0

معرفی پروتکل برگر سواپ BurgerSwap

معرفی پروتکل برگر سواپ

با رشد فعالیت در حوزه دیفای توسط کاربران و با ظهور پلتفرم‌های مختلف در این حوزه مانند یونی‌سواپ، سوشی‌سواپ و ساشیمی سواپ صرافی بایننس با اختصاص 100 میلیون دلار بودجه برای فعالیت بیشتر در این حوزه و دعوت توسعه‌دهندگان، پروتکل جدید خود در حوزه دیفای را با نام برگر سواپ ایجاد کرد که بر بستر بایننس اسمارت چین BSC یا زنجیره هوشمند بایننس کار می‌کند. با ایجاد این پروتکل در ابتدا حدود 12 میلیون ارز دیجیتال بایننس کوین با قیمتی حدود 400 میلیون دلار در استخر نقدینگی پروتکل برگر سواپ توسط کاربران قفل شد که همین امر باعث بالا رفتن قیمت این ارز دیجیتال تا محدوده 630 دلار در تاریخ نگارش این مقاله شده است. توسعه‌دهندگان پلتفرم برگر سواپ بر خلاف سوشی سواپ شناخته شده هستند. بر‌اساس توئیتر این پلتفرم، آقایان مهمت سبیر (Mehmet Sabir Kiraz) و سولیمان کارداس (Suleyman Kardas) توسعه‌دهندگان اصلی برگر سواپ‌اند.

برخلاف سایر پروژه‌های مشابه DeFi مانند Uniswap و SushiSwap، توکن‌های معمول تأمین کننده نقدینگی (LP) را در BurgerSwap نخواهید یافت. در عوض، هرکسی که نقدینگی جفتهای واجد شرایط را تأمین می‌کند، توکن BURGER دریافت می‌کند که نشان‌دهنده سهم آنها از مجموعه است. به بیان ساده‌تر با تامین نقدینگی در برگر سواپ، به شما توکن برگر داده می‌شود که نشان‌دهنده سهم شما از این پروتکل است.

برگر سواپ BurgerSwap چیست؟

BurgerSwap یک پروتکل DeFi است که بر روی زنجیره هوشمند Binance (BSC) ساخته شده است. BurgerSwap به عنوان یک مبادله غیرمتمرکز (DEX) کار می‌کند که مدل سازنده بازار خودکار Automated Market Maker (AMM) را انتخاب می‌کند. مشابه پروتکل‌های PancakeSwap ،BakerySwap، و سایر پروتکل‌ها، به کاربران امکان می‌دهد تا با تأمین نقدینگی توکن برگر را کسب کنند.

اتصال کیف پول متامسک به برگر سواپ

قبل از اتصال کیف پول متامسک به برگر سواپ باید بتوانید آن را به بایننس اسمارت چین BSC متصل کنید. سپس به آدرس https://burgerswap.org رفته و بر روی گزینه اتصال کیف پول کلیک کنید. حتما باید در هنگام اتصال پروتکل را از شبکه اتریوم و استاندارد ERC20 به پروتکل BEP20 در بایننس اسمارت چین تغییر دهید چرا که BSC فقط با استفاده از پروتکل BEP20 که در هنگام انجام تراکنش سرعت بالاتر و کارمزد پایینتری به نسبت ERC20 دارد، کار می‌کند.

پس از اتصال کیف پول خود، می‌توانید محصولات BurgerSwap (مبادله، استخر، حاکمیت، بریج و غیره) را در محصولات BurgerSwap مشاهده و استفاده کنید.

نحوه استفاده از برگر سواپ

با استفاده از پروتکل برگر سواپ امکان تبدیل بسیاری از توکن‌هایی که از استاندارد BEP20 استفاده می‌کنند را به یکدیگر دارید. می‌توانید لیست آنها را از این لینک ببینید.

برای مثال برای تبدیل بایننس کوین به برگر سواپ در این صرافی غیرمتمرکز می‌توانید به شرح زیر عمل کنید:

از اطلاعات معامله خود مطمئن شوید و در انتها تایید کنید تا معامله صورت پذیرد.

نحوه اضافه کردن توکن برگر به تامین نقدینگی در پروتکل برگر سواپ

هر کاربری می تواند نقدینگی (افزودن توکن) را به پروتکل BurgerSwap تأمین کند. با استفاده از توکن‌های برگر سواپ می‌توان به یک استخر نقدینگی جدید اضافه شد یا یک استخر جدید را ایجاد کرد.

برای تأمین نقدینگی، به تب Pool بروید، روی “افزودن نقدینگی” کلیک کنید و جفت رمز را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قبل از افزودن نقدینگی به مجموعه، باید روی دکمه تأیید کلیک کنید و یک معامله بلاکچین انجام دهید. این معامله به شما امکان می‌دهد تا از توکن‌های شما در قراردادهای BurgerSwap استفاده شود. پس از انجام آن معامله، می‌توانید نقدینگی اضافه کنید.

وقتی نقدینگی خود را به یک استخر اضافه می‌کنید، متناسب با سهم خود در استخر، توکن BURGER دریافت می‌کنید. برای اطلاعات دقیق لطفاً به راهنماهای BurgerSwap مراجعه کنید.

BurgerSwap Cross-Chain Bridge

از آنجا که BurgerSwap با BSC کار می‌کند ، فقط با استفاده از توکن‌های BEP20 می‌توانید معامله یا تأمین نقدینگی کنید. با این حال، BurgerSwap یک سرویس Cross-Chain Bridge ارائه می‌دهد که به شما امکان می دهد هر نشانه ERC20 را به یک نسخه بسته بندی شده BEP20 (bTokens) تبدیل کنید. این شبیه نحوه ایجاد برخی از بیت کوین های رمزگذاری شده در Ethereum است، اما در این حالت، تبدیل ها بین توکن های ERC20 و BEP20 اتفاق می افتد.

احتمالاً متوجه شده‌اید که صرافی Burgerswap دارایی‌های بسیاری دارد مانند BTC ،ETH ،BCH یا XRP که بومی زنجیره هوشمند بایننس BSC نیستند. این موارد فقط در شبکه BSC قابل معامله هستند زیرا از طریق Bridge (bTokens) یا از طریق برداشت‌های بایننس به توکن BEP20 تبدیل شده‌اند.

به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد کیف پول MetaMask خود را بین بلاکچین Ethereum و BSC جایگزین کنید. همچنین، bTokens تنها در صورت معامله نقدینگی کافی برای جفت‌های BNB و BURGER مربوطه (bToken / BNB و bToken / BURGER) قابل معامله است. به همین دلیل است که قبل از انجام معامله، Price Impact را زیر نظر داشته باشید. جفت‌های معاملاتی با نقدینگی کم احتمالاً میزان بالایی از Price Impact را در معاملات شما به همراه خواهند داشت.

آیا برگر سواپ امن است؟

شرکت امنیتی Blockchain Beosin اولین نسخه از قرارداد هوشمند را در سپتامبر 2020 ممیزی کرده است. از نوامبر 2020، هیچ مشکلی درباره BurgerSwap گزارش نشده است.

با این حال، واریز پول به یک قرارداد هوشمند همیشه خطرناک است، زیرا ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد که در هنگام حسابرسی کد مورد توجه قرار نگرفته است. شما هرگز نباید وجوهی را که توانایی پرداخت آن را ندارید واریز کنید.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *