0

معرفی ارز دیجیتال پکس‌گلد PAX Gold (PAXG)

معرفی ارز دیجیتال پکس گلد

ارز دیجیتال پکس‌گلد PAX Gold (PAXG) یک استیبل کوین ERC-20 است که توسط ذخایر فیزیکی طلا در انبارهای امن لندن پشتیبانی می‌شود. PAXG با اجازه دادن به کاربران برای داشتن بخش‌هایی از طلای فیزیکی بدون بار هزینه‌های ذخیره‌سازی و حمل و نقل، مانع ورود سرمایه‌گذاری طلا را کاهش می‌دهد. کاربران می‌توانند PAXG را به عنوان یک دارایی دیجیتال در صرافی‌های رمزنگاری متمرکز و DEX معامله کنند.

طلا برای هزاران سال جایگاه خود را به عنوان یک کالای ارزشمند حفظ کرده است. از آن برای ساخت جواهرات، ذخیره ارزش و حتی محافظت در برابر تورم استفاده می‌شود. با این حال، خرید طلای فیزیکی برای سرمایه‌گذاران خرده فروشی متوسط ​​می‌تواند گران و دشوار باشد. برای اولین بار، ذخیره طلا مستلزم یک مکان امن، مانند خزانه بانک است. علاوه بر این، حمل و نقل طلا از یک مکان به مکان دیگر به دلیل وزن زیاد آن می‌تواند یک کار پیچیده باشد. شرکت Paxos Trust قصد دارد با PAX Gold (PAXG) به این چالش‌ها رسیدگی کند – طلای توکن شده‌ای که روی بلاکچین زندگی می‌کند.

PAX Gold (PAXG) چیست؟

PAX Gold (PAXG) یک استیبل کوین ERC-20 است که توسط ذخایر فیزیکی طلا پشتیبانی می‌شود و توسط شرکت Paxos Trust نگهداری می‌شود. هر توکن PAX Gold برابر با یک اونس از یک شمش طلای 400 اونسی London Good Delivery است که در خزانه‌های طلای ایمن مانند Brink’s قرار دارد.

از آنجایی که PAXG نشان دهنده طلای فیزیکی است، ارزش آن مستقیماً با ارزش بازار آنی طلای فیزیکی مرتبط است. PAXG توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک تنظیم و تایید شده است. برای اطمینان از اینکه Paxos ذخایر خود را حفظ می‌کند، یک شرکت حسابرسی شخص ثالث بررسی‌های ماهانه انجام می‌دهد تا تأیید کند که ذخیره طلای Paxos با عرضه توکن‌های PAXG مطابقت دارد و این گزارش‌های گواهی در وب سایت رسمی Paxos منتشر می‌شود.

توسعه دهندگان PAXG ممیزی قراردادهای هوشمند منظم را برای شناسایی اشکالات و آسیب پذیری های احتمالی انجام می‌دهند. علاوه بر این، تمام دارایی‌های مشتریان Paxos، از جمله PAXG، در برابر ورشکستگی محافظت می‌شود و جدا از دارایی‌های شرکت نگهداری می‌شود.

PAXG چگونه کار می‌کند؟

PAX Gold بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود. به عنوان یک توکن ERC-20، PAXG با کیف پول‌های مبتنی‌بر اتریوم سازگار است، می‌تواند با DeFi DApps و DEX در اتریوم ادغام شود و می‌توان آن را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند بایننس معامله کرد. در مقایسه با داشتن شمش‌های طلای فیزیکی، داشتن PAXG نیازی به هزینه‌های نگهداری خزانه یا نگهداری ندارد.

هر تراکنش PAXG فقط یک کارمزد تراکنش کوچک 0.02٪ و مقداری ETH به عنوان کارمزد گاز دارد. با اجازه دادن به کاربران در مالکیت بخش‌هایی از شمش‌های فیزیکی طلا بدون بار هزینه‌ها، ذخیره‌سازی یا هزینه‌های حمل و نقل، مانع ورود سرمایه‌گذاری طلا را کاهش می‌دهد.

توکن‌های PAXG شماره‌های سریالی دارند که با شمش‌های طلای فردی مطابقت دارد. دارندگان می‌توانند با وارد کردن آدرس کیف پول اتریوم خود در ابزار جستجوی PAXG، شماره سریال، ارزش و سایر مشخصات طلای فیزیکی خود را بیابند. آنها همچنین می‌توانند PAXG خود را در هر زمان برای ارز فیات، یک دارایی رمزنگاری دیگر، یا شمش‌های طلای تخصیص‌یافته و تخصیص‌نشده از خرده‌فروشان طلا با قیمت فعلی بازار طلا بازخرید کنند.

تفاوت بین ETFهای PAXG و طلا چیست؟

صندوق‌های قابل معامله در بورس طلا (ETF) ارزش طلای پایه را دنبال می‌کنند. آنها فقط سرمایه گذاران را در معرض قیمت طلا قرار می‌دهند، اما مالکیت آن را نه.

سرمایه گذار دارای سهام ETF طلا یکی از طرفین قراردادی است که نشان دهنده استحقاق درصد خاصی از طلای تلفیقی است. ETFهای طلا نمی‌توانند جایگزین مالکیت کامل طلا شوند. به عنوان مثال، در مواقع بحران و نوسان، ارزش قرارداد می‌تواند کمتر از ارزش پایه طلایی باشد که در زمان تسویه حساب نشان می‌دهد. در مقابل، PAXG یک نمایش دیجیتالی از طلا است.

هر توکن PAXG نشان دهنده یک اونس تروی طلایی است که در انبارهای امن لندن نگهداری می‌شود که با شماره سریال قابل شناسایی است. معامله PAXG روزها طول نمی‌کشد تا تسویه شود، همانطور که ممکن است در معاملات شمش‌های فیزیکی طلا رخ دهد. از آنجایی که PAXG در اتریوم به عنوان یک توکن ERC-20 وجود دارد، PAXG را می‌توان با تسویه حساب فوری معامله کرد.

جمع‌بندی

در حالی که گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کریپتو در سال‌های اخیر محبوبیت پیدا کرده‌اند، کالاهای فیزیکی هنوز در سبد سرمایه‌گذاران سنتی رایج هستند. PAXG با استفاده از سرعت و نقدینگی دارایی های رمزنگاری شده به دنبال ارائه جایگزینی مبتنی‌بر بلاکچین برای این بازار تاسیس شده است.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *