0

لوازم نگهداری خرگوش

لوازم نگهداری خرگوش

شناخت لوازم نگهداری خرگوش می تواند یکی از مهم ترین دغدغه های هر شخص قبل از خرید یک خرگوش باشد. لوازم نگهداری خرگوش بسته به نژاد این حیوان متفاوت است.

برای تبلیغات در این صفحه و دریافت قیمت و جزییات با شماره 09122252370 در واتس اپ یا تلگرام تماس بگیرید.

به گزارش خوبو، داشتن یک حیوان خانگی جدید می تواند هیجان انگیز و گیج‌کننده باشد. خرگوش ها حیوانات منحصر‌به‌فردی هستند که نیاز به مراقبت ویژه صاحبان خود دارند. همه چیز اعم از محل زندگی تا غذا باید برای رفع نیازهای خرگوش شما فراهم باشد. طبیعتا خرگوش‌های بزرگتر نسبت به خرگوش های کوتوله نیازهای متفاوتی خواهند داشت. همچنین خرگوش‌های مو بلند نسبت به خرگوش های مو کوتاه به مراقبت‌های متفاوتی احتیاج دارند. به همین منظور لیستی از لوازم مورد نیاز برای نگهداری خرگوش در اینجا ذکر شده است:

محل زندگی و قفس

محل زندگی و قفس

خرگوش ها باید دارای یک زیستگاه ایمن و به دور از تابش مستقیم خورشید باشند. مهم است که محل پیش بینی شده شما فضای کافی برای خوردن، خوابیدن و بازی خرگوش داشته باشد. خرگوش ها عاشق فضای زیاد برای پرسه زدن و بازی هستند. بنابراین باید از یک حیاط امن و یا یک منطقه امن برای ورزش بهره مند شوند. برای افزایش منطقه زندگی حیوان خانگی خود، میتوانید از چند قفس در کنار هم استفاده کنید.

اگر دسترسی به محیط آزاد ندارید بهتر است قفس مناسبی تهیه کنید. قفس باید به اندازه کافی بلند و بزرگ باشد که خرگوش بتواند در آن آزادانه حرکت کند. همچنین بسیار مهم است که محل زندگی خرگوش شما حداقل یک بار در هفته تمیز شود.

غذا

غذای خرگوش

غذا یکی از لوازم مهم در نگهداری خرگوش است. یونجه و یک غذای غنی شده مانند غذای خشک تجاری قسمت‌های اساسی رژیم خرگوش شما هستند.

رژیم غذای خشک یا مخلوط مختص نژاد خرگوش خود را با مشورت دامپزشک انتخاب کنید. غذای تجاری خرگوش نیازهای بدن او را به خوبی تامین می‌کند. این غذاها در اندازه گوناگون و با توجه به نژاد خرگوش ها موجود است.

مهم است که روزانه مقداری یونجه تیموتی غنی از فیبر به خرگوش خود بدهید. فیبر بالا از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می‌کند و به سلامت دندان کمک می کند. همچنین گاهی یک توت خام یا سبزیجات برگ دار به خرگوش خود بدهید. برای جلوگیری از مصرف بیش از حد قند، مطمئن شوید که میوه‌های قنددار را به اندازه مناسب به او می‌دهید.

بستر و کفپوش

پوشال خرگوش

کفپوش حیوانات خانگی باید در پایین محل زندگی حیوان خانگی شما قرار گیرد تا مایعات را جذب کند، بوی آن را کنترل کند و خانه‌ای دنج ایجاد کند.

بهتر است از بسترهای آلی یا کاغذی هم استفاده کنید. همچنین از تراشه‌های چوب هایی مانند کاج و سرو که می تواند مشکلات جدی برای سلامتی خرگوش ایجاد کند، استفاده نکنید. اگر خرگوش شما تصمیم گرفت بستر خود را بخورد، باید اقدامات احتیاطی اضافی را برای جلوگیری از مشکلات گوارشی او انجام دهید.

ظرف آب

ظرف آب خرگوش

ظرف های آب برای تأمین آب مناسب خرگوش ضروری است. پس نیاز است است اندازه مناسبی با توجه به جثه خرگوش خود برای حیوانتان پیدا کنید. حیوان خانگی شما باید بتواند به راحتی از آن آب بنوشد بدون اینکه خیلی بلند شود یا از چیزی بالا برود به بطری آب برسد. دقت کنید که آن ها برای سالم ماندن و هیدراته شدن باید روزانه بارها آب بنوشند.

ظرف غذا

ظرف غذای خرگوش

همانطور که خرگوش ها در محل زندگی خود حرکت می کنند، غذا می تواند به مدفوع یا بستر آلوده شود. به همین دلیل بهتر است مواد غذایی موجود را در ظرف نگهداری کنید. ترجیحاً یک ظرف سرامیکی یا پلاستیکی سنگین، که می تواند در قفس محکم شود تهیه کنید. اگر یک جفت خرگوش دارید، حتما ظرفی به اندازه کافی بزرگ تهیه کنید تا هر دو خرگوش بتوانند همزمان سر خود را داخل آن قرار دهند.

برای یونجه نیز ، سعی کنید از یک بوفه یونجه استفاده کنید. این ظروف یونجه باعث می شود به هنگام تغذیه حیوانات یونجه زیاد در محیط پخش نشود.

قفس حمل و نقل

قفس حمل خرگوش

شما نیاز به یک قفس حمل دارید تا خرگوش خود را به دامپزشک و هر مکان دیگری منتقل کنید. فراموش نکنید که برای راحتی خرگوش در آن یک پتوی خوب و نرم قرار دهید!

اسباب بازی

اسباب بازی خرگوش

حیوانات در طول روز به سرگرمی و بازی نیاز دارند. اسباب بازی خرگوش راهی عالی برای خوشحال نگه داشتن خرگوش شما است. مهم است که اغلب به حیوان خانگی خود عشق و توجه بدهید؛ اما زمانی که شما در دسترس نیستید، اسباب‌بازی‌ها می توانند حیوان خانگی شما را بسیار خوشحال کنند.

جویدن نه تنها سرگرمی حیوان خانگی جدید شما را فراهم می‌کند، بلکه برای سلامت دندان حیوانات خانگی نیز مهم است. کوتاه نگه داشتن دندان‌ها برای برای اینکه خرگوش ها بتوانند به درستی غذا بخورند ضروری است. جویدن یک روش ایمن برای حیوانات است که بتوانند دندان‌های خود را در حالی که سرگرم می‌شوند نیز کوتاه کنند!

ناخن گیر

ناخن گیر خرگوش

برای کوتاه کردن ناخن خرگوش خود باید از ناخن گیر استفاده کنید تا ناخن‌های خرگوش شما بیش از حد بلند نشود.

کتاب راهنما

کتاب راهنما حاوی اطلاعات مفید در مورد نحوه مراقبت از خرگوش جدید شما است. همچنین منبع خوبی برای دستیابی به اطلاعات و درک بهتر نیازهای خرگوش جدید شماست.

شانه و برس

شانه و برس

برای بعضی از نژادها، شانه یکی از مهم‌ترین لوازم نگهداری خرگوش است. شانه زدن باعث می شود موهای خرگوش شما مرتب شود و آلودگی از سطح آن جدا شود. همچنین شانه‌های مخصوص باعث می‌شود تا بتوانید به راحتی گره‌های ایجاد شده در موی خرگوش خود را از بین ببرید.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *