0

معرفی پلتفرم و توکن 1inch، جایی برای تمامی صرافی های غیرمتمرکز

معرفی پلتفرم و توکن 1inch

وان اینچ (1Inch) پلتفرمی است که با هدف جمع‌آوری صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) ایجاد شده است. وان اینچ به کاربران این امکان را می‌دهد که یک سواپ یا تبادل راحت و مؤثر میان پلتفرم‌ها و شبکه‌های مختلف داشته باشند. وان اینچ یک توکن برپایه استاندارد ERC20 اتریوم است. این توکن با استفاده از الگوریتم اثبات سهام PoS اجماع میگردد. بنابراین برای استخراج آن باید از روش استیکینگ استفاده کنید.

به طور معمول اگر کاربری قصد داشته باشد، صرافی غیر متمرکزی را برای انجام مبادلات خود انتخاب کند، باید بسیار تحقیق و بررسی انجام دهد تا در نهایت از میان آنها یکی را برگزیند. اما با روی کار آمدن وان اینچ، کاربران می‌توانند تنها با استفاده از یک پلتفرم واحد، مناسب‌ترین پلتفرم را انتخاب نمایند. از صرافی های غیرمتمرکز میتوان به برگر سواپ و یونی سواپ نام برد.

وان اینچ چگونه کار میکند؟

ارز دیجیتال 1Inch به عنوان یکی از پلتفر‌هایی است که به جمع‌آوری صرافی‌های غیر متمرکز مختلف در یک فضای واحد می‌پردازد. در چنین پلتفرم‌هایی نقدینگی موجود با استفاده از صرافی‌های غیر متمرکز مختلف تامین می‌شود و از این طریق این پلتفرم‌ها قادر هستند که به کاربران امکانات مبادلاتی و نرخ سواپ بهتری ارائه‌ دهند. همچنین کاربران می‌توانند به جای تحقیق و بررسی فراوان در مورد صرافی‌های مختلف و انتخاب یکی از آنها به عنوان بهترین و مناسب‌ترین راه، با استفاده از این پلتفرم به راحتی مناسب‌ترین قیمت را در کوتاه‌ترین زمان به دست بیاورند.

ارز دیجیتال وان اینچ (1Inch) در آگوست 2020 و بعد از تأمین بودجه از طریق مشارکت و سرمایه‌گذاری پروژه‌هایی همچون Binance Labs، Galaxy Digital، Greenfield One، Libertus Capital، Dragonfly Capital، FTX، IOSG، LAUNCHub Ventures و Divergrnce Ventures توانسته است مقدار 2.8 میلیون دلار سرمایه جذب کند.

در دسامبر 2020 و طی فاز دیگری از جذب سرمایه، مبلغی حدود 12 میلیون دلار از طریق سرمایه‌گذاران دیگری به دست آورد. در زمستان سال 2020، پروژۀ وان اینچ ایجاد یک بازارساز خودکار اختصاصی AAM را برای شبکۀ خود با نام Mooniswap، کلید زد. در ماه دسامبر 2020، پروژۀ وان اینچ برای شبکۀ خود یک توکن مدیریتی به نام 1INCH راه‌اندازی کرد و از آن پس این پلتفرم تحت عنوان یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار کار خود را آغاز نمود.

نحوه استخراج وان اینچ چگونه است؟

برای استیک کردن توکن 1INCH خود باید در تب DAO پلتفرم وارد قسمت governance شوید. کسانی که توکن 1INCH را استیک کنند پاداش حاکمیتی کسب می‌کنند که متشکل از کارمزد تراکنش و کارمزد تأثیر قیمت است.  به عنوان یک استیک کننده توکن 1INCH، هم می‌توانید به پارامترها پلتفرم رأی دهید و هم پاداش حاکمیتی را با توکن 1INCH کسب کنید.

برای استیک کردن توکن‌های 1INCH خود، ابتدا به صرافی وان اینچ بروید و با کلیک روی دکمه “اتصال کیف پول” کیف پول خود را به سیستم عامل متصل کنید. بعد از اتصال کیف پول، به تب DAO پلتفرم و سپس قسمت governance شوید. مقدار 1INCH مورد نظر برای استیک کردن را وارد کنید و سپس برای آزادسازی توکن خود از گزینه “unlock” یا “infinity unlock” استفاده کنید.

وجه تمایز وان اینچ با سایر ارزها

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پروژه ارز دیجیتال وان اینچ این است که کاربران می‌توانند به صورت دائمی در مدیریت این شبکه نقش داشته باشند. کاربران می‌توانند با استفاده از این امکان، به تغییرات پروتکل در یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار رأی دهند.

امنیت شبکه وان اینچ چگونه است؟

در پلتفرم وان اینچ افراد امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را ندارند و هیچ شخص واسطی نیز در روند مبادلات دخالت ندارد، بلکه تبادلات میان کاربران تنها از طریق کیف پول‌های اتریومی کاربران و قراردادهای هوشمند صورت می‌گیرد. از ماه دسامبر 2020 صرافی‌های غیر متمرکزی همچون Oasis ،Kyber Network ،Uniswap و 0x به این پلتفرم پیوسته‌اند و در آینده، دیگر پروژه‌ها نیز به این پلتفرم اضافه خواهند شد.

نحوه عرضه وان اینچ چگونه است؟

از این توکن، تعداد ثابت 1.5 میلیارد و در طول 4 سال به صورت زیر، عرضه خواهد:

  • 30٪ برای امنیت شبکه و برقراری ثبات کارکرد آن
  • 22.5٪ برای تیم 1inch.core و کارکنان آینده آن
  • 21٪ توسعه این اکو سیستم
  • 19.5٪ برای سرمایه گذاران و سهام داران در  30 ماه
  • 5٪ برای مشاوران در دوره 4 ساله
  • 2٪برای تامین نقدینگی Mooniswap در 1 سال

هزینه تراکنش‌ها و معرفی توکن CHI

برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها در صرافی وان اینچ از توکن CHI استفاده می‌شود. قیمت این توکن به قیمت گس در شبکه اتریوم وابسته است و تنها در دو پلتفرم 1inch و Curve کاربرد دارد. شرط استفاده از این توکن این است که زمان سوزاندن آن برای پرداخت کارمزد شبکه، باید قیمت آن حداقل دو برابر قیمت زمان خریدش باشد. با این تفاسیر کارمزد استفاده از 1inch می‌تواند تا 42٪ ارزانتر از سایر صرافی‌های غیر متمرکز باشد.

تیم شبکه 1inch

Sergej Kunz موسس و هم‌بنیان گذار این پلتفرم از خوره‌های کریپتو و مالک کانال cryptomaniacs در یوتیوب است. سابقه حرفه‌ای او به حدود 15 سال در مهندسی نرم افزار و امنیت اطلاعات برمی‌گردد. در حال حاضر تمرکز او تنها روی پروژه 1inch است. در جریان اجرای یک برنامه لایو یوتیوب، آنتون بوکاف (Anton Bukov) که خود توسعه دهنده ماهری است به لایو اضافه شد و از آن به بعد به مدت 6 ماه با هم برنامه اجرا می‌کردند.

سرگژ کونز در ماه می 2019 (اردیبهشت 98) در جریان hackathon برگزار شده در سنگاپور، ایده ساخت تجمیع کننده صرافی‌های غیر متمرکز را به همراه همکارش Anton Bukov در 60 ساعت پیاده کردند. پس از آن با افزایش سرمایه، تیم خود را نیز گسترش دادند و در آینده اعضای دیگر تیم را در بلاگ 1inch معرفی خواهند کرد.

کیف پول وان اینچ 1inch

وان اینچ بر اساس استاندارد ERC20 اتریوم ساخته شده است، بنابراین تمامی کیف پول هایی که امکان نگهداری اتریوم را داشته باشند، توانایی ذخیره وان اینچ را دارند که در ادامه لیست آنها را مشاهده میکنید:

قیمت وان اینچ 1inch

قیمت وان اینچ در زمان نگارش این مقاله 4.22 دلار می باشد. تاکنون 144,230,969 از توکن وان اینچ عرضه شده است. این ارز دیجیتال با حجم بازاری معادل حدود 810 میلیون دلار در رتبه 107 ارزهای دیجیتال قرار دارد. اطلاعات کامل وان اینچ را میتوانید در سایت کوین مارکت کپ مشاهده کنید.

نحوه خرید ارز دیجیتال وان اینچ

وان اینچ را میتوانید در بهترین صرافی های خارجی خریداری کنید. در زیر لیست بهترین سایت های خرید ارز دیجیتال وان اینچ را مشاهده میکنید:

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *