0

دانلود آلبوم بداهه نوازی دف از نوشین عقیقی

آلبوم بداهه نوازی دف از نوشین عقیقی

آلبوم بداهه نوازی دف اثری است از نوشین عقیقی که به صورت رسمی منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی بداهه نوازی دف اثری از نوشین عقیقی است. این آلبوم شامل ۱۳ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۲۷,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم بداهه نوازی دف

بداهه نوازی دف نام اثری است که توسط نوشین عقیقی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۳ عدد قطعه موسیقی است در سبک فولکلور منتشر شده است. این آلبوم توسط موسسه فرهنگی هنری نواگر منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱2/4 خانقاهی (ذکر یا دائم)
۲4/4 خانقاهی (ذکر الله)
۳6/8
۴6/8 خانقاهی (ذکر حیّ الله)
۵2/4 کردی
۶6/16 ذکر رخشان (سماع)
۷2/4 عربی
۸4/4 خانقاهی (ذکر لا اله الا الله)
۹5/8 ریتم لنگ
۱۰3/4
۱۱4/4
۱۲7/8 ریتم لنگ (پانزدهم)
۱۳مرکب نوازی
آلبوم بداهه نوازی دف از نوشین عقیقی

بیوگرافی نوشین عقیقی

از کودکی به فراگیری ادبیات فارسی و موسیقی ایرانی پرداخته است. شعر را نخست از پدرش، هوشنگ عقیقی (همایون کرمانشاهی) فرا گرفت و سپس از چشمه ادبیات کهن سیراب شد. سه تار، دف، تمبک و تنبور را به دست گرفت و نزد استادان به‌نامی چون البرزی، احمد عبادی، داریوش طلایی، خلیفه میرزا آغه‌غوثی، ناصر فرهنگ‌فر، شاهرخ حسینی و … آموزش دید.

از اوایل دهه ۷۰ خورشیدی، با باز شدن فضای کار موسیقی، به انتشار آلبوم و اجرای کنسرت پرداخت. با دو گروه «خجسته» به سرپرستی سوسن اصلانی و «یاران» به سرپرستی افلیا پرتو (از ۱۳۷۹ تا سال ۱۳۹۱) همکاری کرد، ولی هم‌زمان، جمع موسیقایی خود را نیز بنیان گذاشت.

از سال ۱۳۷۵، گروه «یاوران» را شکل داد و کنسرت‌هایی را در ایران و خارج از کشور روی صحنه برد. تاکنون سه آلبوم «بداهه نوازی دف»، «یاد باران» و «بوی باران» را منتشر و کتاب‌های «سی‌پاره: سی قطعه برای دف»، «دستان حقانی» و «سماع باران» را تالیف و چاپ کرده است.

این روزها اگرچه دیگر میلی به اجرای کنسرت ندارد، ولی همچنان و با جدیت، در حال تالیف و تدریس است. نخستین پرسش ما از او، درباره همین قهر چند ساله‌اش از صحنه بود.

بیوگرافی نوشین عقیقی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *