0

معرفی پروتکل دسترسی (ACS Coin)؛ لایه جدیدی برای کسب درآمد برای سازندگان محتوا؟

پروتکل دسترسی acs coin

در حال حاضر، همه ما با Web 2.0 آشنا هستیم، که نه تنها اطلاعاتی را از همه منابع به کاربران می‌دهد، بلکه به آنها فرصت ایجاد محتوا را نیز می‌دهد. تنها اشکال این است که یک نهاد متمرکز همه چیز را کنترل می‌کند. اما اگر یک پروتکل غیرمتمرکز وجود داشته باشد که به انتشارات رسانه‌های دیجیتال و تولیدکنندگان محتوا امکان تولید محتوا و دریافت دستمزد براساس مشارکت‌هایشان را بدهد، چه؟ معرفی پروتکل دسترسی — یک مدل جدید لایه کسب درآمد برای همه سازندگان محتوای دیجیتال که بر روی Solana و Starknet ساخته شده‌اند.

پروتکل دسترسی چیست؟

پروتکل دسترسی یا اکسس پروتکل ACS مدل جدیدی از لایه کسب درآمد است که با در نظر گرفتن web3 ساخته شده است و هدف آن ایجاد انقلابی در روشی که سازندگان محتوا می‌توانند از محتوای خود کسب درآمد کنند، ایجاد می‌کند. تحت سیستم کنونی، سازندگان وابسته به پلتفرم‌های سنتی مانند Patreon ،Substack ،YouTube و Twitch هستند که سازندگان را مجبور می‌کند برای به دست آوردن مشترکین جدید و دریافت پول براساس آن، به داده‌های الگوریتم‌ها و دسترسی رسانه‌های اجتماعی تکیه کنند.

در اکوسیستم پروتکل دسترسی، لایه کسب درآمد مدل کاملاً متفاوت است. کاربران می‌توانند به طور مستقیم از سازندگان محتوای مورد علاقه خود حمایت کنند و از مزایای حمایت خود بهره‌مند شوند. با یکپارچه‌سازی پروتکل دسترسی، سازندگان می‌توانند محتوای ممتاز را در مرکز محتوای Access، دیوار پرداخت و سفارشی‌سازی کنند، جایی که مشترکین (ذکرداران توکن ACS) می‌توانند برای دسترسی به این محتوا بدون واسطه، مستقیماً به سازندگان پرداخت کنند.

پروتکل دسترسی سعی در حل چه مشکلاتی دارد؟

پروتکل دسترسی بسیاری از مشکلات را حل می‌کند، اما در رأس لیست اتکای تولیدکنندگان محتوا به درآمد تبلیغاتی قرار دارد. از آنجایی که گوگل، فیسبوک و توییتر بیشتر بازار تبلیغات آنلاین را کنترل می‌کنند، بسیاری از تولیدکنندگان محتوا برای کسب درآمد از محتوای خود تلاش می‌کنند، به‌ویژه برای کسانی که شرایط آستانه تعیین‌شده توسط واسطه‌ها را برآورده نمی‌کنند.

این پروتکل برای تقویت روابط نزدیک‌تر بین سازندگان محتوای دیجیتال و حامیان آنها طراحی شده است که می‌توانند مستقیماً از هنرمندان مورد علاقه خود حمایت کنند، به‌جای اینکه اکثریت پول خود را از طریق یک پلتفرم میانجی مانند فیس‌بوک، توییچ، یوتیوب یا تیک تاک هدایت کنند.

همچنین هدف پروتکل دسترسی حذف زمان انتظار برای سازندگان محتوا برای شروع کسب درآمد از آثارشان است. برای مثال یوتیوب را در نظر بگیرید. سازنده‌ای که محتوای خود را در YouTube پست می‌کند به حداقل 1000 مشترک نیاز دارد و برای واجد شرایط شدن برای کسب درآمد، ویدیوهای او باید حداقل 4000 ساعت توسط اعضای عمومی تماشا شده باشد. برای بسیاری از یوتیوب‌برهای جدید، این می‌تواند چالشی دلهره‌آور باشد.

با این حال، سازندگان محتوا که پروتکل دسترسی را ادغام می‌کنند، می‌توانند فوراً شروع به کسب درآمد از کار خود کنند. آنها همچنین در تابلوی امتیازاتی فهرست شده‌اند که به کاربران امکان می‌دهد بدون اتکا به الگوریتم‌ها، تبلیغات رسانه‌های اجتماعی یا شفاهی برای افزودن مشترکین جدید، آنها را راحت‌تر پیدا کنند.

این سیستم همچنین به نفع طرفداران است که می توانند مستقیماً از هنرمندان مورد علاقه خود حمایت کنند و اطمینان حاصل کنند که این سازندگان محتوا برای کار سخت خود پاداش دریافت می‌کنند. اکثر استریمرهای Twitch تنها حدود 50 درصد از هزینه اشتراکی را که کاربران برای کانال خود می‌پردازند، دریافت می‌کنند.

چگونه از توکن‌های ACS در اکوسیستم پروتکل استفاده می‌شود؟

کاربران توکن‌های ACS خود را در «استخر» سازنده محتوا قرار می‌دهند و به کاربر امکان دسترسی به محتوای جدید را می‌دهند. افزودن توکن‌های بیشتر به استخر می‌تواند محتوای ممتاز را که توسط سازنده تعیین می‌شود فعال کند. یک سازنده این آزادی را دارد که محتوای ممتاز را فعال کند تا محتوای انحصاری را سفارشی کند که می‌تواند از NFT تا گذرنامه‌های رویداد متغیر باشد، شبیه به سطوح اشتراک ارائه شده توسط پلتفرم‌هایی مانند Patreon.

هنگامی که توکن‌ها در استخر قفل شده قرار می‌گیرند، هم کاربران و هم سازندگان، یک تخصیص روزانه از توکن‌های ACS متناسب با ورودی خود دریافت می‌کنند، که کاربران می‌توانند آن را دوباره برای همان سازنده سرمایه‌گذاری کنند، یا در استخر سازنده دیگری قرار دهند، یا (HODL) را برای مدتی نگه دارند.

در نهایت، در اپلیکیشن رسمی AP، کاربران می‌توانند به پایین اسکرول کنند تا نام تولیدکنندگان محتوا را ببینند. در کنار نماد، کاربران دو عدد را می‌بینند: مقدار سکه‌های ACS که قبلاً به سازنده تعهد داده شده است و حداقل تعداد سکه‌هایی که کاربران باید برای دریافت محتوا تعهد کنند.

مزایای قرار دادن سکه‌های ACS چیست؟

قرار دادن سکه‌های ACS مزایای زیادی دارد، از جمله مواردی که قبلاً در مورد آنها صحبت شده است، مانند توانایی پشتیبانی مستقیم از سازندگان و دریافت درصد بیشتری از پولی که کارشان تولید می‌کند.

پس از اینکه سکه‌ها به استخر سازندگان معرفی شدند، هم استیکر و هم خالق یک جایزه روزانه از توکن‌های ACS دریافت می‌کنند. سازندگان این موارد را به عنوان سود در نظر می گیرند و می توانند از آنها برای حمایت از تولیدکنندگان دیگر محتوا، نگه داشتن آنها یا تجارت آنها استفاده کنند. همانطور که گفته شد، دارندگان توکن ACS می‌توانند مشوق‌های روزانه خود را مجدداً روی همان تولیدکننده محتوا یا خالق دیگری در اکوسیستم سرمایه‌گذاری کنند یا آنها را به عنوان سرمایه‌گذاری حفظ کنند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *