0

دانلود آلبوم دوار از تریوی شمیرانی

آلبوم دوار از تریوی شمیرانی و جمشید شمیرانی

آلبوم دوار (زبان نامرئی، ریتم جهانی) اثری است از تریوی شمیرانی که به‌ صورت رسمی در مهر ۱۳۹۵ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفته است.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی دوار اثری از تریوی شمیرانی است. این آلبوم، شامل ۱۳ قطعه موسیقی در سبک کلاسیک ایرانی را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۷۶,۰۰۰ تومان است.

تریوی شمیرانی در سال ۱۹۹۸ میلادی با انتشار اثری به نام تریوی ضرب توسط جمشید شمیرانی و همراهی دو پسر او، کیوان و بیژن، فعالیت هنری خود را در فرانسه آغاز کرد . اکنون، تریوی شمیرانی در سرتاسر اروپا و به ویژه در فرانسه از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین گروه‌های فعال موسیقی است.

سبک و سیاق، و در واقع، مسیر حرکت شمیرانی‌ها از نخستین اثر روشن و مشخص بود. آن‌ها به‌خوبی می‌دانستند که از تریو چه می‌خواهند. اما تمام مواد اصلی، ایده‌های موسیقایی و ریتمیک، تنوع صداها، انگاره‌ها و مُتیف‌ها، چه در هموریتمی‌ها و چه در پُلی‌ریتمی‌ها و هر آنچه از این دست که شمیرانی‌ها در تریوی خود مورد نظر داشتند، در این اثر آخر، یعنی در «دوّار»، به بلوغ، تکامل و شیوایی بی‌مانندی رسیده است. به گفته‌ فردریک دوال:

“پیش از این هیچ‌گاه شمیرانی‌ها به چنین صدای شفافی که از ترکیب کوبش‌های سه‌گانه‌شان ایجاد شده است دست نیافته بودند. قبل از این هرگز صدای جهانی‌شان چنین با طراوت ظاهر نشده بود و حس تجلی را چنین قدرتمند ایجاد نکرده بودند.”

آهنگ های آلبوم دوار

دوار نام اثری است که توسط تریوی شمیرانی منتشر شده است. این آلبوم که شامل ۱۳ عدد قطعه موسیقی است در سبک سنتی و کلاسیک ایرانی منتشر شده است.

#نام آهنگ
۱دوّار
۲عطّار
۳مشاعره
۴کم کم
۵شکسته
۶در امید
۷هفت رنگ
۸رنگ کیان
۹رنگ الیجا
۱۰رقص دستان (قسمت اول)
۱۱با نمک (قسمت دوم)
۱۲خداداد کجاست (قسمت سوم)
۱۳دوّار

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *