0

هیوبی هکو چین (Huobi HECO Chain) چیست؟

هیوبی هکو چین
بازدید 712

موفقیت اتریوم به عنوان یکی از اولین اکوسیستم‌هایی که از dApps پشتیبانی می‌کند، زنجیره‌های متعددی را به وجود آورد. بلاکچین، یک شبکه قابل برنامه ریزی است که به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های کاربردی را روی آن بسازند. بعد از بیت کوین، اتریوم یکی از با ارزش ترین زنجیره‌ها در جامعه دارایی‌های دیجیتال است. رشد این شبکه، زنجیره‌هایی مانند بایننس اسمارت چین (BSC) و هیوبی اکو چین (HECO) را به ارمغان آورد.

هیوبی اکو چین (Huobi ECO Chain) چیست؟

گروه هیوبی، HECO را برای ارائه خدمات DeFi به توسعه دهندگان تاسیس کرد. Huobi یک صرافی ارز دیجیتال است که در ابتدا بر بازار چین متمرکز بود. امروزه این پلتفرم در بیش از 100 کشور شعبه دارد که نشان دهنده رشد چشمگیر بازار ارزهای دیجیتال است. لئون لی (Leon Li)، هیوبی را در سال 2013 تأسیس کرد و آن را به یکی از قدیمی ترین صرافی‌های ارز دیجیتال تبدیل کرد.

HECO زنجیره‌ای برای اکوسیستم هیوبی است. وب سایت این زنجیره نشان می‌دهد که HECO یک زنجیره عمومی غیرمتمرکز و بهینه در مصرف انرژی است و دارای سازگاری با قراردادهای هوشمند است. سازندگان این زنجیره را هم برای کاربران و هم برای توسعه دهندگان ایجاد کرده‌اند. در حالی که کاربران ممکن است از ویژگی‌های جذابی مانند کارمزد کم تراکنش‌ها و عملکرد بالا بهره مند شوند، توسعه دهندگان از سازگاری با قراردادهای هوشمند بهره می‌برند.

طبق گفته‌ی انجمن HECO، این زنجیره از عملکرد زنجیره‌ای متقابل پشتیبانی می‌کند. این به این معنی است که در حین بهینه سازی کارمزدها در حین انتقال دارایی‌ها، امکان ارتباط بیشتر بین زنجیره‌های مختلف را فراهم می‌کند.

مزایای استفاده از شبکه اصلی HECO به عنوان یک کاربر

کاربران هنگام استفاده از HECO از مزایای خاصی برخوردار می‌شوند. این مزایا برای کاربران معمولاً در قالب تجربه کاربری و قابلیت استفاده است. در زیر مزایای استفاده از Huobi Chain آورده شده است.

اجرای سریع‌تر تراکنش

در HECO، تراکنش‌ها سریع تر انجام می‌شوند. عملکرد سریع‌تر به دلیل استفاده از مکانیسم اجماع HPoS است.

کارمزد کم‌تر تراکنش

همچنین به دلیل سازگاری بالا با قراردادهای هوشمند و تراکنش متا برای کاهش هزینه، کارمزد کمتری را دریافت می‌کند.

عملکرد زنجیره‌ای متقابل

HECO یک پلتفرم زنجیره‌ای متقابل است که امکان تراکنش با سایر بلاکچین‌ها را فراهم می‌کند.

ارز معاملاتی

توکن Huobi (HT) ارز معاملاتی و همچنین ارز بومی اکوسیستم Huobi است.

مزایای استفاده از شبکه اصلی HECO به عنوان یک توسعه دهنده

توسعه دهندگان همچنین در هنگام استفاده از زنجیره از مزایایی برخوردار هستند که عبارتند از:

سازگاری بالا با قراردادهای هوشمند

این به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که dApp هایی را روی اتریوم و سایر زنجیره‌ها پشتیبانی کنند.

کاهش هزینه‌های انتقال

هزینه انتقال به دلیل عملکرد زنجیره‌ای متقابل و پشتیبانی از قرارداد هوشمند ارزان تر است.

هیوبی توکن (HT) چیست؟

هیوبی توکن (HT)، توکن بومی اکوسیستم Huobi و واحد پول HECO است. طبق گفته صرافی، این توکن برای بهبود تجربه کاربر است. افرادی که این توکن را در اختیار دارند نیز از کارمزدهای معاملاتی پایین تری در Huobi و قدرت رای دادن به تصمیمات حیاتی برخوردار می‌شوند. علاوه بر تجربه کاربر، دارندگان نیز ممکن است از رشد ارزش این توکن در طول زمان سود ببرند. HT توکنی است که در چند سال گذشته رشد قیمت داشته است.

ویژگی‌های هیوبی چین (Huobi Chain)

در اصل، هیوبی اکو چین شبکه‌ای است که برای کمک به توسعه دهندگان برای دسترسی به خدمات زنجیره‌ای کم هزینه ساخته شده است. به دلیل سازگاری بالای آن با قراردادهای هوشمند، برنامه نویسان هزینه کمتری برای اجرای dApps پرداخت می‌کنند. همچنین، کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتال را با زنجیره‌ی امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ذخیره کنند.

سیارا سان (Ciara Sun)، معاون گروه هیوبی، اظهار داشت که هیوبی چین به دلیل ساختار غیرمتمرکز آن، پذیرش DeFi را ترویج خواهد کرد. مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که یک شبکه غیرمتمرکز برای رشد صنعت مالی غیرمتمرکز بسیار مهم است.

هیوبی چین در درجه اول بر روی DeFi و توسعه آن تمرکز دارد. اگرچه این زنجیره نسبتاً جدید است، اما برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) متعددی در شبکه خود دارد. DeFi صنعتی است که بر ارائه خدمات مالی بدون وقفه از سوی واسطه‌ها به کاربران متمرکز است. برخلاف سیستم‌های متمرکز که بر پول کاربر کنترل دارند، DeFi به کاربران استقلال می‌دهد.

امروزه، DeFi همچنان توجه بیشتری را از درون جامعه ارزهای دیجیتال و رسانه‌های اصلی به خود جلب می‌کند. این صنعت در طول سال‌ها به سرعت رشد کرده است و به مردم کمک می‌کند تا بدون مراجعه به بانک به خدمات مالی دسترسی پیدا کنند.

نحوه استفاده از هیوبی چین (Huobi Chain)

هیوبی چین، بلاکچین عمومی گروه Huobi است و روی DeFi تمرکز دارد. در اینجا چند راه برای استفاده از این زنجیره آورده شده است.

نحوه اتصال متامسک (MetaMask) به هکو چین (HECO chain)

در اینجا راهنمایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند کیف پول متامسک خود را به شبکه HECO متصل کنید.

مرحله 1

شما باید متامسک خود را از طریق موبایل یا افزونه‌های مرورگر باز کنید. پس از آن، روی نماد MetaMask واقع در سمت راست برنامه کلیک کنید. از اینجا روی “my account” کلیک کنید تا تنظیمات را پیدا کنید.

مرحله 2

پس از کلیک بر روی تنظیمات، گزینه‌های متعددی را خواهید دید. برای دسترسی به ناحیه شبکه به پایین اسکرول کنید. در اینجا زنجیره‌های متصل به متامسک را مشاهده خواهید کرد. اکنون، باید شبکه سفارشی را اضافه کنید تا هکو چین را اضافه کنید.

مرحله 3

شما باید موارد زیر را اضافه کنید:

  • نام شبکه
  • شناسه زنجیره
  • RPC URL جدید

اطمینان حاصل کنید که جزئیات برای یک افزودن موفق درست است. پس از این، می‌توانید زنجیره سفارشی شده را اضافه کنید.

مرحله 4

آخرین مرحله اتصال به زنجیره جدید اضافه شده است. هنگامی که شبکه‌های اضافه شده خود را بررسی می‌کنید، می‌توانید به شبکه اصلی HECO دسترسی پیدا کنید.

کیف پول‌های توصیه شده برای هیوبی چین (Huobi Chain)

کیف پول‌هایی وجود دارند که هیوبی چین به خوبی با آن‌ها کار می‌کند. بنابراین، برای داشتن یک تجربه بدون نقص در زنجیره عمومی، باید از این کیف پول‌ها استفاده کنید. لیست زیر کامل نیست و کیف پول‌های دیگری نیز وجود دارند که با هیوبی چین سازگار هستند.

هیوبی والت (Huobi Wallet)

Huobi کیف پول خود را با نام هیوبی والت دارد. طبق وب سایت رسمی آن، این یک کیف پول حرفه‌ای و چند زنجیره‌ای است و امنیت آن در سطح بالایی قرار دارد. همچنین، دارای یک سرویس مدیریت ارز دیجیتال (DAM) است تا به کاربران کمک کند از تراکنش‌های بی نقص لذت ببرند.

کاربران می‌توانند دارایی‌های مورد علاقه خود را در کنار هشت دارایی موجود اضافه کنند: BTC، ETH، EOS، USDT، و غیره. این هشت دارایی قبلاً در برنامه گنجانده شده است تا بتوانید بلافاصله با آن‌ها معامله کنید. بطور مشابه، شما می‌توانید از تمام توکن‌های ERC-20 در هیوبی والت استفاده کنید، زیرا از طیف گسترده‌ای از انواع توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.

کیف پول لجر (Ledger wallet)

کیف پول لجر یک کیف پول سخت افزاری است که از بیت کوین، اتریوم و هیوبی توکن (HT) پشتیبانی می‌کند. این کیف پول، یک کیف پول چند ارزی است که کلیدهای خصوصی را برای دارایی‌های دیجیتال به صورت آفلاین نگه می‌دارد. برای برخورداری از امنیت بیشتر، کارشناسان کیف پول‌های سخت افزاری را توصیه می‌کنند.

کیف پول متامسک (Metamask)

متامسک عموماً به عنوان کیف پول اتریوم شناخته می‌شود، زیرا از توکن‌های مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می‌کند. علاوه بر اتریوم، متامسک از هیوبی توکن نیز پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از متاماسک، باید آن را به عنوان افزونه یا اپلیکیشن نصب کنید. به دلیل افزایش قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز، کاربران برای تراکنش با اتر و سایر محصولات مبتنی بر اتریوم به متامسک نیاز دارند.

سخن پایانی

HECO یکی دیگر از زنجیره‌های عمومی است که هدف آن گسترش پذیرش مالی غیرمتمرکز است. با تراکنش‌های مقرون به صرفه و مصرف انرژی کمتر، توسعه دهندگان می‌توانند از مزایای شبکه استفاده کنند. این زنجیره میزبان پروژه‌های DeFi متعددی است، بنابراین کاربران می‌توانند با دریافت وام، استفاده از ییلد فارمینگ و بسیاری از برنامه‌های کاربردی دیگر از آن‌ استفاده کنند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *