0

صرافی غیرمتمرکز پانگولین Pangolin؛ تبادل جامعه محور در آوالانچ Avalanche

Pangolin

بازارسازان خودکار (AMM) تأثیر زیادی بر فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) داشته‌اند و اکثر آنهایی که محبوب هستند در عملکرد این فضا تاثیر گذار هستند. در حالی که مزایایی که آنها ارائه می‌دهند غیرقابل انکار است، اینطور نیست که چالش‌هایی برای غلبه بر آنها وجود نداشته باشد. AMM در اتریوم دارای مشکلاتی از جمله هزینه گاز بالا و کاهش مقیاس‌پذیری به دلیل ازدحام است. برای حل این مشکل، پروژه‌هایی مانند Avalanche پلتفرم‌های بهبود یافته‌ای را برای کار با (DeFi) ارائه می‌دهند.

پانگولین Pangolin یک AMM است که در Avalanche اجرا می‌شود که معاملات سریع و ارزان را به کاربران ارائه می‌دهد. در اینجا، ما در مورد صرافی پنگولین و توکن بومی آن PNG، توکنومیک PNG و هر چیز دیگری که باید بدانید صحبت می‌کنیم.

پانگولین Pangolin چیست؟

Pangolin که در فوریه 2021 توسط Ava Labs راه اندازی شد، یک صرافی غیرمتمرکز مبتنی‌بر AMM (DEX) است که در Avalanche اجرا می‌شود. از همان مدل AMM به عنوان Uniswap استفاده می‌کند. دارای یک توکن حاکمیتی بومی PNG، یک توکن توزیع‌شده در جامعه است که می‌تواند همه توکن‌های میزبانی شده در اتریوم و آوالانچ را معامله کند.

در نهایت، این پلتفرم معاملات سریع و ارزان و توسعه جامعه محور را ارائه می‌دهد. صرافی پنگولین متعهد است که بهترین فرصت‌های معاملاتی را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد تا سود خود را به حداکثر برساند. علاوه بر این، برای اینکه به کاربران اتریوم امکان تراکنش و مبادله توکن‌ها بر روی پلتفرم را بدهد، از ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می‌کند.

Pangolin از چندین ویژگی Avalanche در اتریوم استفاده می‌کند، از جمله تراکنش‌های سریعتر و ارزان تر. می‌تواند 4500 تراکنش در ثانیه (TPS) را انجام دهد، در حالی که اتریوم فقط می‌تواند 15 تا 30 TPS را پردازش کند. علاوه بر این، با مقیاس‌پذیری Avalanche ،پلتفرم Pangolin می‌تواند تراکنش‌های بسیار بیشتری را نسبت به سایر DEXها در اتریوم پردازش کند. علاوه بر این، کاهش هزینه‌های گاز (کارمزد) Avalanche، معاملات در Pangolin را ارزان‌تر از AMM‌های میزبانی شده در اتریوم می‌کند.

Pangolin چگونه کار می‌کند؟

Pangolin مبتنی‌بر Avalanche است و به راحتی توکن‌های اتریوم را با پردازش تراکنش‌های بهبود یافته و ارزان‌تر، اما با نهایی شدن سریع‌تر، توان عملیاتی بالاتر و پشتیبانی از شبکه اتریوم و استانداردهای توکن پشتیبانی می‌کند.

پروتکل AMM به گونه‌ای کار می‌کند که معاملات می‌توانند معاملات را در برابر دارایی‌های موجود در استخرهای نقدینگی انجام دهند. با این حال، کاربران همچنین با واریز وجوه به استخرها، استخرهای نقدینگی را تقویت می‌کنند. برای تبدیل شدن به یک ارائه دهنده نقدینگی در صرافی Pangolin، باید دو دارایی را در استخرها ارائه دهید. هنگامی که معاملات انجام می‌شود، کارمزدهایی وجود دارد که سپس برای پاداش دادن به معامله گرانی که نقدینگی را در پلتفرم ارائه می‌کنند، استفاده می‌شود.

علاوه بر تامین نقدینگی، Pangolin به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌ها را از یک شبکه به شبکه دیگر مبادله، سهام و پل بزنند.

در Pangolin چه چیزی منحصر بفرد است؟

Pangolin یک DEX استاندارد طلایی برای اکوسیستم Avalanche است و علاوه بر آن، مشکلات مختلفی را که در حال حاضر در بازار وجود دارد را اصلاح می‌کند. از طریق ویژگی های نوآورانه و راحت خود، عملکردهای CEX را به DEX می آورد که اساساً آن را از رقبای خود متمایز می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها شامل سفارشات محدود، Super Farms و سایر ابزارهای مفید است.

معرفی توکن PNG

توکن PNG ارز حاکمیتی ذاتی پروتکل Pangolin است که عملکرد کلی و حرکت جامعه را به سمت توسعه پلتفرم تسهیل می‌کند. عرضه توکن پی ان جی حدود 117 میلیون با مجموع عرضه 230 میلیون است. و در زمان نگارش این مطلب با قیمت 0.05 دلار معامله می‌شود.

توکنومیکس PNG

Pangolin به طور کامل غیرمتمرکز و در جامعه توزیع شده است. تیم، مشاوران و سایر طرف‌ها توکن‌های PNG را دریافت نمی‌کنند. این توکن قرار بود 256 میلیون توکن را برای چهار سال اول و نیمی از نسخه قبلی را برای هر چرخه چهار ساله بعدی منتشر کند. با این حال، این توکنومیکس در سپتامبر 2021 تغییر کرد و مجموع حداکثر عرضه توکن را به 230 میلیون کاهش داد.

توزیع

توکنومیکس اولیه 95 درصد توکن‌ها را برای استخراج نقدینگی و 5 درصد بقیه را به Airdrops اختصاص داد. در حال حاضر، حدود 83 درصد از PNG به تأمین‌کنندگان نقدینگی و 13 درصد به خزانه تخصیص می‌یابد.

ابزار توکن

در نهایت، کاربرد اصلی PNG کنترل پروتکل Pangolin است. نگه داشتن توکن به کاربران اجازه می‌دهد تا در اداره پانگولین شرکت کنند. به عنوان یک پروتکل غیرمتمرکز، پیشنهادات از جامعه ارائه می‌شود. سپس به این پیشنهادات رأی‌گیری می‌شود. به همین ترتیب، عملکردهای اساسی مانند خزانه داری جامعه، هزینه پروتکل و غیره را در اختیار جامعه قرار می‌دهد. موارد استفاده جالب دیگر عبارتند‌از: استیکینگ و فارمینگ برای کسب پاداش در استخرها.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *