0

معرفی و دانلود سریال «ونزدی» / Wednesday

معرفی و دانلود سریال «ونزدی» / Wednesday

به گزارش سایت خوبو، «ونزدی» سریال تلویزیونی آمریکایی در ژانر کمدی ترسناک و ماوراء‌طبیعی در سال ۲۰۲۲ است. این مجموعه تلویزیونی بر اساس کارتون‌های کاریکاتوریست آمریکایی، چارلز آدامز در سال ۱۹۳۸ ساخته شده‌ است. «آدامز‌ها» یک خانواده ثروتمند و غیرعادی هستند که از ظاهر و رفتار ترسناک خود لذت می‌برند.

در سال ۱۹۶۴ یک سریال تلویزیونی بر اساس این کاریکاتورها ساخته شد و هر یک از اعضای خانواده دارای یک نام گردید. یکی از فرزندان خانواده، «ونزدی» نام گرفت که همین اساس داستانهای فرعی تازه‌ای شد. سریال «ونزدی» شبکۀ نتفلیکس نیز بر اساس همین شخصیت است و «جنا اورتگا» نقش او را بازی می‌کند. برای خواندن ادامه این مطلب، با خوبو همراه باشید.

دانلود رایگان سریال «ونزدی» / Wednesday

قسمت/کیفیت۴۸۰۷۲۰۱۰۸۰Blu-ray
اول: کودکی ونزدیدانلوددانلوددانلوددانلود
دوم: تنهاترین شمارهدانلوددانلوددانلوددانلود
سوم: دوست یا دشمندانلوددانلوددانلوددانلود
چهارم: وای عجب شبیدانلوددانلوددانلوددانلود
پنجم: هر چه بکارید درو می‌کنیددانلوددانلوددانلوددانلود
ششم: این به جای آندانلوددانلوددانلوددانلود
هفتم: اگر تا الان نرویددانلوددانلوددانلوددانلود
هشتم: قتل دشمناندانلوددانلوددانلوددانلود
سریال «ونزدی» / Wednesday
سریال «ونزدی» / Wednesday

خلاصه داستان

داستان این سریال دربارۀ دختری بنام «ونزدی آدامز» است که به مدرسه‌ای عجیب می‌رود تا یاد بگیرد چگونه از قدرتهای روانی خود استفاده و معمایی مربوط به ارواح و موجودات ماوراء‌طبیعی را حل کند. او همچنین باید با مشکلات عادی دوران نوجوانی نیز دست‌و‌پنجه نرم کند. «ونزدی» هرچه بیشتر با چالش‌ها روبرو می‌شود، بیشتر در مورد اینکه واقعاً کیست و می‌خواهد با زندگی‌اش چه کند، می‌آموزد.

تاریخچۀ کمیک‌های خانوادۀ آدامز

کمیک‌های «خانواده آدامز» اثر کارتونیست آمریکایی «چارلز آدامز»، نمونه‌ای کلاسیک از طنز دلهره‌آور و نقاشی‌های گوتیک هستند. این کمیک‌ها که ابتدا در مجله نیویورکر در دهه ۱۹۳۰ ظاهر شدند، زندگی خانواده آدامز را دنبال می‌کنند. آنها خانواده ای ثروتمند و غیرعادی‌اند که از جنبه‌های تاریک زندگی لذت می‌برند. محبوبیت کمیک‌ها منجر به اقتباس‌های متعددی از جمله فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و تولیدات تئاتری شد.

چارلز آدامز، خالق خانوادۀ آدامز
چارلز آدامز، خالق خانوادۀ آدامز

معرفی شخصیت‌های خانواده آدامز بر اساس کمیک‌ها

شخصیت‌های خانواده آدامز هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. در اینجا نگاهی دقیق‌تر به شخصیت‌های اصلی می‌کنیم:

گومز آدامز

او را باید پدرسالار خانواده آدامز نامید. گومز یک وکیل ثروتمند و خیره‌سر است که دیوانه‌وار عاشق همسرش مورتیشیا می‌باشد. او به خاطر ذات پرشور، علاقه‌اش به شمشیربازی و سرگرمی‌های فراوانش شهرت دارد. گومز با وجود غیرعادی بودنش، پدر و شوهری فداکار است و برای محافظت از خانواده‌اش هر کاری انجام می‌دهد.

مورتیشیا آدامز

مورتیشیا مادر خانواده آدامز است که به خاطر پوست رنگ‌پریده، موهای بلند و لباس‌هایش شهرت دارد. او همسر گومز و مادر ونزدی و پاگزلی است. مورتیسیا از مراقبت از گیاهان گوشتخوار خود، نواختن چنگ و تمرین زبان فرانسوی لذت می‌برد. مورتیسیا به شدت از خانواده‌اش محافظت می‌کند و در دفاع از آن‌ها در برابر هر گونه تهدیدی تردیدی نخواهد داشت.

ونزدی آدامز

«ونزدی» فرزند ارشد گومز و مورتیشیا است که به خاطر حس شوخ‌طبعی و علاقه‌اش به انجام کارهای ترسناک معروف است. او اغلب لباس سیاه می‌پوشد و عروسکی بدون سر به نام ماری آنتوانت را حمل می‌کند. ونزدی فوق‌العاده باهوش است و از شوخ‌طبعی خود برای رهایی از موقعیت‌های دشوار استفاده می‌کند. با وجود ظاهری کم و بیش خشن، «ونزدی» خانواده‌اش را عمیقا دوست دارد.

پاگزلی آدامز

«پاگزلی» کوچکترین فرزند گومز و مورتیشیا است که به خاطر گونه‌های تپلی‌اش و عشقش به مواد منفجره شهرت دارد. او اغلب در حال بازی با اسباب بازی‌های خطرناک از جمله گیوتینِ دست‌ساز دیده می شود. پاگزلی علیرغم عشقش به کارهای خطرناک، برادری مهربان و وفادار به ونزدی است و اغلب در ماجراهای ناگوار به او کمک می‌کند.

عمو فِستر

«عمو فِستر» عموی عجیب و غریب مورتیشیا است که به خاطر سر طاس، بینی پیازی و عشقش به مواد منفجره مشهور است. او در بیشتر مواقع در حال اختراع وسایل عجیب و غریب در آزمایشگاه خانواده آدامز است که یکی از آنها دستگاهی است که می‌تواند مردم را به مرغ تبدیل کند. عمو فستر با وجود تمایلات عجیب و غریبش، یکی از اعضای محبوب خانواده آدامز است.

لورچ

«لورچ» پیشخدمت وفادار خانواده آدامز است که به خاطر قد بلند و صدای عمیق و پرطنین خود مشهور است. او اغلب در حال نواختن هارپسیکورد و سرو نوشیدنی برای مهمانان خانواده دیده می شود. لورچ علیرغم ظاهر خشن خود، روحیه‌ای لطیف دارد و به شدت به خانواده آدامز وفادار است.

مادربزرگ

«مادربزرگ»، مادر گومز است که به خاطر قوز خود، زگیل‌هایش و عشقش به معجون‌سازی شهرت دارد. او اغلب در حال دم کردن معجون‌های عجیب و غریب در آزمایشگاه خانواده آدامز دیده می‌شود، از جمله یک معجون عاشقانه که باعث می‌شود همه کسانی که آن را می نوشند، دیوانه‌وار عاشق مورتیشیا شوند.

کاریکاتور خانواده آدامز
کاریکاتور خانواده آدامز

درباره سریال

«ونزدی» یا «چهارشنبه» یک مجموعه تلویزیونی عجیب است که زندگی ونزدی آدامز، شخصیت محبوب کمیک های «خانواده آدامز» چارلز آدامز را دنبال می‌کند. این سریال که توسط آل گوگ و مایلز میلار ساخته شد، در سال ۲۰۲۲ در نتفلیکس پخش و به سرعت نزد مردم محبوب شد. «ونزدی» با ترکیب منحصر‌به‌فرد خود از فضای طنز، دلهره‌آور و درام، برای طرفداران مجموعه خانواده آدامز و هر کسی که از یک داستان گوتیک خوب لذت می‌برد، به سریالی دیدنی تبدیل شده است.

طراحی صحنه

از همان صحنۀ آغازین، ما متوجه فضای گوتیک و اتمسفر خاص آن می‌شویم. فیلمبرداری این سریال خیره‌کننده است و از طریق بازی با رنگها و سایه‌ها، بر حس شوم سریال افزوده است. طراحی صحنه و لباس نیز قابل توجه است، زیرا لباس مشکی «ونزدی» شکلی مدرن دارد در حالی که سایر شخصیت‌ها لباس‌های شیک و عجیبی به تن دارند که کاملاً با دنیای خانواده آدامز مطابقت دارد.

سریال «ونزدی» / Wednesday
سریال «ونزدی» / Wednesday

مضامین سریال ونزدی

در مرکز داستان، ما داستان زن جوانی را می‌بینیم که در تلاش برای یافتن جایگاه خود در جهان است. سریال ونزدی، مضامین هویت، خانواده و تعلق را بررسی می‌کند زیرا شخصیت «ونزدی» چالش‌های «متفاوت بودن» را در دنیایی که برای همنوایی و هم‌شکل‌بودن ارزش قائل است را تجربه می‌کند. در این سریال، عناصری از ترس و تعلیق نیز وجود دارد زیرا ونزدی از توانایی‌های منحصر‌به‌فرد خود برای حل معماها و کشف اسرار دنیای تاریک استفاده می‌کند.

کارگردانی

«تیم برتون» که به خاطر سبک زیبایی‌شناسی گوتیک و ترسناکش شناخته می‌شود، به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی و کارگردان برای چندین قسمت از «چهارشنبه» در این سریال حضور دارد. سبک خاص او در سرتاسر این مجموعۀ تلویزیونی مشهود است و به حال و هوای کلی و اتمسفر سریال، فضای گوتیک می‌بخشد.

جمع‌بندی

سریال «ونزدی» با وجود کاستی‌هایش، به لطف لحظات تاریک خنده‌دار و دوست‌داشتنی‌اش، جای خود را در دل مخاطبانش باز می‌کتند. این سریال تلویزیونی به ما یادآوری می‌کند که چرا شخصیت خانواده آدامز، ماندگار و دوست‌داشتنی‌اند. به طور کلی، سریال «ونزدی» برداشتی تازه از شخصیت‌های خانوادۀ آدامز است که تلاش می‌کند خاطرۀ تولید این مجموعه کمیک قدیمی را زنده کند.

جدول اطلاعات

عنوانونزدی / Wednesday
سازندهآلفرد گاف
مایلز میلار
بر پایۀ«خانوادۀ آدامز» اثر چارلز آدامز
بازیگرانجنا اورتگا
کاترین زیتا جونز
لوئیس گازمن
آیزاک اوردونز
گوئندولین کریستی
ریکی لیندهوم
ژانرکمدی ترسناک
ماوراء‌طبیعی
کشورایالات متحده
سال۲۰۲۲
مدتهر قسمت تقریبا ۴۶–۵۷ دقیقه
امتیازIMDb ۸.۲/۱۰
Rotten Tomatoes ۷۱/۱۰۰
جدول اطلاعات سریال «ونزدی» / Wednesday

منابع

سریال «ونزدی» / Wednesday
سریال «ونزدی» / Wednesday

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *