0

کفش فوتبال

کفش فوتبال

برای اینکه بتوانید در زمین های مختلف فوتبال بازی کنید، نیاز دارید تا کفش مناسبی تهیه کنید. در این مطلب نگاهی داریم به کفش های فوتبال.

به گزارش خوبو، فارغ از اینکه در چه سطحی قرار دارید و در کجا می خواهید بازی کنید، برای اینکه بتوانید تجربه مفرح و لذت بخشی از ورزش فوتبال داشته باشید، نیاز دارید تا کفش مناسبی تهیه کنید. در این مطلب می خواهیم از ویژگی کفش های فوتبال، انواع آن و معروف ترین برندهای تولیدکننده این کفش ها بگوییم.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

ویژگی کفش فوتبال

کفش های فوتبال با توجه به سطح و زمینی که روی آن قرار است بازی انجام شود، متفاوت خواهد بود. این کفش ها می توانند با کف صاف یا کف های میخی و سوزنی شکل که به Stud معروف هستند، تولید شوند. کفش های فوتبال همچنین در 3 مدل بلند، متوسط و کوتاه تولید می شوند. در مدل بلند، مچ پای بازیکن پوشیده می شود و مانع مصدومیت های این ناحیه می شود که البته این کفش ها چندان رایج نیستند. کفش های متوسط کمی پایین تر از مچ پا قرار می گیرند و کفش های کوتاه که بسیار رایج هستند، آزادی بیشتر به بازیکن می دهند و کاری با مچ پا ندارند.

کفش فوتبال متناسب با زمین های مختلف

در خرید کفش فوتبال، بیشتر از هر چیز دیگری باید به این نکته توجه کنید که می خواهید روی چه زمینی بازی کنید. بازی در چمن طبیعی، چمن مصنوعی و حتی سالن و خیابان، بسیار با یکدیگر متفاوت هستند و باید برای هر سطح، کفش مجزایی تهیه شود.

چمن طبیعی

فوتبال حرفه ای روی چمن طبیعی بازی می شود و هیچ سطحی نیز مثل چمن طبیعی برای بازی کردن فوتبال، لذت بخش نیست. چمن طبیعی خود به 2 دسته زمین سخت و زمین نرم تقسیم می شود. در زمین های سخت که مخصوص مناطق خشک است، ارتفاع چمن بسیار کوتاه است و به همین دلیل میخ های کف کفش از جنس پلاستیک هستند و به طبع ارتفاع کمتری هم دارند تا فشار کمتری به پا و زانوی بازیکن وارد شود. در زمین نرم که مخصوص مناطق مرطوب است اما چمن ارتفاع زیادی دارد و به همین دلیل از میخ هایی با جنس فلز سبک در کف کفش استفاده می شود تا پای بازیکن بهتر در چمن فرو برود و لغزنده نباشد. کفش های مناسب با زمین های نرم، میخ کمتری دارند تا پای بازیکن در زمین گیر نکند.

کفش فوتبال باید متناسب با سطح زمین بازی استفاده شود

چمن مصنوعی

زمین های مصنوعی در فوتبال حرفه ای به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند اما برای کسانی که به صورت حرفه ای فوتبال بازی نمی کنند، دسترسی به زمین های دارای چمن مصنوعی راحت تر است. این زمین ها سفت تر از چمن های طبیعی هستند و کفش مثل چمن طبیعی در زمین فرو نمی رود. به همین دلیل کفش هایی در زمین مصنوعی مناسب اند که میخ های ریز و کم ارتفاعی دارند. البته می توان از کفش هایی هم که کف صاف دارند نیز در این زمین ها استفاده کرد.

سالن و خیابان

مهم ترین موضوعی که برای بازی در سالن یا خیابان باید به آن توجه شود، حفظ تعادل بازیکن است. بازی روی سطح سالن یا خیابان، بسیار با بازی روی چمن های طبیعی و مصنوعی فرق دارد. در اینجا به هیچ عنوان نمی توان از کفش هایی که میخ دارند استفاده کرد زیرا باعث لیز خوردن بازیکن می شوند و بسیار خطرناک هستند. در این سطوح باید از کفش های صاف استفاده کرد تا تعادل بازیکن را حفظ کنند.

برندهای معروف کفش فوتبال

برندهای زیادی در زمینه تولید کفش فوتبال فعالیت می کنند. در اینجا نیز بزرگ ترین رقابت میان آدیداس و نایکی است و شرکت پوما هم از تولیدکننده های مطرح کفش فوتبال به شمار می رود. به تازگی نام هایی مانند نیو بالانس و آندر آرمور هم در تلاش اند تا در فوتبال نام خود را مطرح کنند.

آدیداس

برند آلمانی آدیداس، در رشته فوتبال از محبوبیت بالایی برخوردار است و بسیاری از نام های معروف دنیای فوتبال، از کفش های این برند استفاده می کنند. کفش های آدیداس به تنوع بالای خود معروف هستند و سالانه مدل های جدیدی از این برند، تولید می شوند. لیونل مسی، چهره اصلی برند آدیداس در فوتبال است و فوتبالیست های پرشماری مانند مانوئل نویر، گرت بیل، تونی کروس، کریم بنزما، پل پوگبا و توماس مولر هم از این برند استفاده می کنند.

لیونل مسی به همراه کفش های اختصاصی آدیداس برای او

نایکی

دیگر برند بلندآوازه دنیای فوتبال، برند آمریکایی نایکی است که سال ها است در زمینه کفش فوتبال فعالیت می کند. نایکی به طرح های خاص خود معروف است و به همین دلیل است که میان بازیکنان فوتبال از محبوبیت بالایی برخودار است. بدون شک کریستیانو رونالدو، اصلی ترین چهره این برند در فوتبال به شمار می رود و ستاره های دیگری همچون زلاتان ابراهیموویچ، هری کین، کیلیان ام باپه، ادن هازارد و کوین دی بروین نیز تحت حمایت برند نایکی قرار دارند.

کریستیانو رونالدو چهره اصلی برند نایکی در فوتبال است

پوما

پوما نیز از شرکت های معروف دنیای فوتبال است که سابقه زیادی در زمینه تولید کفش های فوتبال دارد. این برند که مثل آدیداس آلمانی است، در سال های گذشته توانسته در زمینه کفش فوتبال موفق عمل کند و با قراردادهای خوبی که با بازیکنان حرفه ای به امضا می رساند، نام های مطرحی را به سمت خود کشانده است. پوما معمولا از طرح هایی در کفش های خود استفاده می کند که بسیار جدید اند و قبل از آن حتی شبیه آن مدل ها نیز دیده نشده است. سرخیو آگوئرو، لوییس سوارز، جانلوییجی بوفون، آنتوان گریزمان، مارکو رویس و به تازگی نیمار، معروف ترین ستاره هایی هستند که از کفش های برند پوما استفاده می کنند.

لوییس سوارز به همراه کفش های اختصاصی برند پوما برای او

بعد از آدیداس، نایکی و پوما، برندهای دیگری هم وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. به عنوان مثال برند نیو بالانس کفش های با کیفیتی تولید می کند یا آندر آرمور که اسپانسر بازیکنانی همچون ترنت الکساندر آرنولد و ممفیس دیپای هم است. از دیگر برندهای کفش فوتبال می توان به آمبرو، دیادورا و کپا اشاره کرد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *