0

دانلود آلبوم دو واله از علی اکبر مرادی

آلبوم دو واله از علی اکبر مرادی

آلبوم دو واله اثری از علی اکبر مرادی است که به صورت رسمی در سال ۱۳۸۸ منتشر شد و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار گرفت.

به گزارش خوبو، آلبوم موسیقی دو واله توسط علی اکبر مرادی منتشر شد. این آلبوم شامل ۸ قطعه موسیقی در سبک فولکلور را می‌توانیم گوش دهیم. قیمت این آلبوم، ۴۰,۰۰۰ تومان است.

بررسی آلبوم دو واله

تنبور از آن سازهایی است که نامش به کردها گره خورده است. ساز باستانی که قدمتی چند هزار ساله دارد و مادر سازهای بسیاری به شمار می‌رود، آرام آرام دارد به متن موسیقی ایرانی بازمی گردد. این، به سبب تلاش‌های افرادی چون علی اکبر مرادی در بازشناساندن تنبور به دنیای موسیقی است و از جمله این تلاش‌ها، می‌توان به آلبوم «دو واله» اشاره کرد.

آلبوم «دو واله» روایت علی اکبر مرادی از موسیقی مقامی تنبور و بعضی دیگر از انواع موسیقی کردی است. این آلبوم که خواننده و آهنگساز آن علی اکبر مرادی است، شامل موسیقی حماسی، عرفانی و عاشقانه است.

در نخستین آهنگ این آلبوم، «سوگ رستم» از شعر استفاده نشده و بخش آوازی آن با تحریر کلماتی چون «عازیزم»، «یار»، «دوس» و «هاوار» اجرا شده است. قطعه دوم، آوازی بر اساس شاهنامه خوانی کردی با شعری از میرزا حسین سهرابی بانیارانی است. قـطعه بی کلام «رزم»، درباره نبرد بین آز و شرافت انسانی است. قطعه چهارم، ادامه شاهنامه خوانی کردی است.

آهنگ پنجم، «جمع یاران» بر اساس یکی از مقامات عرفانی تنبور، دماخم زمزم است و با شعری از سید صالح کرمانشاهی (حیران علیشاه) ساخته شده است. آهـنگ ششم، «مجنونی» با شعری از مولوی کرد، بر اساس مقام مجنونی ساخته شده که یکی از مقام های مجلسی تنبور است. آهنـگ «اشک ابر» با ملودی عاشقانه خود، ریشه در موسیقی هورامان (سیاه چمانه) دارد. آهنگ «خم خانه نشین» از ملودی های مشترک بین کردها و لرها با شعری از حیران علیشاه است.

آلبوم دو واله از علی اکبر مرادی

آهنگ های آلبوم دو واله

دو واله شامل ۸ عدد قطعه موسیقی است که توسط علی اکبر مرادی منتشر شده است. در این آلبوم شاهد هنرنمایی علی اکبر مرادی در نواختن تنبور هستیم. این آلبوم که در سبک فولکلور ساخته شده، توسط موسسه فرهنگی هنری ماه ریز مهر منتشر و عرضه شده است.

#نام آهنگ
۱سوگ رستم
۲آواز بر اساس شاهنامه خوانی
۳قطعه بی کلام رزم
۴ادامه آواز
۵جمه یاران
۶مجنونی
۷اشک ابر
۸خم خانه نشین
آلبوم دو واله از علی اکبر مرادی
  • آهنگساز، خواننده، تنبور: علی اکبر مرادی
  • کمانچه: اردشیر کامکار
  • عود: شهرام غلامی
  • دف: حسین رضایی نیا
  • تنبور: حیدر کاکی، جهانبخش رستمی، امیرحسین تفرشی پور، کوروش مرادی، آرش مرادی، فرانک مرادی
  • هم آوازان: زهره بیات، مهناز خاکی نهاد، سحر لطفی، علی اکبر مرادی
آلبوم دو واله از علی اکبر مرادی
آلبوم دو واله از علی اکبر مرادی

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *