0

الف زیرو Aleph Zero (AZERO)؛ بلاکچین L1 که حریم خصوصی را افزایش می‌دهد

aleph zero a1

الف زیرو Aleph Zero به طور خاص برای ارائه تجربه توسعه‌دهنده ایده‌آل از طریق ویژگی‌ها و عملکرد آن طراحی شده است و در عین حال به فضای سازمانی نیز خدمت می‌کند. در حال حاضر بیش از 48000 کاربر از قابلیت‌های آن استفاده می‌کنند.

توسعه دهندگان بلاکچین امروزی اغلب برای یافتن راه حل متعادلی که کاربرپسندی، مقیاس پذیری و هزینه را در نظر می‌گیرد، در تلاش هستند. در عین حال، آنها برای یافتن یک واسطه خوشحال کننده بین حریم خصوصی و شفافیت در شبکه‌های خود به چالش کشیده می‌شوند که در سطح سازمانی بسیار مهم است.

Aleph Zero چیست؟

Aleph Zero یک فناوری بلاکچین لایه 1 است که انعطاف پذیری را برای توسعه دهندگان ارائه می‌دهد تا در یک محیط امن و مقیاس پذیر کار کنند. این یک بلاکچین آماده سازمانی و تقویت کننده حریم خصوصی است که هزینه تراکنش‌های پایینی نیز دارد و همچنین دارای یکپارچگی Substrate و یک پروتکل اجماع بررسی شده است.

اکوسیستم Aleph Zero دارای زیرساخت امن و غیرمتمرکز است. برای بهره‌وری در یک پلتفرم قراردادهای هوشمند مقیاس می‌شود. توسعه‌دهندگان از شبکه‌ای از اعتبارسنجی‌ها، یکپارچه‌سازی پشته زیرلایه و پروتکل اجماع بررسی‌شده برای ساخت و راه‌اندازی سریع‌تر و ایمن‌تر DApp‌های خود بهره می‌برند.

پشته Substrate که توسط Parity Technologies پشتیبانی می‌شود، امکان توسعه بلاکچین‌های سفارشی را فراهم می‌کند. در قلب سیستم، فناوری بلاکچین گراف غیر چرخه‌ای هدایت شده (یا DAG) از کارایی پشتیبانی می‌کند، حتی در هنگام پردازش حجم بالایی از تراکنش‌ها. تسویه حساب‌ها با فناوری دفتر کل توزیع شده اتفاق می‌افتد.

Aleph Zero همچنین در استفاده از محاسبات چند جانبه ایمن و اثبات دانش صفر برای محافظت از داده های خصوصی، از دیگر بلاکچین‌ها متمایز است. به دلیل این ویژگی‌ها، شبکه Aleph Zero به طور فزاینده‌ای یک گزینه ترجیحی در میان توسعه‌دهندگان متمرکز بر صنعت مالی و سایر صنایعی است که در آن حفظ داده‌های خصوصی بسیار مهم است.

تاریخچه Aleph Zero

Aleph Zero به طور خاص برای ارائه یک محیط توسعه‌دهنده ایده‌آل ایجاد شده است که چالش‌های رایج با شبکه‌های دیگر را حذف می‌کند. اینها شامل تجربه ضعیف توسعه دهنده و تجربه کاربری، حریم خصوصی متوسط ​​و مشکلات امنیتی، تمرکززدایی و مقیاس پذیری است. شبکه اصلی آن در 10 نوامبر 2021 راه اندازی شد، اما کار بر روی بلاکچین در سال 2018 آغاز شده بود. بنیانگذاران Aleph Zero متیو نیمرگ، آدام گاگول، آنتونی زولسیاک، بیرک هینتز تیستد و میکال سویتک هستند. امروزه بیش از 40 نفر در این پروژه مشارکت دارند.

هدف Aleph Zero برای دستیابی به چه چیزی است؟

بلاکچین‌های قراردادهای هوشمند عمومی فاقد حریم خصوصی هستند که در بسیاری از موارد تأثیر منفی بر پذیرش آنها داشته است. نیاز به تراکنش‌های خصوصی به ویژه برای مشاغل مهم است. Aleph Zero یک بلاکچین حفظ حریم خصوصی است که از شواهد دانش صفر استفاده می‌کند. در نتیجه، می‌تواند از فناوری دفتر کل توزیع‌شده برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها بدون عمومی کردن جزئیات اساسی استفاده کند.

بنابراین، به عنوان اولین بلاکچین عمومی جهان که از داده‌های خصوصی محافظت می‌کند، عملکرد Aleph Zero با قراردادهای هوشمند خصوصی جایگزین بسیار مورد نیاز برای سایر بلاکچین‌های عمومی است. در حالی که این یک بلاکچین عمومی برای افزایش حریم خصوصی است، برای ارائه مزایای دیگری برای توسعه دهندگان طراحی شده است. به عنوان مثال، کارمزد تراکنش‌های پایینی دارد و می‌تواند تراکنش‌ها را با سرعت بیشتری تایید کند. ترکیبی از ویژگی‌های عملی و فناوری بلاکچین آن را به طور فزاینده‌ای برای صنایعی که حفظ حریم خصوصی داده‌ها حیاتی است، مرتبط می‌کند.

Aleph Zero چگونه کار می‌کند؟

مزایای منحصر به فرد Aleph Zero توسط دو مؤلفه اصلی آن فعال می‌شود: AlephBFT که امنیت را به عنوان یک پروتکل توافقی افزایش می‌دهد و ساختار کمکی DAG.

کاربران سازمانی می‌توانند از فناوری بلاکچین عمومی برای احراز هویت داده‌های روی زنجیره استفاده کنند، در حالی که از قراردادهای هوشمند خصوصی برای مجوزهای دسترسی و تبادل غیرمتمرکز داده‌های دانه‌ای نیز استفاده می‌کنند. این با ذخیره‌سازی داده‌های اساسی در لایه‌های مختلف به دست می‌آید. علاوه بر این، توسعه دهندگان به یک کیت ابزار قوی، پردازش سریع‌تر و هزینه‌های بسیار کم دسترسی دارند. بلاکچین Aleph Zero هم با اعتبارسنجی و هم از طریق استیکینگ پشتیبانی می‌شود.

نقشه راه Aleph Zero

پس از گذراندن چندین سال برای راه اندازی پروژه Aleph Zero، بلاکچین شبکه اصلی خود را در اواخر سال 2021 راه اندازی کرد. توسعه پروژه به هفت مرحله تقسیم شده است. در طول فاز 1، پروتکل توافقی Golang مورد بررسی قرار گرفت. فاز 2 معیارهای اجماع Golang و اجرای ECDSA PoC را معرفی کرد. فاز 3 که به تازگی تکمیل شده است شامل مشارکت با Polkadot، پیاده سازی Rust و امکان انتقال توکن AZERO بین حساب‌ها می‌شود.

فاز 4 هم اکنون در حال انجام است. این شامل تخصیص مجدد اعتباردهنده‌ها، ترکیب مکانیزمی برای به روز رسانی گره‌ها و افزایش قابلیت‌های قراردادهای هوشمند است. قالب‌های قرارداد هوشمند، داشبورد اعتبارسنجی و ادغام MetaMask Snaps در فاز 5 معرفی خواهند شد. فاز 6 نقش کمیته بنیاد را تعریف می‌کند و ابزار را معرفی می‌کند. در نهایت، در فاز 7، حکمرانی اجتماعی آغاز خواهد شد.

آیا AZERO سرمایه‌گذاری خوبی است؟

Aleph Zero فضای مهمی را به عنوان اولین بلاکچین عمومی تقویت کننده حریم خصوصی پر می‌کند. ویژگی‌ها و مزایای آن به طور خاص در فضای سازمانی قابل استفاده است، که تاکنون تا حد زیادی مورد استفاده قرار نگرفته است. Aleph Zero در حال حاضر در مرحله چهارم از هفت مرحله توسعه خود قرار دارد. مرحله آخر، حکمرانی جامعه را به منظور حمایت از نوآوری و بهبودهای آینده معرفی می‌کند. Aleph Zero با فناوری منحصر به فرد بلاکچین که در خدمت شرکت‌ها قرار می‌گیرد، و با به روز رسانی‌ها و بهبودهای زیادی که در راه است، احتمالاً در آینده برجستگی بیشتری خواهد داشت. در نتیجه، سرمایه‌گذاری در AZERO ممکن است در دراز مدت سودآور باشد.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *