0

فیلم نان، عشق و موتور ۱۰۰۰

فیلم نان، عشق و موتور ۱۰۰۰

فیلم نان، عشق و موتور ۱۰۰۰ فیلمی ایرانی است که توسط ابوالحسن داوودی در سال ۱۳۸۰ ساخته شده و در تیر ۱۳۸۱ در سینماهای سرتاسر کشور به اکران عمومی درآمد.

به گزارش خوبو، نان، عشق و موتور ۱۰۰۰ یکی از بهترین فیلم‌های کمدی سینمای ایران در دهه 80 است. این فیلم از سایت معتبر IMDB، موفق به کسب نمره متوسط 5.5 شده است. 583 نفر به این فیلم نمره داده‎اند.

عوامل و بازیگران فیلم نان، عشق و موتور ۱۰۰۰

نان، عشق و موتور ۱۰۰۰ فیلمی است که در ژانر کمدی و درام توسط ابوالحسن داوودی ساخته شده است. ابوالحسن داوودی از فیلم‌سازان به‌نام سینمای ایران است که فیلم‌های مطرحی همچون رخ دیوانه، زادبوم و هزارپا را در کارنامه دارد و دو فیلم او نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم از جشنواره فیلم فجر شده‌اند.

کارگردانابوالحسن داوودی
تهیه کنندهابوالحسن داوودی
نویسندهپیمان قاسم خانی
ابوالحسن داوودی
بازیگراناکبر عبدی
گوهر خیراندیش
سروش صحت
بهاره رهنما
جمشید اسماعیل خانی
آفرین عبیسی
حسام نواب صفوی
امیر جعفری
ریما رامین فر
اصغر بیچاره
عمار تفتی
رضا آحادی
سپند امیرسلیمانی
ملکه رنجبر
امیر زریوند
احمد مهرانفر
تدوینمصطفی خرقه پوش
موسیقیمحمدرضا علیقلی
سال ساخت1381
مدت زمان فیلم125 دقیقه
نمره IMDB5.5
سروش صحت در فیلم نان، عشق و موتور ۱۰۰۰

خلاصه داستان

داستان فیلم -بدون ذکر نام اثر اصلی توسط نویسندگان و کارگردان- بر اساس کتاب شوهر مدرسه‌ای (Il marito in collegio) اثر جووانی گوارسکی نوشته شده است. یارولی (اکبر عبدی) عموی باران (بهاره رهنما) که تنها نگهدارنده وی و قیم او نیز به‌شمار می‌آید، پس از تعلل باران در مورد ازدواج، او را موظف به تصمیم‌گیری و انتخاب همسر در مدتی معین می‌کند. باران که در مدت تعیین شده موفق به انتخاب همسر نشده است مورد توجه و علاقه برزو جوان تعمیرکار (سروش صحت) قرار می‌گیرد. یارولی از علاقه برزو نسبت به باران مطلع می‌شود و با به راه انداختن تعمیرگاهی کوچک در قسمتی از خانه وی را به ازدواج با باران ترغیب می‌کند. از سوی دیگر آریو شمس (حسام نواب صفوی) با فریب دادن باران و وعده خروج از کشور نظر باران را نسبت به خود جلب کرده و تصمیم به ازدواج با او می‌گیرد. باران توسط دو تن از مشتریان برزو به‌نام‌های داریوش و ارشک پی به فریبکاری آریو برده و سرانجام با برزو ازدواج می‌کند.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *