0

معرفی ۲۰ رمزارز برتر حوزه متاورس در سال ۲۰۲۳

نحو خرید زمین در متاورس چگونه است؟

جهانی را تصور کنید که از واقعیت‌های فیزیکی روزمره زندگی‌تان خالی است. در این دنیای متناوب، می‌توانید کار کنید، بازی کنید، استراحت کنید و با مردم در هر جای دیگری از این سیاره ارتباط برقرار کنید. می‌توانید در گردهمایی‌ها شرکت کنید، هنرهای باورنکردنی خلق کنید و ثروتی جمع کنید. شما می‌توانید هر کاری که تخیل شما می‌تواند انجام دهید. این یک رویای دور از دسترس نیست: این متاورس است و رمزارز کلید دسترسی به آن است.

فناوری بلاکچین Metaverse هنوز در حال توسعه است، اما مفهوم این دنیای دیجیتال به خوبی توسعه یافته است و ریشه‌هایی در دهه‌ها به گذشته ما دارد. رویاپردازان و نویسندگان علمی تخیلی روی این مفهوم کار کرده‌اند و رویای راهی را برای حرکت فراتر از محدودیت‌های فیزیکی دنیای ما، کشف افق‌های بی‌کران و ایجاد امکانات جدید در سر می‌پرورانند. 

چه بخواهید به ارتفاعات جدیدی از موفقیت دیجیتال دست یابید، چه بخواهید دنیای دیگری را کشف کنید یا با دوستان و اعضای خانواده به روش های جدید تعامل کنید، متاورس همه چیز را ممکن می کند. در این مقاله، بهترین سکه‌های رمزنگاری متاورس را بررسی می‌کنیم تا بتوانید در سال 2023 روی آنها سرمایه‌گذاری کنید. 

نکات کلیدی : 

  • در متاورس، شما می توانید در فضای خود ساکن شوید و با استفاده از یک آواتار آنلاین که به شما امکان می دهد آزادانه حرکت کنید، صحبت کنید و با دیگران تعامل کنید.
  • برخی از برترین رمزارزهای متاورس عبارتند از The Sandbox، Decentraland، Star Atlas و Axie Infinity.

متاورس چیست؟

ایده متاورس ابتدا از تخیل بارور نیل استفنسون نشأت گرفت که در سال 1992 در رمان سایبرپانک خود، Snow Crash ، یک “متاورس” را توصیف کرد . استفنسون یک فضای دیجیتال مشترک را توصیف می کند که مردم با استفاده از عینک های واقعیت مجازی و یک شبکه فیبر نوری مشترک به آن دسترسی دارند. متاورس او شامل نسخه‌های مجازی از فضاهای روزمره و معمولی است، از پارک‌ها و ساختمان‌ها تا فضاهای خارق‌العاده و عجیب و غریب که در آن‌ها قوانین فیزیک دیگر اعمال نمی‌شود – فقط قوانین و محدودیت‌هایی که فرد تصور می‌کند.

با اعلام مارک زاکربرگ که متاورس را فصل بعدی اینترنت توصیف می کند، علاقه عمومی به این مفهوم افزایش یافته است. این دنیای مجازی مناظر کاملاً جدیدی از امکانات را به شما می‌گشاید و فضای لازم را برای انجام هر کاری که می‌خواهید در اختیار شما می‌گذارد: جمع شدن با دیگران، کار کردن، بازی کردن، خرید کردن، ایجاد یا یادگیری مکان‌ها و ایده‌های جدید. متاورس نه تنها کل دنیای فیزیکی را در اختیار شما قرار می دهد، بلکه توانایی های ذهن شما را در اختیار شما قرار می دهد.

در متاورس، شما در فضای خود ساکن خواهید شد و با استفاده از یک آواتار آنلاین با دیگران تعامل خواهید داشت که به شما امکان می‌دهد آزادانه حرکت کنید، صحبت کنید و عمل کنید. شما استقلال کاملی خواهید داشت تا هر کاری را که می خواهید انجام دهید، از جمله مالکیت دارایی مجازی، همان طور که مالک املاک واقعی هستید. حتی می‌توانید دارایی‌هایی مانند هنر یا ساختمان‌ها را ایجاد کنید و آن را به سایر کاربران متاورس بفروشید و آن را با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) یا واحدهای ارزش دیگر مبادله کنید.

NFT ها نوعی ارز درون بازی و کلکسیونی هستند. این دارایی‌های دیجیتال یک اقتصاد مجازی را برای کاربرانی تشکیل می‌دهند که در پلتفرم‌های بازی برای کسب درآمد (P2E) شرکت می‌کنند و کالاها یا اموال مجازی را با توکن مبادله می‌کنند. آنها همچنین می توانند کریپتو متاورس خود را با سایر کاربران مبادله کنند یا توکن های متاورس خود را برای کسب سود یا سایر موارد کلکسیونی سرمایه گذاری کنند. بسیاری از برترین سایت‌های بازی متاورس در حال حاضر از توکن‌های مخصوص به خود استفاده می‌کنند که می‌توانند برای اهداف مختلف استفاده شوند یا با ارزش واقعی در ارزهای دیجیتال یا حتی ارزهای فیات مبادله شوند. 

سکه‌های متاورس برتر

پروژه های متعددی برای ایجاد یک متاورس برای همه کاربران کار می کنند. درک تفاوت‌های این پروژه‌ها می‌تواند به شما در شناسایی پروژه مناسب کمک کند و تصمیمات سرمایه‌گذاری شما را تسهیل کند.

سندباکس (SAND)

Sandbox یک متافوره است که در آن می توانید زمین مجازی و سایر دارایی های دیجیتال را با استفاده از SAND خریداری و بفروشید. شما می توانید هر چیزی را که می توانید تصور کنید ایجاد و تغییر دهید و از تجربه مجازی خود از طریق قدرت SAND کسب درآمد کنید.

Sandbox که بر پایه اتریوم ساخته شده است، یک متاورس بازی برای کسب درآمد است که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتال خود را بخرند، بفروشند و به اشتراک بگذارند. با The Sandbox ، هر کسی می‌تواند  مجموعه‌ای از دارایی‌های دیجیتالی خود را ایجاد کند تا از آنها استفاده شود یا در آن فروخته شوداکوسیستم Sandbox . این به سازندگان آزادی نوآوری می دهد. علاوه بر این، کاربران می‌توانند زمین را در The Sandbox خریداری کنند ، که به کاربران مالکیت می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد رویدادهایی را در دارایی خود انجام دهند.

Sandbox توسط سرمایه گذاران معتبری مانند SoftBank، یکی از تاثیرگذارترین شرکت های سرمایه گذاری در فناوری امروز، پشتیبانی می شود. به غیر از سرمایه گذاران فناوری، از حمایت برندهای بازی مانند آتاری نیز برخوردار است، و حتی شرکت های فیلمسازی مانند Lionsgate با The Sandbox برای ایجاد یک مقصد متاورس با مضمون «پسر جهنمی» همکاری کرده اند.

دسنترالند (مانا)

Decentraland یک پلتفرم واقعیت مجازی است که شما را قادر می سازد ملک مجازی خود (به نام LAND) را خریداری، بفروشید و مدیریت کنید. شما می توانید دنیای خود را هر طور که می خواهید بسازید و توسعه دهید، و این نسخه از متاورس را با استفاده از گوشی، کامپیوتر یا هدست واقعیت مجازی (VR) خود کشف کنید. برای شروع، به Decentraland MANA نیاز دارید ، ارز دیجیتال بومی که برای دسترسی به برنامه‌های تعاملی، پرداخت برای کالاها و خدمات یا سرمایه‌گذاری در دارایی بیشتر استفاده می‌شود.

MANA یک رمز ارز متاورس کاملاً تثبیت شده است و به طور گسترده در دسترس است و حتی برای کاربران مبتدی نیز بسیار جذاب است. متاورس مرتبط با Decentraland همچنین میزبان فرصت‌های تعاملی هیجان‌انگیزی مانند کنسرت‌ها، جشنواره‌ها و ملاقات و احوالپرسی است. اکوسیستم Decentraland به لطف تلاش‌های اعضایی که دائماً رویدادها را میزبانی می‌کنند، در حال رشد است.

این پلتفرم به طور مداوم برای افزودن ویژگی‌ها و گزینه‌های جدید در حال ارتقا است و توکن‌های Decentraland کاربردهای متعددی دارند. شما می توانید LAND و NFT را به حراج بگذارید و انجمن توسط هیئت مشاوران امنیتی آن اداره می شود.

ApeCoin (APE)

ApeCoin توسط Yuga Labs در سال 2022 راه اندازی شد. این یک سکه ERC-20 است که بومی انجمن Bored Ape Yacht Club (BAYC) است و برای Otherside، یک بازی متاورس استفاده می شود. آزمایشگاه‌های یوگا 320 میلیون دلار در فروش زمین مجازی جمع‌آوری کردند که به دارندگان توکن APE امکان خرید بسته‌هایی به نام Otherdeed را می‌داد ، که کلید ادعای زمین در Otherside است.

Otherside یک بازی متاورس است که دارای یک دنیای مجازی تمام عیار MMORPG (بازی نقش آفرینی آنلاین چند نفره) است که در اکوسیستم BAYC ادغام شده است و از APE به عنوان یک توکن بومی استفاده می کند.

APE هم حکمرانی و هم یک توکن کاربردی است و موارد استفاده متعددی در اکوسیستم دارد، از جمله برای مشارکت در مدیریت DAO و امکان دسترسی دارندگان به ضرابخانه‌ها، بازی‌ها، رویدادها، کالاها و خدمات انحصاری.

همین چند ماه پیش، آزمایشگاه‌های یوگا «سفر دوم» را در 25 مارس 2023 راه‌اندازی کرد. این پیش‌نمایش برای اعضای جامعه آن بود تا خلاصه‌ای از آنچه که متاورساید دیگر ساید به نظر خواهد رسید . اجرای آزمایشی 90 دقیقه ای موفقیت آمیز بود و تقریباً 7200 کاربر در آن شرکت کردند. این رویداد حس اعتماد به نفس تازه ای را در جامعه ایجاد کرد، با توجه به اینکه تعامل آنها در طول بازی چقدر راحت بود. ما می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که پس از اجرای کامل بازی، کاربران بیشتری وارد این بازی شوند.

اطلس ستاره‌ای (ATLAS)

Star Atlas به شما این قدرت را می دهد که تجربه خود را فراتر از دنیای زمینی ببرید. در اینجا، ستارگان حد شما هستند و می توانید کل جهان از احتمالات را کشف کنید. سفینه فضایی سفارشی خود را بردارید و عمیقاً در یک ابر وجه منحصر به فرد کاوش کنید، به یک گروه بپیوندید یا یک جناح ایجاد کنید و جهانی را ایجاد کنید که همه متعلق به شماست.

ATLAS توکن بومی است که به این بازی منحصربفرد برای کسب درآمد کمک می کند. این سیستم بر روی بلاک چین متاورس Solana اجرا می‌شود و با توجه به سرعت بالا و هزینه‌های پایین تراکنش سولانا، کلید مناظر و امکانات جدید هیجان‌انگیز است. شما می توانید از ATLAS برای خرید هر یک از دارایی های دیجیتالی که برای غوطه ور شدن در جهان ستاره اطلس نیاز دارید ، از جمله زمین، کشتی، خدمه و تجهیزات استفاده کنید. همچنین می‌توانید از ATLAS برای خرید POLIS، یک ارز درون بازی که برای مدیریت جنبه‌های خاصی از تجربه بازی شما ضروری است، استفاده کنید. به طور خاص، برای اداره دنیای جدید خود از طریق انتشار احکام و مدیریت جامعه خود به POLIS نیاز دارید.

با وجود گرافیک درخشان ستاره اطلس ، طراحی توکن دوگانه ممکن است برای کاربران گیج کننده باشد. لازم به ذکر است که ATLAS واحد ارز مبادله ای برای خرید و فروش دارایی است، در حالی که POLIS نشانه حاکمیتی برای رای گیری در مورد تغییرات در بازی است.

Star Atlas اخیراً میزبان رویداد Escape Velocity Surge خود بود که هدف آن تشویق کاربران به شرکت در بازی با ارائه فرصت‌های بیشتر برای کسب جوایز بود. با توجه به توسعه و تعامل مداوم تیم، Star Atlas احتمالاً متاورسی پر جنب و جوش و هیجان انگیز را پرورش خواهد داد.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity یکی از بهترین عملکردها در سال 2021 بود که ارزش آن از 0.141 دلار به 164.90 دلار افزایش یافت. این به معنای افزایش قیمت 116850 درصدی است که طی یک سال به دست آمده است. این بازی در اوج خود توانستبا مجموعه ای از ویژگی های معرفی شده، روزانه 1 میلیون بازیکن فعال را به خود اختصاص دهد.

کاربران می توانند ابتدا با خرید سه شخصیت درون بازی به نام Axies در بازی شرکت کنند که NFT هایی هستند که می توانند بازیکنان دیگر را درگیر نبرد کنند. این مشارکت سپس به کاربران با توکن ابزار Axie، معروف به Smooth Love Potion (SLP) پاداش می‌دهد. برای ادامه تولید Axies بیشتر، کاربران باید AXS را نگه دارند. علاوه بر این، آنها همچنین می توانند AXS خود را برای کسب جوایز بیشتر به اشتراک بگذارند.

Axie Infinity متاورس مخصوص به خود را دارد که با نام Lunacia شناخته می‌شود ، دنیایی باز که مالک و کنترل آن توسط بازیکنان است. در داخل Lunacia طبقات مختلف زمین وجود دارد که می تواند توسط کاربران خریداری شود. این ردیف ها بر اساس ویژگی هایی که دارند از نظر هزینه متفاوت هستند. با شرکت در متاورس، کاربران می‌توانند توکن‌های LUNA کسب کنند، که در نهایت می‌تواند در موارد مختلف استفاده شود.

Axie Infinity با گرافیک زیبا و گیم پلی خلاقانه خود یک بازی سرگرم کننده برای یادگیری کاربران است.

دنیای بیگانه (TLM)

Alien Worlds هم یک بازی متاورز DeFi و هم مبتنی بر بلاک چین است که در آن بازیکنان در داخل جامعه برای منابع کمیاب به رقابت می پردازند. این بازی دارای عناصر غیرمتمرکز است و بازیکنان می توانند با قرار دادن Trillium (TLM) و به دست آوردن حق رای در Planet DAO همه چیز را به سطح دیگری ببرند . 

هر بازیکنی که مایل به شرکت است باید یک کیف پول WAX Cloud داشته باشد. پس از ورود به دنیای بیگانه ، می توانند استخراج را آغاز کنند، که از طریق توکن های TLM تشویق می شود. این توکن‌ها به بازیکنان اجازه می‌دهند تا در اداره یک یا چند سیاره دنیای بیگانه حق نظر داشته باشند و حتی به آن‌ها اجازه می‌دهند تا نامزدی برای اداره یک سیاره باشند.

بازیکنان همچنین می توانند NFT هایی کسب کنند که می توان از آنها برای تکمیل ماموریت های درون بازی، نبرد با بازیکنان دیگر یا استخراج TLM استفاده کرد. اتفاقاً، TLM نه تنها برای اداره متاورز دنیای بیگانه استفاده می‌شود، بلکه می‌تواند برای استخراج NFT، خرید یا ارتقای آیتم‌های خاص، یا شرکت در کوئست‌ها و فعالیت‌های درون بازی نیز مورد استفاده قرار گیرد. فعال ترین کاربران از طریق TLM تشویق می شوند. علاوه بر این، TLM را می توان بین اتریوم، WAX و BSC پورت کرد.

این بازی به سرعت در حال رشد است و بازیکنان با هزینه های اولیه پایین و توانایی کسب ارز دیجیتال از طریق گیم پلی جذب می شوند. با این حال، رابط کاربری این پلتفرم ممکن است برای برخی از کاربران بسیار ساده باشد.

انجین (ENJ)

پلتفرم Enjin کاربران را قادر می سازد تا کالاهای مجازی را ضرب، ذخیره و به فروش برسانند. برای شروع، توسعه‌دهندگان باید با قفل کردن توکن‌های متاورس ENJ در یک قرارداد هوشمند، ارزشی را به کالاهای مجازی خود اختصاص دهند . سپس بازیکنان می توانند طبق شرایط قرارداد کالاهای مجازی را تجارت، فروش یا استفاده کنند. هنگامی که کالا فروخته می شود، فروشنده ENJ را دریافت می کند.

مانند سایر سکه های متاورس، عرضه محدودی از ENJ وجود دارد. فقط یک میلیارد ایجاد و صادر می شود. کاربران می‌توانند ENJ را در کیف پول پلتفرم ذخیره کنند، که همه ویژگی‌ها را به هم متصل می‌کند. با این کیف پول، کاربران می توانند به بازی ها متصل شوند، به اقلام دسترسی داشته باشند و از آنها استفاده کنند، اقلام و سکه های متاورس را با دیگر کاربران مبادله کنند و کالاهای دیجیتال را برای ENJ بفروشند.

Enjin همچنین یک تجربه منحصر به فرد در بازار ارائه می دهد که می تواند به کاربران و مشاغل کمک کند تا بازارهای خود را با استفاده از NFT و کدهای QR گسترش دهند و از طریق وب سایت ها، برنامه ها و بازی ها با سایر کاربران ارتباط برقرار کنند. این شبکه توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود و یک تجربه غیرمتمرکز را ارائه می‌دهد. با این حال، کیف پول منبع باز نیست، بنابراین بررسی آن دشوار است. علاوه بر این، ENJ توسط هیچ کالا، سود یا دارایی پشتیبانی نمی شود.

ایلوویوم (ILV)

ایلوویوم که به عنوان یک بازی نقش آفرینی جهان باز (RPG) توصیف می شود، چشم انداز وسیع و زیبایی دارد که بازیکنان می توانند از آن عبور کنند. همانطور که آنها کاوش می کنند، ماموریت ها را تکمیل می کنند، موجوداتی به نام ایلوویال را کشف می کنند و رمز و راز دنیای ایلوویوم را بررسی می کنند.

هر ایلوویال قابلیت ها، کلاس ها، نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد و بیش از 100 مورد برای جمع آوری وجود دارد. هنگامی که یک Illuvial را پیدا کردید، می توانید آن را نگه دارید، ارتقا دهید یا در کیف پول پخش خود ذخیره کنید. ایلوویال‌ها، پوسته‌ها و سایر کلکسیون‌ها همگی NFT‌هایی هستند که می‌توانند در بازی در صرافی غیرمتمرکز Illuvium ( IlluviDex ) یا حتی در پلتفرم‌های شخص ثالث معامله شوند. 

ایلوویوم روی شبکه اتریوم اجرا می شود و از یک توکن بومی ERC-20 به نام ILV استفاده می کند. با این حال، بازیکنان برای بازی Illuvium به ILV نیاز ندارند . خود بازی در بسیاری از مناطق رایگان است، با یک اشتراک پولی حق بیمه اختیاری، اما ساختار آن حول محور ILV می چرخد. ایلوویوم یک مدل بازی برای کسب درآمد دارد که در آن بازیکنان می‌توانند هنگام تکمیل مراحل مشخصی مانند کوئست‌ها، با توکن‌های ILV پاداش بگیرند.

تلاش زیادی توسط تیم Illuvium برای پیاده سازی توکنومیک صدا انجام شده است. برای جلوگیری از فشار بیش از حد تورمی بر ILV، حداکثر عرضه ILV تنها 10 میلیون است. علاوه بر این، برای به حداقل رساندن بیشتر فشار تورمی و حفظ ارزش ILV، تیم قفل متغیر را برای کاهش عرضه در گردش ILV معرفی کرده است که در کاهش فشار فروش مفید است.

همچنین Illuvium Zero ، یک “بازی همراه همراه” است که مانند “شهرساز با زمین NFT” است. صاحبان زمین می توانند سوخت کسب کنند، که به اقتصاد ایلوویوم به عنوان یک منبع جدایی ناپذیر مورد نیاز برای بازی موثر مرتبط است. انتظار می رود صاحبان زمین 5 درصد از درآمد درون بازی را از این طریق به دست آورند.

این تیم در سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است و نسخه بتای Overworld Private 2 را برای کاربران عرضه کرده است تا پیشرفت‌های تا به امروز را امتحان کنند. با توجه به جلوه های بصری بازی، دیدن ظاهر محصول نهایی هیجان انگیز خواهد بود.

بازی‌های گالا (GALA)

Gala یک اکوسیستم بازی است که به بازیکنان کنترل بیشتری بر تجربه بازی خود می‌دهد. بازیکنان می توانند NFT هایی داشته باشند که عملکردهای مختلف بازی را تسهیل می کنند، یا می‌توانند اقلام را به کاربران دیگر بفروشند، مبادله کنند یا هدیه دهند. Gala Games دارای انواع NFT ها مانند CraneBot است که می‌تواند در بازی خاصی که به آن تعلق دارد یا در بازی های دیگر در همان اکوسیستم استفاده شود.

همانند سایر بازی‌های متاورس، گالا گیمز دارای رمز اصلی خود به نام GALA است. GALA به صورت رمزنگاری ایمن است و به عنوان رسانه اصلی مبادله بین بازیکنان استفاده می شود. گره‌ها و بازیکنان توسط GALA پاداش می‌گیرند، گره‌ها با توکن تشویق می‌شوند و بازیکنان برتر برای بازی کردن توکن کسب می‌کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند از GALA برای به دست آوردن صدایی در مدیریت بازی‌های گالا استفاده کنند و به آنها اجازه می‌دهد از کنترل تقریباً بی‌سابقه‌ای بر محتوا و توسعه بازی‌های جدید لذت ببرند.

در سال 2022، Gala Games اعلام کرد که با اپیک گیمز همکاری می کند تا یک بازی سلطنتی نبرد غرب وحشی NFT به نام Grit را در فروشگاه Epic Games خود و سایر موارد مانند Steam راه اندازی کند. بازی در حالت اولیه نبرد رویال است، که در آن بازیکنان می توانند تا زمانی که آخرین تیم یا مرد زنده بماند، در یک تیم، دو نفره یا به عنوان بازیکنان انفرادی با دیگران مبارزه کنند. چیزی که آن را جالب می کند این است که یک سیستم پرک وجود خواهد داشت که به بازیکنان کمک می کند تا مهارت های خود را در قالب ساختن عرشه کارت افزایش دهند. علاوه بر این، به دلیل اینکه بازی بر روی بلاک چین است، این کارت ها را می توان به عنوان NFT معامله کرد.

اخیراً، Gala Games اعلام کرد که پس از اتمام ایردراپ GALA (v2) GALA به ارزش 600 میلیون دلار (تقریباً 21 میلیارد GALA) را سوزانده است. هدف این تیم کاهش فشار فروش بود که به برخی از دارندگان گالا مربوط می شد. واضح است که تیم Gala Games در تلاش است تا از منافع دارندگان خود محافظت کند و جامعه ای را برای ادامه ساختن حفظ کند.

فلو (FLOW)

Flow یک شبکه بلاکچین مناسب برای توسعه‌دهندگان است که برای پشتیبانی از انواع برنامه‌های کاربردی، بازی‌ها و دارایی‌های دیجیتال طراحی شده است. معماری چند گره ای و چند نقشی آن بدون خرد شدن مقیاس می شود و در عملکردهای گره جداگانه تخصص دارد و سرعت و توان عملیاتی را بهبود می بخشد. Flow یکپارچگی داده‌های کاربران را حفظ می‌کند و به آنها حداکثر حریم خصوصی و امنیت را می‌دهد و در عین حال دارایی‌های دیجیتالی قابل معامله در بازار آزاد را ارائه می‌دهد.

بلاکچین Flow ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز ارائه می دهد، از جمله قراردادهای هوشمند نوشته شده در Cadence، زبان برنامه نویسی ایمن و آسان برای استفاده. توسعه دهندگان طیف گسترده ای از ابزارها و پشتیبانی داخلی دارند، در حالی که مصرف کنندگان به رمپ های پرداخت راحت و با استفاده آسان دسترسی دارند. 

Flow از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) با تقسیم اعتبار بین چندین نوع گره استفاده می کند. هر نوع گره باید در تایید تراکنش ها دخالت داشته باشد. چیزی که Flow را از سایر بلاک چین‌ها متمایز می‌کند، معماری چند نقشی آن است که به شبکه اجازه می‌دهد تا بدون تقسیم‌بندی مقیاس‌پذیری کند.

از آنجایی که Flow به طور خاص برای پشتیبانی از بازی های رمزنگاری و کلکسیون های NFT طراحی شده است، ممکن است در ابتدا فرصت های تعامل محدود باشد. کاربران می توانند NFT ها را از طریق بازار یا سایر برنامه ها خریداری کنند یا می توانند دارایی های دیجیتال را از طریق NBA Top Shot معامله کنند. توسعه دهندگان می توانند به طیف گسترده ای از ابزارهای داخلی برای ایجاد DApps یا به سادگی آزمایش دسترسی داشته باشند.

نشانه FLOW سکه اصلی Flow است. اعتبار سنجی ها از طریق FLOW تشویق می شوند و توکن به عنوان یک روش پرداخت عمل می کند. FLOW ارز اولیه ای است که شبکه را تغذیه می کند و اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز را که در بالای آن ساخته می شوند، حفظ می کند.

WEMIX

WEMIX یک پلتفرم بلاک چین است که برای بازی و موارد دیگر طراحی شده است. کاربران می‌توانند آیتم‌های NFT را برنده شوند یا آن‌ها را بسازند و آن‌ها را معامله کنند، و همچنین می‌توانند توکن‌های WEMIX را با دیگر کاربران معامله کنند. WEMIX که توسط Wemade Tree طراحی شده است، بازاری غیرمتمرکز را برای استفاده و تبادل ارز دیجیتال در اختیار کاربران قرار می دهد. توکن‌های بازی به راحتی با WEMIX تعویض می‌شوند که در صرافی‌های رمزنگاری نیز فهرست شده است و می‌توان آن را با بیت‌کوین، ETH و سایر ارزهای دیجیتال خریداری کرد.

نتورک (NTVRK)

توکن‌های NETVRK مانند سایر توکن‌های متاورس استفاده می‌شوند و دسترسی به دارایی‌های مجازی مانند اموال، خانه‌ها، وسایل نقلیه و موارد دیگر را ممکن می‌سازند. حتی می‌توانید از توکن‌ها برای خرید فضای تبلیغاتی استفاده کنید که درآمد غیرفعال به دست می‌آورد و توکن‌های بیشتری برای ایجاد ثروت و توسعه بیشتر دنیای خود در اختیار شما قرار می‌دهد. این توکن همچنین به شما امکان می‌دهد تا سهمی در نتورک بخرید و بر اساس تعداد توکن‌های متاورس که در شبکه شریک کرده‌اید، به شما سود ثابتی می‌دهد.

متاورک نتورک به همه کاربران اجازه می دهد تا دنیای مجازی رویاهای خود را با حجم نامحدودی از محتوای منحصر به فرد بسازند و بسازند. پلتفرم آن تجربیات و تعاملات بی پایان با سایر کاربران را ارائه می دهد و برای مشارکت جوایزی اعطا می کند.

در حالی که احتمالات هیجان انگیز هستند، چند اشکال وجود دارد. نتورک در شبکه اتریوم اجرا می شود و هزینه های گاز و سایر هزینه ها می تواند بالا باشد. نتورک همچنین جدیدتر از برخی پلتفرم های دیگر است، به این معنی که هنوز ممکن است برخی از اشکالات در سیستم وجود داشته باشد.

Highstreet (HIGH)

پروژه رمزنگاری متاورس Highstreet با پیشگامی در عصر جدیدی از خرده‌درمانی، روشی امن، بدون دردسر و سرگرم‌کننده برای خرید آنلاین ارائه می‌دهد.

HIGH نشانه اصلی متاورس غیرمتمرکز تجارت محور Highstreet است، پلتفرمی که از مدل بازی برای کسب درآمد استفاده می کند و دارای پشتیبانی واقعیت مجازی است. Highstreet علاوه بر ایجاد یک جریان ارز دو طرفه بین دنیای مجازی و فیزیکی، یک بازار آزاد نیز ارائه می‌کند که در آن بازیکنان می‌توانند دارایی‌های درون بازی را برای محصولات واقعی در اکوسیستم بازی بازخرید کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند در حین مبارزه با هیولاهای مجازی، متاورس را در حین بازی کشف کنند، و در حین خرید کالاهایی که هم به صورت آنلاین و هم آفلاین کاربرد دارند، ماموریت‌ها را کامل کنند.

به عنوان یک نشانه حاکمیتی، HIGH به گیمرها اجازه می‌دهد تا در مورد تصمیمات پلتفرم مهم رای دهند، از طریق شرط بندی (بازی‌های بازی برای کسب درآمد) و خرید محصولات در بازار Highstreet سود ببرند . صاحبان املاک می توانند مالیات بر دارایی خود را در HIGH جمع آوری کنند و HIGH را نیز می توان از طریق رویدادهای خاص در متاورس به دست آورد.

این پروژه یک پروژه امیدوارکننده است که توسط بازیکنان بزرگی حمایت شده است. همین سال گذشته، Highstreet از همکاری با برندهای Animoca برای راه اندازی یک پیشنهاد اولیه خانه (IHO) خبر داد. در این رویداد 5000 NFT راه اندازی شد و در اختیار بازیکنان Highstreet قرار گرفت. هدف این بود که بازیکنان را دور هم جمع کنیم و جامعه ای قوی تر ایجاد کنیم. با چنین پشتیبانی قوی، می توانیم منتظر تحولات آینده از Highstreet باشیم.

فلوکی اینو (FLOKI)

FLOKI یک سکه رمزنگاری متاورس با تم سگ است که به نام شیبا اینو ایلان ماسک نامگذاری شده است . یک ارز دیجیتالی که توسط طرفداران و اعضای موجود جامعه شیبا اینو ایجاد شده است، FLOKI خود را به عنوان یک “جنبش” به جای یک میم سکه می داند.

انجمن فلوکی اینو به افتخار فلوکی (سگ ماسک که از نام یک شخصیت وایکینگ نامگذاری شده است) خود را “وایکینگ های فلوکی” می نامد. تابلوهای امتیازات مشارکت اجتماعی LunarCrush.

Floki Inu با CryptoCart ( CC ) همکاری کرده است و به دارندگان توکن این امکان را می دهد که از بیش از 1700 فروشگاه کریپتوکارت خرید کنند. همچنین در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک مشارکت مشابه با Curate ( XCUR ) است که به FLOKI اجازه می دهد به عنوان یک ارز دیجیتال برای پرداخت در بازار کالاهای فیزیکی Curate استفاده شود.

متاهرو (HERO)

Metahero قصد دارد تا پذیرش کریپتو را از طریق عمل تکامل ما به یک جهان دیجیتال موازی به سطح بعدی برساند. این پروژه متاورس ایده فرااسکن را ترویج می کند – اسکن واقعی اشیاء دنیای واقعی به آواتارهایی که در متاورژن مفید هستند. اساسا، Metahero به عنوان پلی بین واقعیت و دنیای دیجیتال عمل می کند و گیمرها، هنرمندان و کارآفرینان را به روش های منحصر به فردی به هم متصل می کند.

HERO، توکن بومی Metahero، منحصراً در اکوسیستم Metahero برای انجام معاملات در بازار سه بعدی NFT و برای دریافت پول برای اسکن ها و خریدها در metaverse استفاده می شود.

HERO بر اساس BSC ساخته شده است که قراردادهای هوشمند آن مقیاس پذیری پلت فرم را امکان پذیر می کند. این HERO را قادر می‌سازد تا به سرمایه‌گذاران با هر اندازه پرتفوی پاسخ دهد.

HERO از موارد استفاده واقعی کسب و کار در قلمرو رسانه های اجتماعی و هنر استفاده می کند. از فناوری سه بعدی فوق واقعی برای ایجاد آواتارها و اشیاء مجازی استفاده می کند که می توانند در بازی ها، رسانه های اجتماعی، هنر، مد و پزشکی استفاده شوند. Metahero همچنین پیشگام فناوری متاسکن انقلابی است و برخی از بهترین قابلیت‌های رندر گرافیکی را که تاکنون ثبت شده است، دارد.

Virtua (TVK)

Virtua (که قبلا Terra Virtua Kolect نامیده می شد) یک اکوسیستم NFT بین پلتفرمی است که یک تجربه بازار انتخاب شده را ارائه می دهد که در آن سازندگان NFT می توانند با کلکسیونرهای NFT تعامل داشته باشند.

Virtua دسترسی جامعی دارد که شامل رایانه شخصی، وب و محیط های واقعیت افزوده/واقعیت مجازی موبایل است. این شرکت ۲.۶ میلیون دلار از سه دور فروش توکن به دست آورده است و از طریق همکاری با شرکای خود مانند Legendary Entertainment و Paramount Pictures، کلکسیون های دیجیتالی ایجاد می کند .

TVK رمزارز متاورزی است که به Virtua کمک می‌کند و به کاربران امکان دسترسی به طیف وسیعی از تجربیات، امتیازات و فرصت‌ها را می‌دهد. این توکن بهترین چیزهایی را که در آنجا وجود دارد می گیرد و آن را در یک اکوسیستم شگفت انگیز طرفدار محور قرار می دهد.

Epik Prime (EPIK)

Epik Prime این ایده رادیکال را پیشنهاد می‌کند که هر کسی، در هر کجای دنیا، باید بتواند به مجموعه کامل آیتم‌های دیجیتال درون بازی خود به راحتی در همه بازی‌های خود دسترسی داشته باشد. 

Epik که رهبر جهانی در معرفی فناوری بلاک چین به بازی‌های رایج است، اکنون با برخی از بزرگترین شرکت‌های بازی در جهان برای ایجاد کالاهای دیجیتال ممتاز و کلکسیون‌های NFT همکاری می‌کند. EPIK Prime، پلتفرم NFT Epik ، با شرکت‌های بازی AAA و مارک‌های سرگرمی مشهور برای ارائه کالاها و بازارهای NFT درون بازی کار می‌کند.

Epik Prime رهبر جهانی در همکاری‌های محتوای دیجیتال بین بازی‌ها و برندها است و NFT‌های دارای مجوز ممتاز را بر اساس محتوای اصلی ایجاد می‌کند. NFT های به دست آمده کاربرد و تعدادی تجربه انحصاری را برای طرفداران در سراسر پلتفرم های دیجیتال و متاورس ها ارائه می دهند.

Epikverse شبکه ای از بازی ها، متاورس ها و فضاهای VR اپیک را تشکیل می دهد که توانایی برقراری ارتباط با یکدیگر را دارند. این یک نوآوری پیشگامانه است که ارتباط متقابل و تجربیات مشترک را بین بازیکنان همه بازی ها و متاورزها امکان پذیر می کند. به لطف فناوری نوآورانه Epik، اکنون می توانید بازی های مورد علاقه خود (و حتی مکان ها!) را هر کجا که می روید با خود ببرید.

RFOX (RFOX)

RFOX در میان تعدادی از پروژه‌های متاورس به سرعت در حال رشد است که توده‌ها را برای بازی، خلق و کسب درآمد در متاورسی که مرزی ندارد، توانمند می‌سازد. هدف آن این است که با تمرکز شدید بر خرده فروشی، سرگرمی، پاداش و تجربیات جامعه، رهبر جهانی در فناوری همهجانبه باشد. RFOX سکه متاورس بومی پروژه RFOX است.

پلتفرم متاورس RFOX یک راه حل هوشمندانه در قرن بیست و یکم ارائه می دهد: دنیای مجازی که به عنوان یک پلت فرم برای اتصال خدمات برچسب سفید در یک مرکز مرکزی عمل می کند. از طریق یک پلتفرم فراگیر به نام RFOX VALT، سازندگان و کسب‌وکارها می‌توانند از ابزارهایی برای بازی، VR، توکن‌های غیرقابل تعویض، امور مالی، تجارت الکترونیک و خرده‌فروشی از طریق اکوسیستم RFOX بهره ببرند.

کاربران می توانند به راحتی سوار بر متاورس RFOX شوند و برای مشارکت در این فضا پاداش سخاوتمندانه دریافت می کنند.

بلوتوپیا (BLOK)

Bloktopia که به عنوان یک پروژه فراسویه غیرمتمرکز توسعه یافته است، بر روی بلاک چین Polygon ساخته شده است . یک آسمان‌خراش غیرمتمرکز واقعیت مجازی، از 21 سطح تشکیل شده است – اشاره ای به عرضه کل بیت کوین از 21 میلیون سکه.

این آسمان خراش ساخته شده در زمین مجازی به عنوان یک مرکز مرکزی برای کاربران برای دسترسی به محتوای همه جانبه و اطلاعات رمزنگاری در یک مکان عمل می کند. در اینجا، “Bloktopians” – اعضای انجمن Bloktopia – می توانند انتخاب کنند که اصول ارزهای دیجیتال را بیاموزند یا در جنبه های فنی آن عمیقاً جستجو کنند. آنها همچنین می توانند با داشتن املاک مجازی، بازی، ساخت شبکه و غیره درآمد کسب کنند. علاوه بر این، تبلیغ‌کنندگان و حامیان مالی می‌توانند از طریق یک مکانیسم اختصاصی NFT از پایگاه کاربران Bloktopia کسب درآمد کنند.

Bloktopia در تلاش است تا با افزودن عناصر مختلف، که Bloktopians می توانند با آنها در پلتفرم تعامل داشته باشند، یک تجربه کاربری جذاب ایجاد کند. کاربران می‌توانند در چهار رکن اصلی Bloktopia: یادگیری، کسب درآمد، بازی و خلق کردن، در یک تجربه همهجانبه شرکت کنند.

شبکه رندر (RNDR)

Render Network یک شبکه رندر GPU است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. هدف آن این است که هنرمندان و استودیوهایی را که به قدرت محاسباتی GPU نیاز دارند با شرکای ماینینگ که می‌خواهند قابلیت‌های GPU خود را اجاره کنند، متصل کند.

این پروژه در سال 2009 توسط Jules Urbach، مدیرعامل OTOY Inc طراحی شد . اولین فروش توکن عمومی RNDR که در سال 2017 راه اندازی شد، در اکتبر همان سال برگزار شد. سپس یک فروش خصوصی از ژانویه 2018 تا مه 2018 انجام شد که در آن تقریباً 117 میلیون توکن RNDR به قیمت 0.25 دلار به ازای هر توکن فروخته شد.

پذیرندگان اولیه این پلتفرم در طول دوره فروش خصوصی وارد شبکه آزمایشی بتا RNDR شدند. اپراتورها و هنرمندان گره بتا با همکاری تیم RNDR برای ساخت و آزمایش شبکه تا زمان راه اندازی عمومی آن در 27 آوریل 2020 کار کردند.

RNDR یک توکن ERC-20 است که به عنوان توکن کاربردی پلت فرم Render Network® عمل می کند. هنرمندان در شبکه از توکن برای دریافت توان محاسباتی GPU از ارائه دهندگان GPU ( اپراتورهای گره ) استفاده می کنند.

توکن‌های متاورس RNDR از ترکیبی از مکانیزم اجماع خودکار و دستی اثبات کار ( PoW ) (در این مورد، اثبات RNDR ) استفاده می‌کنند تا تأیید کنند که تمام هنر دیجیتال قبل از پرداخت وجه و انتشار اثر هنری با موفقیت ارائه شده است.

دارایی‌های اختصاصی هنگام آپلود هش می‌شوند و با استفاده از ویژگی‌های امنیتی ذاتی بلاک چین اتریوم ، به صورت تکه‌ای به گره‌ها برای رندر ارسال می‌شوند . تمام پرداخت‌ها به‌طور امن در حین رندر در escrow ذخیره می‌شوند و بعد از تأیید دستی هنر دیجیتال توسط هنرمند سفارش‌دهنده اثر، برای اپراتورهای گره منتشر می‌شوند.

تیم شبکه رندر روی پیشبرد پیشرفت‌ها کار کرده است و جامعه اخیراً مدل جدید توکنومیک پیشنهادی را تصویب کرده است. اساساً، اکنون یک مدل تعادل سوزاندن و نعناع فراخوانی شده است که در آن کارهای انجام شده به دلار پرداخت می شود و توکن های RNDR معادل قیمت کار پس از آن سوزانده می شوند. با این مدل جدید توکنومیکس، به نظر می‌رسد که فعالان بازار در شبکه Render حتی صعودی‌تر شده‌اند و RNDR افزایش قیمت خود را تجربه می‌کند.

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *