0

بازی Escape from Tarkov

بازی Escape from Tarkov

بازی Escape from Tarkov یک بازی ویدئویی تیراندازی اول شخص تاکتیکی چند نفره است که توسط Battlestate Games برای ویندوز در حال توسعه است.

به گزارش خوبو، بازیسازان روسی در سال های اخیر همیشه به ساخت بازی های کامپیوتری منحصر به فرد مشهور بودند. مجموعه هایی مانند سری Metro و S.T.A.L.K.E.R بدون شک در این دسته قرار می گیرند که هر کدام طرفداران زیادی در ژانر تیراندازی اول شخص دارند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به برداشت کاملا جدید در سبک تیراندازی اول شخص به نام Escape From Tarkov. این بازی تیراندازی تاکتیکی کند که یادآور عناوینی مانند America’s Army است، جایگاهی را در بازار تیراندازی اول شخص به دست آورد که مدت ها از آن بی بهره مانده بود.

داستان بازی Escape from Tarkov

داستان بازی Escape from Tarkov

تفاوت اصلی بازی Tarkov Escape با آثاری مانند Metro یا S.T.A.L.K.E.R در این است که این بازی جدید برخلاف آثار دیگر، تنها مبتنی بر تجربه آنلاین است و در ساختار گیم پلی خود کمپین آفلاین ندارد. با این حال، بازی برخلاف بسیاری از عناوین صرفا آنلاین، از خط داستانی قوی در ساختار خود بهره می برد. به بیان توسعه دهندگان این اثر، اعضای استودیو Battlestate Games، تمامی نکات گیم پلی این بازی را بر اساس داستان آن برنامه ریزی کردند.

داستان فرار از تارکوف در زمان حاضر در شهر خیالی تارکوف اتفاق می افتد. این شهر یکی از مراکز صنعتی روسیه می باشد که در شمال این کشور واقع است.

داستان بازی Escape from Tarkov

تارکوف شامل یک طرح پیچیده، روایتی از فساد دولتی، سازمان ملل، نیروهای شبه نظامی روسیه و دو شرکت نظامی خصوصی است. با این حال، برای کسانی که علاقه ای به جزئیات سیاست بین الملل ندارند، طرح به نیاز به فرار از تارکوف خلاصه می شود. پس از قفل شدن توسط سازمان ملل متحد و عقب نشینی نظامی روسیه، بازیکنان ممکن است نقش یک سرباز را از هر یک از شرکت های نظامی خصوصی، USECs یا BEAR ها بر عهده بگیرند. از طرف دیگر، بازیکنان همچنین می‌ توانند از نقشه در برابر بازیکنان USEC و BEAR دفاع کنند، در حالی که در میان بقایای مناطق صنعتی قدیمی Tarkov می‌ گردند.

گیم پلی بازی Escape from Tarkov

گیم پلی بازی Escape from Tarkov

در قسمت داستانی بازی Escape from Tarkov بازیکنان باید در نقاط خاصی از این شهر ویران، حضور داشته باشند. آن ها با انجام ماموریت ها در هر یک از این قسمت ها ورود خود را به قسمت بعدی شهر تضمین می کنند. البته همیشه امکان بازگشت به نقاط قبلی نقشه نیز وجود دارد. همچنین می توانید ماموریت های مخفی را روی نقشه پیدا کنید. شایان ذکر است بازیکنان می توانند به تنهایی و یا با عضویت در گروه های مختلف که در نقاط مختلف شهر تشکیل شدند تمامی این کارها را انجام دهند.

در بازی می توانید قسمت هایی مانند میدان جنگ (Arena) را تجربه کنید. در آن، بازیکنان می توانند مانند گلادیاتورهای دوران باستان با یکدیگر درگیر شوند.

یکی از ویژگی هایی که سازندگان بازی Escape from Tarkov سعی در طراحی آن در دل این اثر داشته اند، واقع گرایانه تر بودن و حفظ این ویژگی در تمامی جنبه های مربوط به این بازی بوده است. بر این اساس، شما در طول تجربه خود در شهر تارکوف تنها یک زندگی خواهید داشت. اگر بمیرید، تمام موارد خود را از دست می دهید.

همچنین لزوم استفاده از لباس مناسب برای مقابله با سرما و گرما و توجه به گرسنگی، از جمله مواردی است که برای فرار از مرگ باید مراقب آن باشید. سازندگان این اثر برای جذب بیشتر گیمرهای حرفه ای به بازی به وجود ویژگی های فوق اشاره کرده اند. در واقع مخاطبان آن ها در این بازی همین گروه از گیمرها خواهند بود.

واقع گرایی در خستگی

واقع گرایی در خستگی

بازیکنان هنگام دویدن، پریدن یا بالا رفتن از جایی به سرعت خسته می شوند. تا زمانی که در حال فرار نباشید، استفاده بیش از حد از استقامت توصیه نمی شود. همچنین کاهش استقامت به طور پیوسته، حداکثر استقامت شما را از بین می برد که تنها با خوردن، نوشیدن و استراحت شخصیت شما قابل جبران است.

مجموعه مهارت‌هایی که از طریق بازی‌ هایی مانند Call-of-Duty توسعه یافته‌اند، در تارکوف کاربرد چندانی ندارند. جهش از درها و عجله توسط بازیکنان، خوب نیست. در تارکوف، با شناسایی سریع مکان دیگران و تعیین تجهیزات و سبک حرکت حریفان، احتمال موفقیت شما بسیار بیشتر است.

واقع گرایی در آسیب

واقع گرایی در آسیب

تارکوف روشی متفاوت از نمایش نوار سلامت معمولی شما را پیش می گیرد. این بازی رویکرد منحصر به فردی را برای نشان دادن شدت و محل آسیب دریافتی اتخاذ می کند. خونریزی یا شکستگی اندام عوارض دیگری دارد و نیاز به ابزارهای پزشکی مختلفی برای ترمیم دارد. آیا ساق پایتان آسیب دید؟ باید چند آتل آورده باشید. آیا به شکم شما شلیک شد؟ بهتر است آن را بدوزید. زخم‌های سر به‌طور قابل‌ توجهی بر روی بازیکن تأثیر می‌ گذارد و باعث زنگ در گوش‌ها و سرگیجه می‌ شود.

علاوه بر اینکه به منابعی برای ترمیم زخم ها نیاز دارید، باید زمان هم پیدا کنید. در هیاهوی نبرد، توقف و بخیه زدن جراحت دشوار است؛ بنابراین، بازیکنان به طور مداوم در مورد ادامه یا عدم ادامه مبارزه یا تلاش برای یافتن راه فرار فکر می کنند. چه مدت می توانید اجازه دهید مایعات معده شما روی زمین بریزد؟ پاسخ این است که قطعا این زمان طولانی نخواهد بود.

واقع گرایی در سلاح

واقع گرایی در سلاح

علاوه بر موارد فوق، بحث رئالیسم حتی در سلاح های این بازی نیز به چشم می خورد. برای مثال در Escape from Trakov برخلاف بسیاری از آثار به سبک تیراندازی اول شخص، شما قادر نخواهید بود با ترکیب یک تکه آهن کوچک با تکه های چوب و سنگ یک سلاح کلاشینکف تمام اتوماتیک بسازید. برای ایجاد چنین سلاحی باید تمام بخش های مربوطه را از گوشه و کنار محیط پیدا کنید.

همچنین شما هیچ اطلاعاتی در مورد میزان مهمات موجود در سلاح خود دریافت نمی کنید. می‌ توانید یک خشاب را بیرون بیاورید و به آن نگاه کنید و فقط به اندازه «تقریباً نصف» یا «تقریباً خالی» اطلاعات دریافت کنید. دقیقاً مانند یک سرباز واقعی، تشخیص ظرفیت خشاب شما به عهده خودتان است.

بارگذاری مجدد نیز موضع متفاوتی دارد. اگر خشاب کامل دارید، می‌ توانید آن‌ ها را سریعاً تعویض کنید. اما وقتی خشاب هایی را که با خود آورده‌اید استفاده کردید، اکنون باید لحظه‌ای را برای بارگذاری مجدد آن‌ ها، به صورت گلوله به گلوله پیدا کنید.

گرافیک بازی Escape from Tarkov

گرافیک بازی Escape from Tarkov

ار آنجایی که بازی با موتور گرافیکی Unity 5 ساخته شد، گرافیک Tarkov خیره کننده است. استدیو Battlestate به خوبی توانست حس یک محیط نه چندان پسا آخرالزمانی را به تصویر بکشد. درست مانند بقیه فلسفه طراحی، واقع گرایی در قلب تجربه بصری نیز قرار دارد. شهر تارکوف بدون داشتن چیدمان های چشمگیر، با موفقیت حس یک شهر را تقلید می کند. ساختمان‌ ها و خیابان‌ های معمولی، مطمئناً دنیایی بیش از حد «فانتزی» نیست. ساختمان‌ های شهر فرسوده اند و نشان از عدم نگهداری دارند.

به هیچ وجه نمی توان گفت که جلوه های بصری بی کیفیت هستند. دقیقا برعکس، مدل‌ های بسیار دقیق و بافت‌ های کاملاً واقعی حس واقع‌گرایی را در جهان بهبود می‌ بخشند. جنگل‌ های سرسبز در نمایش عناصر اساسی گیم‌ پلی مخفی کاری موفق هستند.

کیفیت گرافیک به هر بازیکن بستگی دارد. تنظیمات گرافیکی بسیار بالا، حتی برای جدیدترین رایانه شخصی نیز می تواند مشکل ساز باشد. با این حال، اگر در مورد مبارزه با تیراندازی اول شخص «جدی» هستید، تنظیم پایین‌ تری توصیه می‌ شود تا FPS شما با نرخ تازه‌سازی مانیتور مطابقت داشته باشد.

گرافیک بازی Escape from Tarkov

خوشبختانه، Battlestate در نظر گرفت که بازیکنان از تنظیمات مختلفی استفاده خواهند کرد. در حالی که گرافیک می تواند مقیاس قابل توجهی داشته باشد، کاهش تنظیمات فراتر از حفظ نرخ FPS بالا، سود کمی دارد.

بسیاری از سلاح های تارکوف به جزئیات توجه می کنند. با اضافه کردن و حذف اجزاء، سلاح ها از نظر بصری تغییر می کنند. بنابراین طرفداران اسلحه و تجهیزات نظامی ناامید نخواهند شد.

صدا و اتمسفر در بازی Escape from Tarkov

صدا و اتمسفر در بازی Escape from Tarkov

از آنجایی که مخفی کاری به شدت در EFT وجود دارد، طراحی صدا به طور مداوم در حال پیشرفت است تا راه های جدیدی برای ارائه اطلاعات به بازیکن پیدا کند. اگر از میان بوته های متراکم حرکت می کنید، آن ها خش خش خواهند کرد. اگر به حصار سیم خاردار برخورد کنید، می لرزد، جغجغه می کند و می پیچد.

ردپاها با توجه به مواد روی زمین و سرعتی که راه می روید متفاوت است. این بازی شامل مجموعه‌ های هدفون نظامی Comtac است که صداهای مزاحم مانند باد، آب جاری و چراغ‌ های وزوز را کاهش می‌ دهد و به طور موثر ظرفیت بازیکن را برای حس صدای تیراندازی و قدم‌ ها بهبود می‌ بخشد.

صدا و اتمسفر در بازی Escape from Tarkov

متأسفانه، طراحی صدا در یک منطقه بحرانی آسیب می بیند. توسعه دهندگان هنوز سیستمی را پیاده سازی نکرده اند که حس تناسب عمودی را به صدا بدهد. برای همه اهداف دیگر به جز راه رفتن، محدوده 360 درجه صدا به خوبی کار می کند. با این حال، بدون دامنه صداهای بالاتر یا پایین تر، بخشی از اطلاعات ضروری از بین می رود. با وجود این، بسیار مهم است که به یاد داشته باشیم که EFT یک عنوان دسترسی اولیه است و ما هنوز نمیدانیم که چه پیشرفت هایی ممکن است در مسیر ایجاد شود.

موسیقی متن

در تارکوف هیچ موسیقی متنی وجود ندارد. ظرفیت شنیداری بسیار ضروری است، اگرچه بسیاری از صداهای محیط، زندگی را به جهان می بخشند.

سخن پایانی

سخن پایانی

هنگامی که یک بازیکن به تیراندازی با سرعت بسیار کند عادت کند، مبارزه بسیار با ارزش و رضایت بخش است. بدون شک بازی Escape from Tarkov  یک بازی عالی است.

از آنجایی که این بازی هنوز در شروع کار خود است، ایراداتی دارد. خوشبختانه، توسعه دهندگان از طریق فروم های Tarkov و subreddit فعال هستند و به طور مداوم برای رسیدگی به این مشکلات با هر آپدیت کار می کنند.

بنابراین اسلحه های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و به خیابان های تارکوف قدم بگذارید. در حال حاضر، بازیکنان از یک منو وارد حملات می شوند. شما می توانید یک حمله شب یا روز را در چندین مکان اصلی در اطراف تارکوف انتخاب کنید. به این ترتیب، بسته به اهداف شما، اغلب این حملات را تکرار می کنید. یعنی تکمیل ماموریت ها برای NPC های فروشنده، جستجوی چیزی برای ارتقاء مخفیگاه، یا صرفاً گشتن به دنبال افرادی برای شلیک کردن.

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

  • مسئولیت دیدگاه با نویسنده‌ی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *