0

معرفی انیمه «رتبه‌بندی پادشاهان» / Ranking of Kings

معرفی انیمه «رتبه‌بندی پادشاهان» / Ranking of Kings

به گزارش سایت خوبو، «رتبه‌بندی پادشاهان» نمونه‌ای درخشان از هنر و داستان‌گویی در دنیای انیمه است که در میان دریای وسیع ژانر انیمه، با داستانی متفاوت خودنمایی می‌کند. این مجموعه تلویزیونی که اقتباسی از مانگایی به همین نام نوشتۀ «سوسوکه توکا» می‌باشد، به کارگردانی مشترک یوسوکه هاتا و ماکوتو فوچیگامی از سال ۲۰۲۱ در حال پخش می‌باشد. این انیمه با مجموعه ای از شخصیت های فراموش نشدنی، روایتی فراگیر و پیامی قدرتمند از امید و استقامت، یک شاهکار به تمام معناست. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

خلاصه داستان

داستان «رتبه‌بندی پادشاهان» حول شاهزاده جوانی به نام «بوجی» می‌چرخد که ناشنوا است و اغلب به دلیل ناتوانی‌اش، مورد تحقیر دیگران قرار می‌گیرد که شایسته نیست که پادشاه بعدی شود. با این وجود، «بوجی» میل فراوانی برای اثبات خود و تبدیل‌شدن به یک حاکم خوب در خود حس می‌کند.

انیمه «رتبه‌بندی پادشاهان» / Ranking of Kings
انیمه «رتبه‌بندی پادشاهان» / Ranking of Kings

انیمیشن و موسیقی متن

یکی از نکات برجسته «رتبه‌بندی پادشاهان»، کیفیت انیمیشن نفس‌گیر آن است. این مجموعه مملو از جلوه‌های بصری خیره‌کننده، از مناظر سرسبز گرفته تا طراحی شخصیتهای پیچیده است. انیماتورها تلاشی باورنکردنی برای زنده کردن دنیای انیمه کرده‌اند و بیننده با تماشای آن به تجربه‌ای لذت‌بخش دست می‌یابد.

علاوه بر کیفیت انیمیشن، موسیقی متن آن نیز به همان اندازه چشمگیر است. آهنگساز این سریال کارتونی، مایوکو  است که توانسته با ترکیبی درست از عناصر ارکسترال و الکترونیک در انتقال حال و هوا و لحن هر صحنه کمک کند. تم‌های آغازین و پایانی که توسط گروه “HoneyWorks” اجرا شده نیز جذاب و به یاد‌ماندنی است.

پیام داستان

«رتبه‌بندی پادشاهان» در بطن خود، داستانی درباره غلبه بر ناملایمات و نحوۀ مواجهه با ناملایمات است. ماجرای «بوجی»، استعاره‌ای قدرتمند از مبارزاتی است که بسیاری از مردم در زندگی خود با آن روبرو هستند؛ خواه ناتوانی جسمی باشد یا عدم اعتماد به نفس.

این سریال همچنین مضامینی چون اهمیت دوستی، وفاداری و رفتارهای جامعه را در خود دارد. روابط بوجی با کاگه و دایدا محور داستان است و حمایت بی دریغ آنها به او کمک می‌کند تا بر موانع سر راهش غلبه کند. این سریال نشان می‌دهد که هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند به مراتب بالا دست پیدا کند و همه ما به کمک دیگران نیاز داریم.

انیمه «رتبه‌بندی پادشاهان» / Ranking of Kings
انیمه «رتبه‌بندی پادشاهان» / Ranking of Kings

جدول اطلاعات

عنوانرتبه‌بندی پادشاهان / Ranking of Kings
کارگردانیوسوکه هاتا
ماکوتو فوچیگامی
بر پایهمانگای «رتبه‌بندی پادشاهان» اثر سوسوکه توکا
ژانراکشن
ماجراجویی
انیمه
کشورژاپن
زبانژاپنی
سال۲۰۲۱ –
مدتهر قسمت حدود ۲۳ دقیقه
امتیازIMDb ۸.۶/۱۰
جدول اطلاعات

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *