0

دانلود آلبوم آواهای سرزمین ایران از ساسان فاطمی

آلبوم آواهای سرزمین ایران از ساسان فاطمی

آلبوم آواهای سرزمین ایران اثری است از سبک ها و فنون آوازی در ایران که توسط ساسان فاطمی به صورت رسمی در سال ۱۳۸۴ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی آواهای سرزمین ایران اثری از ساسان فاطمی است. این آلبوم، شامل ۳ سی‌دی و ۶۵ قطعه موسیقی در سبک آیینی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت هر یک از سه لوح این آلبوم، ۵۶,۰۰۰ تومان است.

مجموعه ای از فنون و سبک های آوازی در سرتاسر ایران که با استفاده از ضبط های موجود (منتشرشده و نشده) تهیه شده است. متن تحلیلی دفترچه سی دی نوشته ساسان فاطمی است.

بیوگرافی ساسان فاطمی

ساسان فاطمی، محقق و پژوهشگر موسیقی و استاد موسیقی دانشگاه تهران، در ۷ اردیبهشت ۱۳۳۷ متولد شد. وی در پاریس به تحصیل موسیقی پرداخت و دکترای اتنوموزیکولوژی (قوم موسیقی شناسی) را در سال ۱۳۸۴ از دانشگاه پاریس دریافت کرد.

حوزه‌ها‌ی تحقیق وی ریتم کودکانه، موسیقی‌های مردمی ایران، آسیای میانه و جمهوری آذربایجان (شهری و روستایی)، تقسیم‌بندی موسیقی‌ها (کلاسیک و مردمی)، موسیقی و جشن را شامل می‌شود.

 از جمله آثار وی می‌‌توان به کتاب‌های «موسیقی و زندگی موسیقایی مازندران» (انتشارات ماهور)، «مسئله‌ تغییرات» (ماهور ۱۳۸۱) و «ریتم کودکانه در ایران، پژوهشی پیرامون وزن شعر عامیانه فارسی» (ماهور ۱۳۸۲) اشاره کرد.

وی عضو شورای سردبیری نشریه ماهور و به نوعی تاثیرگذارترین چهره این نشریه است. دیدگاه‌های فاطمی درباره نقد موسیقایی نیز از جمله ویژگی‌های علمی کار وی است که در نشست هشتم نقد نغمه با حضور خود وی به بحث گذاشته شد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *