0

بازی Pizza Tower

بازی Pizza Tower
بازدید 417

بازی Pizza Tower یک بازی در سبک پلتفرمر دو بعدی و تک نفره است که توسط Tour De Pizza توسعه یافت و منتشر شد.

به گزارش خوبو، توسعه بازی Pizza Tower در حدود سال 2018 آغاز شد و توسط طراحی به نام McPig و برنامه نویس Sertif رهبری شد و از طریق Patreon تأمین مالی شد. این بازی در سال 2023 برای ویندوز انتشار اولیه یافت و بازخوردهای مثبتی را پس از انتشار کسب کرد.

داستان بازی Pizza Tower

داستان بازی Pizza Tower

داستان با پپینو اسپاگتی شروع می‌ شود که آشپز است و پیتزای پپینو را اداره می‌ کند. او در تلاش است تا پیتزا فروشی خود را از نابودی توسط Pizzaface که یک لیزر در بالای برج خود دارد، نجات دهد. پپینو اسپاگتی برای جلوگیری از نابودی پیتزا فروشی خود باید از این برج بالا برود. گوستاوو که یک ماجراجو است به پینو کمک می کند تا تجارتش را نجات دهد.

واقعاً چیزهای بیشتری در مورد داستان وجود ندارد. موضوع اصلی ساده است و فضا سازی و شخصیت ها چیزی است که این بازی را خاص می کند.

گیم پلی بازی Pizza Tower

گیم پلی بازی Pizza Tower

گیم پلی پیتزا تاور از سری Wario Land الهام گرفت. این بازی سریع، با طراحی مرحله بسیار جالبی همراه است. بازی 20 مرحله دارد. به عنوان یک پلتفرمر، پپینو چند کار دارد که می تواند انجام دهد، مانند دویدن فوق سریع. همچنین جایی که با دشمنان برخورد می کند، می تواند برای انجام یک پرش فوق العاده توقف کند. این کار برای رسیدن به مناطق صعب العبور عالی است. Peppino همچنین می‌ تواند با شارژ کردن به دشمنان حمله کند و اگر به چندین مورد ادامه دهد، می‌ تواند ترکیبی را شروع کند که به امتیاز شما می‌ افزاید.

گاهی اوقات می توانید گوستاوو و موش خانگی غول پیکرش بریک را کنترل کنید. آن ها می توانند یک پرش دوبل، چرخش، ضربه و چند کار دیگر نیز انجام دهند. شما فقط می توانید آن ها را در چند مرحله بازی کنید، اما در همان مراحل بسیار خوب کار می کنند.

روح در بازی برج پیتزا

شما چند توانایی دارید که می توانید استفاده کنید. یکی از آن ها می تواند شما را به یک روح تبدیل کند و دیگری می تواند شما را به یک شوالیه با لباس زرهی و شمشیر تبدیل کند. همه آن ها منحصر به فرد هستند. یک مشکل کوچک وجود دارد که شما فقط می توانید از هر یک از این توانایی ها برای یک مرحله استفاده کنید. به جز powerup تفنگ ساچمه ای که در سه مرحله استفاده می شود.

رتبه بندی

رتبه بندی

شما در پایان هر مرحله رتبه بندی می شوید. رتبه ها به کاری که در آن مرحله انجام می دهید و امتیاز شما بستگی دارد. با جمع آوری کلکسیون ها و کشف گنجینه های پنهانی که در بازی هستند، می توانید امتیاز بالاتری کسب کنید. برج پیتزا به هیچ وجه بازی سختی نیست، اما در مورد کاری که انتخاب می کنید ممکن است دشوار باشد. هیچ محدودیت زمانی در مراحل وجود ندارد. بنابراین شما آزاد هستید که چیزهایی را پیدا کنید و وقت خود را صرف کنید. در پایان مرحله، شما باید به پیلر جان حمله کنید، که سپس به پیتزا فیس می‌رود تا او را بیدار کند.

پیتزا فیس

با این کار باید عجله کنید و از مرحله خارج شوید و سپس زیر یک تایمر قرار بگیرید. اگر به نواحی مخفی چشم مراجعه کنید، تایمر متوقف می‌ شود. اگر زمان تمام شود، Pizza Face تخم ریزی می کند و بازیکن را تعقیب می کند، بنابراین شما واقعاً باید عجله کنید و از مرحله خارج شوید، یا می توانید کار دیگری انجام دهید. اگر Pizza Face شما را لمس کرد، بازی تمام شده است و باید مرحله را دوباره از نو انجام دهید.

رتبه P

رتبه P

رتبه خاصی وجود دارد که می توانید به نام رتبه P به دست آورید. برای انجام این کار باید همه کارها را انجام دهید، تمام پورتال های مخفی چشم، گنجینه مخفی برج و دور دوم را نیز طی کنید.

برای به دست آوردن رتبه P نیازی به جمع آوری تمام موارد مرحله ندارید و برخی مراحل ممکن است ترفندهای خاصی برای آن ها داشته باشند. بنابراین، کسب رتبه P ممکن است نیازهای متفاوتی برای هر مرحله داشته باشد. با این حال، به دلیل تمام کارهایی که می‌ توانید در مراحل انجام دهید، این به بازی ارزش تکرار زیادی می‌ دهد.

topping های بازی

برای شکست دادن بازی به همه topping ها نیاز خواهید داشت. در مجموع نود و پنج تاپینگ وجود دارد که می توانید در بازی جمع آوری کنید، در هر مرحله می توانید پنج تاپینگ بگیرید و برای شکست دادن بازی به هشتاد و شش تاپینگ نیاز دارید. دلیل این امر این است که شما برای جمع آوری آن ها پول دریافت می کنید و برای دسترسی به درهای باس ها به آن پول نیاز دارید.

گرافیک و عملکرد بازی Pizza Tower

گرافیک و عملکرد بازی Pizza Tower

بازی Pizza Tower یک سبک هنری مبتنی بر کارتون دارد که بسیار زیبا به نظر می‌ رسد. اگرچه این بازی دو بعدی است و گرافیک پیکسلی دارد، اما قطعا مکمل گیم پلی زیبای بازی است و شما را راضی می کند.  بازی با وضوح 960×540 اجرا می شود اما در رزولوشن کوچکتر و به طور دقیق 500×375 نیز اجرا می شود.

این بازی دارای Fps ای برابر 60 در طول انجام بازی است.

صدای بازی Pizza Tower

صدای بازی Pizza Tower

Pizza Tower دارای یک موسیقی متن فوق العاده است که ارجاعاتی از آهنگ های دیگر بازی ها دارد. Yeehaw Delivery Boy به یکی از آهنگ‌های Jet Set Radio اشاره دارد، در حالی که Tropical Crust اشاره‌ای به Sonic Rush دارد.

سخن پایانی

سخن پایانی

پیتزا تاور یکی از بهترین پلتفرمرهایی است که ممکن است بازی کنید. تعداد چیزهایی که بازی با آن ها بارگذاری می شود ارزش بازی کردن را دارد. به خصوص اگر از طرفداران پلتفرمرها باشید، با انجام این بازی لحظات فوق العاده ای خواهید داشت.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *