0

ارز دیجیتال اوندو Ondo Finance چیست؟

ارز دیجیتال اوندو ondo

“دارایی دنیای واقعی” یک اصطلاح ترکیبی است که اخیراً رشد قابل توجهی را تجربه کرده است و جریان آسان سرمایه را بین بازارهای مالی سنتی (TradFi) و مالی غیرمتمرکز (DeFi) تسهیل می‌کند. در میان پروژه‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، Ondo Finance نامی است که مورد توجه قرار گرفته است.

ارز دیجیتال ONDO FINANCE چیست؟

Ondo Finance یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز است که بر سازماندهی دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) تمرکز دارد. Ondo با استفاده از قدرت فناوری بلاکچین، یک سیستم زیرساختی برای سرمایه گذاری ایجاد می‌کند که شفاف، کارآمد و در دسترس مشتریان نهادی باشد. در اصل، Ondo Finance قصد دارد یک بانک سرمایه‌گذاری زنجیره‌ای باشد که برای موسسات طراحی شده و تمرکز اصلی آن بر دارایی‌های دنیای واقعی است.

محصولات مالی ONDO چیست؟ ONDO Finance چگونه کار می‌کند؟

این پروژه از دو محصول تشکیل شده است: نقدینگی به عنوان خدمات (LaaS) و محصولات ساختاریافته.

نقدینگی به عنوان یک سرویس (LaaS)

Ondo اولین پلتفرمی است که مفهوم LaaS (نقدیت به عنوان یک سرویس) را معرفی کرد. سرویس LaaS به پروژه‌های انتشار توکن در افزایش نقدینگی برای توکن‌های بومی خود در مبادلات غیرمتمرکز با ارائه نقدینگی مستقل کمک می‌کند. علاوه بر این، صادرکنندگان توکن، کارمزد تراکنش‌ها را دریافت می‌کنند که به کاهش ریسک‌های زیان موقت و هزینه‌های سرمایه کمک می‌کند.

چگونه کار می‌کند؟

یک پروژه می‌تواند توکن‌های خود را با یک بازه زمانی انعطاف پذیر به استخر نقدینگی Ondo واریز کند. متعاقباً، Ondo این سپرده را با یک مجموعه دارایی معادل ارائه شده توسط یکی از نهادهای شریک خود (Frax ،Fei ،Angle ،Paladin ،Near و غیره) تطبیق می‌دهد تا یک جفت نقدینگی تشکیل دهد. این جفت نقدینگی به یک بورس غیرمتمرکز تعیین شده برای فارمینگ ارسال می‌شود. پس از سررسید، Ondo نقدینگی را همراه با سود فارمینگ به پلتفرم خارج می‌کند. در نهایت، دارایی‌ها به همراه سود ثابت اولیه مشخص شده برای شریک، مسترد شده و مابقی به پروژه بازگردانده می‌شود.

محصولات ساختاری

این محصول به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال امکان داد و ستد ریسک و پاداش دارایی را می دهد. با واریز وجوه به Ondo با موقعیت سود ثابت، سود کم ریسک یا متغیر، ریسک بالا، سرمایه گذاران می توانند وارد این محصول شوند. هم به سرمایه گذاران سنتی و هم سرمایه گذاران باتجربه DeFi پاسخ می‌دهد.

هنگامی که خزانه باز می‌شود، کاربران می‌توانند دارایی‌ها را به استخر ترانشه ثابت یا استخر تراشه متغیر واریز کنند تا در یک بازه زمانی خاص سود کسب کنند. پس از یک دوره معین، خزانه بسته خواهد شد و نقدینگی با ارزش برابر از هر دو استخر بازیابی می شود تا یک جفت نقدینگی تشکیل شود (به این معنی که استخر پس از جفت شدن 50٪ دارایی ها را از استخر ثابت و 50٪ از دارایی ها را خواهد داشت. متغیر Tranche Pool، بر اساس ارزش). این جفت نقدینگی برای کشاورزی به Uniswap یا Sushiswap ارسال می شود. پس از سررسید، Ondo Finance نقدینگی را به همراه بازدهی مزرعه از Dex خارج می کند. متعاقباً، این پلتفرم دارایی ها را با سود ثابت به سپرده گذاران در استخر ترانش ثابت بازگرداند. بخش باقیمانده به سپرده گذاران در استخر ترانش متغیر بازگردانده می شود.

ساختار محصولات Ondo Finance

Ondo DAO توسط دارندگان توکن ONDO اداره می‌شود. DAO مسئول انتخاب افراد برای اداره Ondo است. نقش‌های خاص به شرح زیر است:

 • Panic: دارندگان این نقش می‌توانند بلافاصله پروتکل را موقتاً متوقف کنند، در صورتی که یک سوء استفاده مداوم از آسیب پذیری های موجود در پروتکل وجود داشته باشد.
 • نگهبان یا Guardian: این نقش مسئول ادامه پروتکل پس از توقف موقت است. می توان آن را توسط یک Multi-sig مدیریت کرد.
 • سازنده: افرادی که محصولات Vault را ایجاد می کنند.
 • استراتژیست: استراتژیست ها به عملکردهای خاصی در قرارداد AllPairVault با هدف انتقال محصولات از طریق حالت های مختلف چرخه حیات دسترسی دارند. هر استراتژیست در یک Vault خاص تعریف شده است و به همه محصولات دسترسی ندارد.
 • Deployer: این نقش یک نقش اداری است که به طور خاص برای افزودن یا حذف قراردادها از نقش های زیر است.
 • استراتژی: این نقش به قراردادهای هوشمند اختصاص دارد که استراتژی ها را اجرا می کنند. به عنوان مثال، در طول راه اندازی، Ondo قراردادهای استراتژی برای Uniswap و Sushiswap ارائه می دهد. این استراتژی ها توسط نقش Deployer در لیست سفید قرار خواهند گرفت. اگر استراتژی در لیست سفید نباشد، نمی توان آن را به پروتکل اضافه کرد.
 • Vault: این نقش به قرارداد هوشمند اصلی که محصولات با مدت زمان ثابت را مدیریت می کند، واگذار می شود. فقط Deployer می تواند این قراردادها را در لیست سفید قرار دهد.

دارایی دنیای واقعی

در سال 2023، Ondo Finance رسماً توسعه خطوط تولید مرتبط با نقدینگی به عنوان خدمات و محصولات ساختاریافته را متوقف کرد تا تمرکز خود را به سمت دارایی های دنیای واقعی تغییر دهد و کاربران در سراسر جهان به محصولاتی مانند اوراق قرضه دولتی ایالات متحده یا اوراق قرضه شرکتی دسترسی داشته باشند.

پروتکل مالی ONDO چیست؟

پروتکل‌های Ondo Finance که ما طراحی می‌کنیم به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در نهایت مستقل از Ondo عمل کنند. هر پروتکل دارای رابط برنامه وب متمایز خود است که در یک دامنه وب جداگانه میزبانی می شود، که توسط نهادی که تحت کنترل Ondo نیست اداره می شود. در نتیجه، هنگامی که روی هر یک از پروتکل ها کلیک می کنید، آنها در یک پنجره/برگه مرورگر جداگانه باز می شوند که توسط نهادهای خارجی مدیریت می شود. اطلاعات دقیق در مورد هر پروتکل جداگانه را می توان در سایت مربوطه یافت.

نمونه‌ای از Compound v2، Flux Finance پروتکلی است که ما به‌عنوان یک بازار مخزن خزانه‌داری زنجیره‌ای ایجاد کرده‌ایم و کاربران را قادر می‌سازد تا استیبل کوین‌های استیبل‌کوین را با پشتوانه وثیقه باکیفیت مانند OUSG (توکن مرتبط با خزانه‌داری آمریکا) استیبل‌کوین وام بگیرند. متعاقباً، ما مالکیت پروتکل را به بنیاد نپتون منتقل کردیم.

عضو تیم مالی ONDO

اعضای تیم مالی Ondo

تیم توسعه Ondo Finance متشکل از 22 عضو اصلی است که همگی در امور مالی سنتی و DeFi تجربه دارند. برخی از برجسته ترین نام ها عبارتند از:

 • ناتان آلمن – بنیانگذار و مدیر عامل: ناتان تجربیات خود را از صندوق های مختلف مانند ChainStreet Capital و Prospect Capital Management به ارمغان می آورد. او همچنین سمت مدیریت دارایی های دیجیتال در گلدمن ساکس، یکی از بانک های پیشرو جهان را بر عهده داشته است.
 • جاستین اشمیت – رئیس و مدیر ارشد اجرایی : جاستین تجربه گسترده ای در صنعت مالی دارد، با نقش هایی در Merrill Lynch (معاون رئیس)، WorldQuant LLC (مدیریت پورتفولیو)، LMR Partners (مدیر نمونه کارها)، Seven Eight Capital (معاون ارشد)، Goldman. ساکس (رئیس بازار دارایی های دیجیتال) و تالو (رئیس استراتژی). پیشینه او تجربه غنی در هر دو حوزه مالی سنتی و DeFi را نشان می دهد.
 • Romain Bourgois – مدیر محصول: رومن یک حرفه ای با تجربه با بیش از 8 سال تجربه در نقش های مختلف توسعه محصول، به ویژه در شرکت های فناوری مانند Criteo است.

سرمایه گذاران مالی ONDO

Ondo Finance با موفقیت در مجموع 46 میلیون دلار از طریق دورهای مختلف مالی جمع آوری کرده است. در آخرین دوری که از طریق پلتفرم Coinlist انجام شد، این پروژه 22 میلیون دلار با قیمت توکن 0.055 دلار از جامعه جمع آوری کرد.

پیش از این، Ondo یک دور موفقیت آمیز Seed داشت، با جمع آوری 4 میلیون دلار، به رهبری Pantera Capital، در کنار DCG (شرکت پشت Grayscale)، CMS Holdings و چندین سرمایه گذار فرشته دیگر.

Ondo Finance Investors

دور سرمایه گذاری سری A در آوریل 2022، با تضمین 20 میلیون دلار و توسط Pantera Capital و Founders Fund برگزار شد. شرکت کنندگان قابل توجه در این دور شامل Coinbase Ventures و Wintermute بودند.

توکن ONDO FINANCE چیست؟

قیمت Ondo

Ondo در ساعت 12 بعد از ظهر، 18 ژانویه 2024 UTC لیست شده است.

توکنومیکس Ondo

 • نام رمز: اوندو
 • تیکر: ONDO
 • بلاک چین: اتریوم
 • استاندارد: ERC-20
 • آدرس قرارداد: 0xfAbA6f8e4a5E8Ab82F62fe7C39859FA577269BE3
 • کل عرضه : 10,000,000,000
 • عرضه اولیه در گردش: 1,426,647,567 (~14.3%)

تخصیص رمز مالی Ondo

تخصیص رمز Ondo | منبع: Vestlab.io
 • فروش دسترسی به جامعه: 198884411 (~2.0%)
 • رشد اکوسیستم: 5,210,869,545 (~52.1%)
 • توسعه پروتکل: 3,300,000 (33.0%)
 • فروش خصوصی: 1,290,246,044 (~12.9%)

موارد استفاده رمز مالی Ondo

دارندگان Ondo Finance می‌توانند از این توکن برای وثیقه در فضای DeFi استفاده کنند.

Ondo Finance Airdrop

اخیراً Ondo Finance برنامه ایردراپ خود را برای شرکت کنندگان در جامعه اعلام کرد. جزئیات برنامه در لینک زیر می باشد:

چگونه می‌توان توکن ONDO FINANCE را خریداری کرد؟

Ondo Finance اخیراً در انواع صرافی‌های متمرکز معتبر از جمله Bybit ،Coinbase ،Kucoin ،Gate.io و HTX فهرست شده است.

آیا ONDO FINANCE TOKEN یک سرمایه گذاری خوب است؟

Ondo Finance اخیراً در چندین صرافی بزرگ فهرست شده است، بنابراین در کوتاه مدت، قیمت ONDO ممکن است رشد قابل توجهی را تجربه کند. برای درازمدت، انجام تحقیقات کامل در مورد فعالیت های پروژه برای تعیین اینکه آیا Ondo Finance Token سرمایه گذاری خوبی است یا خیر، توصیه می شود. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، مطمئن شوید که DYOR (تحقیق خودتان را انجام دهید) و ریسک ها را به طور موثر مدیریت کنید.

نظرات کاربران

 • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *