0

معرفی و دانلود رایگان فیلم «چشم آبی کم‌رنگ» / The Pale Blue Eye

معرفی و دانلود رایگان فیلم «چشم آبی کم‌رنگ» / The Pale Blue Eye

به گزارش سایت خوبو، «چشم آبی کم‌رنگ» فیلمی معمایی و دلهره‌آور به نویسندگی و کارگردانی «اسکات کوپر» محصول سال ۲۰۲۲ است. بازیگر نقش اصلی این فیلم که بر اساس رمانی به همین نام اثر لویی بایار می‌باشد، «کریستین بیل» هنرپیشۀ انگلیسی است.

دانلود رایگان فیلم «چشم آبی کم‌رنگ»

فیلم «چشم آبی کم‌رنگ» / The Pale Blue Eye
فیلم «چشم آبی کم‌رنگ» / The Pale Blue Eye

خلاصه داستان

ماجرای فیلم در سال ۱۸۳۰ می‌گذرد، جایی که یک بازرس حرفه‌ای تلاش می‌کند تا با کمک یک دانشجوی نظامی دربارۀ قتل‌های متوالی که در آکادمی نظامی به وقع وقوع می‌پیوندد تحقیق کند.

درباره فیلم

در فیلم «چشم آبی کم‌رنگ» کریستین بیل نقش یک کارآگاه منزوی بنام آگوستوس لندور را بازی می‌کند که در سال ۱۸۳۰ در جنگلی در نزدیکی وست پوینت واقع در نیویورک زندگی می‌کند. افسران پلیس برای حل معمای قتل دانشجویی که در برف پیدا شده است، از کارآگاه درخواست کمک می‌کنند. آگوستوس لندور با مرد جوانی بنام «ادگار آلن پو» که مشتاق به کمک کردن در حل ماجرای قتل است دوست می‌شود.

فیلم اسکات کوپر بر اساس رمانی است که برگرفته از برخی از رویدادهای زندگی واقعی می‌باشد، اما چیزی که حتی مهمتر از کشف راز قتل است، نگاهی است که کارگردان به «ادگار آلن پو»، یکی از نمادین‌ترین نویسندگان تاریخ ادبیات دارد. چیزی که برای بینندۀ تیزبین فراتر از داستان‌های مربوط به کارآگاه و حوادث است، نگاهی است که به روزهای جوانی آلن پو می‌شود.

فیلم «چشم آبی کم‌رنگ» / The Pale Blue Eye
فیلم «چشم آبی کم‌رنگ» / The Pale Blue Eye

از طرف دیگر، بازی «هری ملینگ» در نقش آلن پو که پیشتر او را به خاطر مجموعه فیلم‌های هری پاتر می‌شناسیم، دیدنی است. او بسیار پخته‌تر از گذشته، بازی روانی را در این فیلم به نمایش می‌گذارد.

این فیلمی است که تا حدودی در بطن خود به عجیب بودن شاعری می‌پردازد که در ابتدا فقط به خاطر غرایز گوتیکش در شرکت کارآگاهی لندور استخدام می‌شود. آلن پو در این فیلم، یک شخصیت رمانتیک دردکشیده و منحصربفرد است که بیش از حد صحبت می‌کند، هرجا که بحث شعر باشد هیجان‌زده شده و بطور غیرمنتظره‌ای فردی مناسب برای کنکاش در معماهای داستان است.

اطلاعات فیلم

عنوانچشم آبی کم‌رنگ / The Pale Blue Eye
کارگرداناسکات کوپر
بازیگرانکریستین بیل
هری ملینگ
جیلین اندرسون
لوسی بوینتون
شارلوت گنزبور
توبی جونز
ژانرمعمایی
دلهره‌آور
کشورآمریکا
سال۲۰۲۲
مدت۱۲۸ دقیقه
امتیازIMDb ۶.۷/۱۰
Rotten Tomatoes ۶۶/۱۰۰

منابع

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *