My Daughter’s Killer

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *