0

تومو چین TomoChain (TOMO) چیست؟

تومو چین

تومو چین یا تومو (TOMO) یک بلاکچین مقیاس‌پذیر است که از مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) که از الگوریتم های اجماع است، بهره می‌گیرد و از سوی سازمان‌های جهانی برای تجارت بکار گرفته می‌شود. هدف این رمزارز این است که با استفاده از فناوری‌های امروزی که پیچیدگی‌های بلاکچین را پنهان می‌کنند، اپلیکیشن‌ها را قادر سازد تا از مزایای اساسی آن بهره‌مند شده و با روندی شتابان میلیون‌ها کاربر را جذب نمایند. فناوری تومو چین و محصولات پرچمدار دیفای (DeFi) آن مزایایی همچون تراکنش‌های سریع و کارمزد نزدیک به صفر را به کاربران خود ارائه می‌دهند. از جمله این موارد می‌توان به زمان تراکنش ۲ ثانیه، هزینه گس 0 دلار و سازگاری با مدیریت ارزش کسب شده (EVM) اشاره کرد. مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و پروتکل‌های اصلی برای حمایت از سرعت، حریم خصوصی، قابلیت استفاده و نیازهای نقدینگی همه در این سیستم طراحی شده است.

TomoChain چگونه کار می‌کند؟

شبکه TomoChain از چیزی به نام سازوکار اجماع POSV برای امنیت و اجرای شبکه استفاده می کند. TomoChain برخلاف بیت کوین که از ماینرها برای رسیدن به اتفاق نظر استفاده می کند، از Staking استفاده می کند. Staking شبیه استخراج است، اما به هیچ سخت افزاری نیاز ندارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که نشانه‌های TOMO خود را به صورت آنلاین ذخیره کنید و سپس برای امنیت شبکه TomoChain پاداش دریافت می‌کنید.

همه می توانند در TomoChain شركت كنند، اما در حال حاضر فقط 150 مدل اصلی برای رای گیری در این شبكه وجود دارد. دارندگان توکن TOMO این مدل های اصلی را انتخاب می کنند. این بخش “رأی دادن” از سازوکار است. سهامداران شبکه با تأیید خودکار معاملات، شبکه را ایمن می کنند. این عدم تمرکز کامل و وضعیت شبکه سالم را تضمین می کند. هرچه تعداد افراد TOMO بیشتر باشد، شبکه بهتر می شود. بنابراین، اگر مالک هر یک از آنها هستید، قطعاً باید در این زمینه شرط بندی کنید. این نه تنها برای منافع شخصی، بلکه همچنین برای افزایش امنیت شبکه است.

استفاده توموچین از Sharding

Sharding یک کاربرد محبوب تئوری مبتنی بر فناوری بلاکچین است. خرد کردن، مقیاس پذیری را حل می‌کند. TomoChain برای اعتبار سنجی تراکنش‌ها به روشی سریعتر از Sharding در سازوکار اجماع POSV خود استفاده می‌کند. علاوه بر این، TomoChain برای اطمینان از سطح بالاتری از امنیت شبکه از اعتبارسنجی مضاعف استفاده می‌کند.

نحوه استخراج توموچین

TomoChain شبکه اصلی خود را در دسامبر سال 2018 منتشر کرد. پس از آن، آنها به یک زنجیره مستقل نقل مکان کردند، گزینه های مختلف و رای گیری (Proof-of-Stake (POSV را اضافه کردند. تغییر در masternodes ،TOMO را به جای پول قابل استخراج، به یک ارز قابل تبدیل تبدیل کرد. آنها برای ایجاد و تأیید بلوک ها از الگوهای اصلی استفاده می کنند.

بنابراین برای استخراج توموچین باید مقداری از این ارز را خریداری کرده و بر روی شبکه آن قفل کنید تا سود حاصل از استیک توموچین بتوانید بهره ببرید.

پاداش دو سال اول 250 TOMO در هر دوره بود (که 900 بلوک است) که بر اساس تعداد بلوک های امضا شده بین دو شاخه تقسیم می شود. پس از دو سال، پاداش بلوک بین صاحب (masternode (40٪، همه کسانی که به masternode رای دادند (50٪) و بنیاد (TomoChain (10٪ تقسیم می شود. طی هشت سال اول، 100 میلیون TOMO عرضه ثابت دارد و پس از هشت سال اول، 17 میلیون TOMO دیگر برای پاداش بلوک در دسترس خواهد بود.

قیمت توموچین

ارز دیجیتال توموچین در یکسال گذشته از 0.25 دلار تا 3.57 دلار نوسان داشته است. این ارز دیجیتال با حجم بازاری معادل 288 میلیون دلار در رتبه 187 بازار ارزهای دیجیتال است. از 100,000,000 میلیون توکن این ارز دیجیتال تاکنون 81,022,263 TOMO ارائه شده است. میتوانید اطلاعات کامل این ارز دیجیتال را در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

کیف پول‌های تومو

در ادامه لیست بهتری کیف پول هایی که میتوانید توموچین را در آنها نگهداری کنید، لیست شده است:

نحوه خرید تومو چین و نگهداری از آن

صرافی بایننس با سهم 45.8% از کل بازار معاملات توموچین محل مناسبی برای معامله تومو است. می‌توانید توموچین را از بهترین صرافی‌های خارجی خریداری کنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *