0

بازی Blazing Sails

بازی Blazing Sails
بازدید 725

بازی Blazing Sails بازی ای در سبک بتل رویال است که توسط Get Up Games توسعه یافت و توسط Iceberg Interactive منتشر شد.

به گزارش خوبو، این بازی در سال 2020 برای ویندوز منتشر شد و امتیازات خوبی کسب کرد.

داستان بازی Blazing Sails

داستان بازی Blazing Sails

این بازی همانند دیگر بازی های سبک بتل رویال داستان خاصی ندارد. بازی Blazing Sails آشکارا به بازیکنان دنیایی با مضمون دزدان دریایی می دهد که در آن با دوستان خود به جستجو و نبرد بپردازند.

گیم پلی بازی Blazing Sails

گیم پلی بازی Blazing Sails

این بازی یک بازی در سبک PvP است. در این سبک بازیکن در مقابل بازیکنان دیگر نیاز به مهارت های استراتژیک و بازی دارد که برخی آن را هیجان انگیز می دانند. وقتی کشتی دیگری مشاهده می شود، هیچ راهی برای تشخیص دوست یا دشمن بودن آن وجود ندارد، تا زمانی که به اندازه کافی نزدیک شود که گلوله های توپ را به سمت کشتی شما شلیک کند یا حتی سوار کشتی شما شوند و شما و خدمه تان را به دریا بیندازد. مبارزات بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) تدبیر را تشویق می کند. اما بسیاری از گیمرها ترجیح می دهند فقط گنج یابی خود را انجام دهند و مهارت های قایقرانی خود را در آرامش تقویت کنند. با این حال، غیرقابل پیش بینی بودن، حسی واقع بینانه ای به دنیای دزدان دریایی اضافه می کند.

شروع بازی

شروع بازی

بازی شما با حداکثر 3 دوست یا غریبه همسان در کشتی شروع می شود. در ابتدا بطری های شکسته به عنوان اسلحه در دسترس است بدون گلوله توپ و بدون تفنگ. یک رای تیمی در مورد محل قرارگیری انجام خواهد شد، که همیشه در کنار مجموعه ای از جزایر است. دقایقی بعد حرکت در اطراف شروع می شود و تا جایی که می‌ توانید باید تجهیزات و مهمات جمع‌ آوری کنید. با این حال، زمان زیادی را صرف لوت نکنید. زیرا مانند تقریباً همه بازی‌ های این سبک، دایره‌ ای وجود دارد که از لبه‌ های نقشه بسته می‌ شود و بازیکنانی که به اندازه کافی سریع نیستند را می بلعند. خوشبختانه یک تله‌ پورتر مفید وجود دارد که شما را از جزایر به کشتی‌ تان می‌برد.

هدایت کشتی در بازی Blazing Sails

شما و خدمه تان باید با هم کار کنید تا همه چیز در کشتی حفظ شود. این به معنای تنظیم بادبان ها در جهت باد، مراقبت از کشتی های دشمن و البته هدایت کشتی است. قایقرانی با خدمه کاملاً رضایت بخش است. همه می‌ توانند مکان‌ ها را روی نقشه علامت‌ گذاری کنند که برقراری ارتباط با هر کسی که فرمان را بر عهده دارد آسان شود. با این حال، اگر یک چت صوتی داخلی وجود داشته باشد، که به دلایل نامعلومی در Blazing Sails گنجانده نشده است، هماهنگی بسیار آسان‌تر خواهد بود.

جنگ

جنگ

با بسته شدن دایره، جنگ اجتناب ناپذیر است. انواع توپ‌ های با گلوله‌ های سنگین، آسیب‌ رسانی بیشتری دارند اما باعث می شوند کندتر حرکت کنید. البته توپ‌ های قوی‌ تر کمی کمیاب‌ تر هستند، اما شما در شروع بازی زمان زیادی دارید که تقریباً تضمین می‌ کند که مقداری از آن را داشته باشید. با این حال، قابلیت ارتقاء کشتی نیز در بازی وجود دارد. ارتقاء کشتی قدرتمندترین (و در نتیجه نادرترین) پیکاپ هایی هستند که می توانید پیدا کنید. یکی از موارد توپ گردان است. در حالی که آن ها آسیب کمتری وارد می کنند، اما توانایی شلیک در زوایای مختلف را در اختیار شما قرار می دهند.

نبردی که از این نقطه دنبال می شود به طرز مشکوکی شبیه Sea of Thieves است. در واقع، بررسی Blazing Sails بدون مقایسه این دو تقریبا غیرممکن است. در حالی که این بازی برخی از پیشرفت‌ ها، مانند توپ‌ های مخصوص و ارتقاء کشتی‌ ها را ارائه می‌ دهد، به نظر می‌ رسد که مبارزه به اندازه Sea of Thieves نیست. اما این بدان معنا نیست که بازی سرگرم کننده نیست. بازیکنان دائماً بین عرشه بالا و پایین می دوند، سوراخ ها را وصله می کنند و پمپ را کنترل می کنند. در تمام این مدت با دشمنانی که سعی می کنند سوار کشتی شما شوند و شما را نابود کنند، مبارزه می کنید.

هم تیمی

هم تیمی

مشکلی که بسیاری از گیمرها با آن مواجه هستند این است که خدمه یا گروهی از دوستان خود را داشته باشند. گاهی ممکن است مجبور شوید به یک کشتی تصادفی بپیوندید. این یک تجربه ترکیبی برای بسیاری از بازیکنان است. برخی از آن ها دوستان خوبی پیدا کرده اند در حالی که برخی دیگر بدون هیچ دلیل روشنی خود را در زندان محبوس کرده اند.

گرافیک بازی Blazing Sails

گرافیک بازی Blazing Sails

سبک کلی هنری Blazing Sails را می توان ساده توصیف کرد. تصاویر سبک کارتونی تمیز و روشن، در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده‌اند و آثاری مانند Sea of Thieves و Fortnite از تکنیک‌های مشابه استفاده می‌ کنند. این یک سبک هنری است که بسیار خوب کار می کند، اگرچه باید دوباره آن را با Sea of Thieves مقایسه کرد، زیرا متأسفانه در اینجا به خوبی انجام نمی شود. برای شروع، آب به میزان قابل توجهی بدتر است. با این حال، گاهی اوقات می تواند یک بازی شگفت آور زیبا باشد، به ویژه نورپردازی آن به لطف استفاده از موتور Unreal Engine.

صدا در بازی Blazing Sails

صداها نیز به طور کلی خوب هستند. با این حال همانطور که قبلاً اشاره شد، عدم وجود چت صوتی درون بازی، برقراری ارتباط با هم تیمی ها را تقریبا غیرممکن می کند. توپ‌ ها قدرتمند به نظر می‌ رسند و امواجی که با کشتی شما برخورد می‌کنند، به نظر می‌رسد که با قدرت برخورد می‌ کنند. اما گوهر واقعی موسیقی متن است. واقعاً می توان گفت که زمان صرف موسیقی متن بازی شد. این موسیقی با مضمون جذاب دزدان دریایی با موقعیت هایی که در آن قرار خواهید گرفت، کاملاً مناسب است!

سخن پایانی

سخن پایانی

خطوط داستانی محدود هستند و خیلی توسعه نیافته اند. این مورد در بازی های بتل رویال رایج است و بازیکنان تشویق می شوند تا داستان های خود را بسازند. از آنجایی که این بازی در سبک PvP است، حریفان شما انسان ها هستند. بسیاری از بازیکنان فقط از داشتن دنیایی با مضمون دزدان دریایی خوشحال هستند که در آن با دوستان خود همبازی شوند.

به طور کلی، توصیه کردن Blazing Sails با قیمت فعلی آن سخت است. این به هیچ وجه به معنای این نیست که این بازی بد است، اما محتوای بازی با قیمت آن هماهنگی ندارد. به عبارت دیگر در حال حاضر محتوای کافی در بازی وجود ندارد. اما باید ببینیم در آینده چگونه توسعه می‌ یابد. بازی در این سبک به داشتن یک جامعه بزرگ بستگی دارد و این چیزی است که Blazing Sails در تلاش برای به دست آوردن آن است.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *