0

دانلود آلبوم چنین گفت بامداد…. از احمد شاملو

آلبوم چنین گفت بامداد.... از احمد شاملو

آلبوم چنین گفت بامداد…. اثری است از احمد شاملو که به صورت رسمی منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی چنین گفت بامداد…. یکی از آثار منتشر شده توسط احمد شاملو است. اثر حاضر به طور مستند و از پشت شیشه اتاق فرمان استودیویی در استکهلم از شعرخوانی احمد شاملو فیلمبرداری شده است. این آلبوم شامل ۱ قطعه موسیقی در سبک نیو ایج را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۳۹,۰۰۰ تومان است.

آهنگ های آلبوم چنین گفت بامداد….

چنین گفت بامداد…. اثری از احمد شاملو است. این آلبوم شامل ۱ عدد قطعه موسیقی در سبک نیو ایج است که شعر آن توسط احمد شاملو سروده شده است.

#نام آهنگحجم
۱چنین گفت بامداد….۸۱۷.۵ مگابایت HD
۲۰۴.۷۵ مگابایت SD
آلبوم چنین گفت بامداد.... از احمد شاملو

بیوگرافی احمد شاملو

احمد شاملو متولد ۲۱ آذر ۱۳۰۴ در شهر تهران و متوفی در ۲ مرداد ۱۳۷۹ در شهر کرج، متخلص به الف. بامداد و الف. صبح، شاعر، فیلم‌ساز، روزنامه‌نگار، پژوهشگر، مترجم، فرهنگ‌نویس و از دبیران کانون نویسندگان ایران بود. شاملو تحصیلات مدرسه‌ای نامرتبی داشت؛ زیرا پدرش افسر ارتش بود و پیوسته از شهری به شهری گسیل می‌شد و از همین روی خانواده‌اش هرگز نتوانستند مدتی طولانی جایی ماندگار شوند. زندانی شدنش در سال ۱۳۲۲ به‌سبب فعالیت‌های سیاسی پایانِ همان تحصیلات نامرتب بود.

شهرت اصلی شاملو به‌خاطر نوآوری در شعر معاصر فارسی و سرودن گونه‌ای شعر است که با نام شعر سپید یا شعر شاملویی که هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین قالب‌های شعری مورد استفاده ایران به‌شمار می‌رود و تقلیدی است از شعر سپید فرانسوی یا شعر منثور شناخته می‌شود. شاملو که هر شاعر آرمانگرا را در نهایت امر یک آنارشیست تام و تمام می‌انگاشت، در سال ۱۳۲۵ با نیما یوشیج ملاقات کرد و تحت تأثیر او به شعر نیمایی روی آورد؛ اما نخستین بار در شعر «تا شکوفهٔ سرخ یک پیراهن» که در سال ۱۳۲۹ با نام «شعر سفید غفران» منتشر شد وزن را رها کرد و به صورت پیشرو سبک نویی را در شعر معاصر فارسی شکل داد.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *