0

فیلم نقاب

فیلم نقاب

فیلم نقاب فیلمی ایرانی است که توسط کاظم راست گفتار در سال ۱۳۸۶ ساخته شده و در همان سال در سینماهای ایران به اکران عمومی درآمد.

به گزارش خوبو، نقاب یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران است، که بر سر موضوع فیلم و اتفاقات حاشیه‌ای تولید و حواشی پس از اکران آن سر و صدای زیادی به پا شد. این فیلم از سایت معتبر IMDB، نمره متوسط 6 را کسب کرده است. 360 نفر به این فیلم نمره داده‎اند.

عوامل و بازیگران فیلم نقاب

نقاب فیلمی است که در ژانر درام و معمایی توسط کاظم راست گفتار ساخته شده است. کاظم راست گفتار از کارگردانان ایرانی است که در دهه 80 و اوایل دهه 90 فعالیت داشت. او با فیلم نقاب می‌توانست به جمع کارگردانان پرکار ایرانی اضافه شود.

  • نقاب یکی از پر سروصداترین فیلم‌های دهه 80 بود که اگر توقیف نمی شد در سرنوشت کارگردان و همچنین سینمای ایران تأثیر شگرفی بر جای می‎‌گذاشت.
  • پخش لوح‌های فشرده فیلم به صورت غیرمجاز، هم‌زمان با اکران فیلم باعث اعتراض عوامل فیلم و اهالی سینما شد.
  • نام فیلم در ابتدا «پوکر» انتخاب شده بود.
کارگردانکاظم راست گفتار
تهیه کنندهعلی آشتیانی پور
نویسندهپیمان قاسم خانی
بازیگرانپارسا پیروزفر
امین حیایی
سارا خوئینی ها
گوهر خیراندیش
ماه چهره خلیلی
محمدرضا شریفی نیا
موسیقیآریا عظیمی نژاد
سال ساخت1386
مدت زمان فیلم90 دقیقه
نمره IMDB6
پوستر فیلم نقاب

خلاصه داستان

کامران (امین حیایی) جوان ایرانی که در دبی رستوران دارد طی یک تصادف با دختر زیبا و ثروتمندی به نام نگار (سارا خوئینی ها) آشنا می‌شود. کامران و نگار به سرعت عاشق یکدیگر می شوند و با هم ازدواج می‌کنند. اما پس از ازدواج کم‌کم بدخلقی‌ها و ناسازگاری‌های کامران شروع می‌شود. نگار که از رفتارهای کامران کلافه و دلسرد شده است به تدریج به نیما دوست صمیمی کامران (پارسا پیروزفر) نزدیک می‌شود و احساسی بین آن‌ها شکل می‌گیرد…

پارسا پیروزفر در فیلم نقاب

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *